Přejít na obsah

Prim Sport 2


Doporučené příspěvky

Vážení znalci PRIM Sport, promiňte začátečníkovi hloupou otázku, ale nikde jsem to nenašel (možná jsem jen špatně hledal): jakou rozteč nožiček mají Sport II (18 nebo 20 mm)?

Dlouho jsem si myslel, že se mě Sporty netýkají, ale nakonec jsem to nevydržel a jedny pěkně vypadající jsem vydražil na Aukru. Než přijdou, chci jim pořídit kovový tah - proto ten dotaz. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení znalci PRIM Sport, promiňte začátečníkovi hloupou otázku, ale nikde jsem to nenašel (možná jsem jen špatně hledal): jakou rozteč nožiček mají Sport II (18 nebo 20 mm)?

Dlouho jsem si myslel, že se mě Sporty netýkají, ale nakonec jsem to nevydržel a jedny pěkně vypadající jsem vydražil na Aukru. Než přijdou, chci jim pořídit kovový tah - proto ten dotaz. Díky za odpověď.

 

Není hloupých otázek, pouze hloupých odpovědí ;)

 

18 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu doporučit pouze originální kovový náramek kovotex trenčín. Tam se o rozteč nemusíš starat - sedí !!! :) Na ruce již méně :D, ale já, když mám náladu na excentriku jedny renovované modré dvojky v nerezu na kovotexu nosím - ladí s ním lépe, než s chromovaným pouzdrem a navíc to pouzdro odřeš zase jenom na nerez :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

'filo-boxer'

Není hloupých otázek, pouze hloupých odpovědí ;)

 

Dovolím si citovať autora, avšak v mojom prípade v iných súvislostiach.

V posledných dňoch som získal pár kusov Prim Sport II a po otvorení jedného kusa so zelenými indexami za účelom vyčistenia puzdra so s údivom skonštatoval , že vo vnútri je kaliber 64 s pochromovaným upevňovacím krúžkom. Všade doteraz som sa stretol len s kalibrom 68 vo variantách a teraz

 

"kde sa vzal,tu sa vzal, na stole mi zrazu stál"

kaliber 64 !!

 

Takže kladiem otázku: Je to originál, alebo sa len niekto pokúsil o niečo nezvyklé ?

post-8398-1269168616.jpg

post-8398-1269168650.jpg

post-8398-1269168664.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

'filo-boxer'

Není hloupých otázek, pouze hloupých odpovědí ;)

 

Dovolím si citovať autora, avšak v mojom prípade v iných súvislostiach.

V posledných dňoch som získal pár kusov Prim Sport II a po otvorení jedného kusa so zelenými indexami za účelom vyčistenia puzdra so s údivom skonštatoval , že vo vnútri je kaliber 64 s pochromovaným upevňovacím krúžkom. Všade doteraz som sa stretol len s kalibrom 68 vo variantách a teraz

 

"kde sa vzal,tu sa vzal, na stole mi zrazu stál"

kaliber 64 !!

 

Takže kladiem otázku: Je to originál, alebo sa len niekto pokúsil o niečo nezvyklé ?

 

Orignál - nevím, ale myslím si, že ne. Jediné, co vím je, že kal.68 má průměr 25mm a kal.64 má průměr 25,6mm. Takže ten rámeček kalibru je shodný s automaty(kal.96 i myiota). Kdyby jsi tam náhodou chtěl dát zpátky kal.68, tak mám zájem o ten rámeček a případně i o strojek. Zase rámeček na kal.68 mám navíc, případně i strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mé první mechanické hodinky Prim Sport 2 skončily s nástupem digitálních v koši. Muselo uplynout dalších 20 let, abych kouzlu ozubených koleček a pastorků nadobro propadl. Přikládám své nejnovější přírustky:

post-7425-1270411059.jpg

post-7425-1270411085.jpg

post-7425-1270411186.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé první mechanické hodinky Prim Sport 2 skončily s nástupem digitálních v koši. Muselo uplynout dalších 20 let, abych kouzlu ozubených koleček a pastorků nadobro propadl. Přikládám své nejnovější přírustky:

 

Oboje jsou krásné. A ještě jsem u PS2 neviděl dýnko se třemi atmosférami. (otázka asi pro Bigese) To je speciál pro ankre?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oboje jsou krásné. A ještě jsem u PS2 neviděl dýnko se třemi atmosférami. (otázka asi pro Bigese) To je speciál pro ankre?

 

Přesně, tak to bylo u exportních Prim Sport 2 Ancre :)

 

Tady jsou moje z Turecka. Fotky mizerné, fotil jsem to kdysi dávno. Nedávno se vrátili od hodináře v lepším stavu. Zajímavé je, že sklo není původní, už z Turecka přišlo vyměněné. Takže tam zřejmě přišli na to, čím ten Tvar Pardubice nahradit...

 

post-6998-1252089810.jpg

 

post-6998-1252089826.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že nahradit to něčím jiným jde vždy u tohoto typu kulatého skla. Můj hodinář říkal že "něco" zbrousit a strčit tam není problém. Akorát to potom nemá ten profil co to má mít ale víc sferický.

 

A je to sklíčko potom stále nárazuvzdorné/vodotěsné? Kolik si za to účtuje? Ale tak třeba se Hněvsovi podařilo vyrobit skutečně pořádné náhračky a já s těmi svými nedodělky pohnu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začiatku mojej snahy v rámci získavania PS II aj hodinár u nás pribrúsil akési sklíčko a vložil mi ho do puzdra, no hneď ma informoval, že ako neoriginálne je tam len pre krásu a nie úžitok, maximálne na ukazovanie a bežné nosenie, preto som sa potom snažil prebrusovať a leštiť originálne, pokiaľ neboli prasklé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to sklíčko potom stále nárazuvzdorné/vodotěsné? Kolik si za to účtuje? Ale tak třeba se Hněvsovi podařilo vyrobit skutečně pořádné náhračky a já s těmi svými nedodělky pohnu... :)
Ptal jsem se jak to řeší a ukazoval mi to. Připadalo mi že to plnilo funkci jak u každých jiných Primek, prostě tam bylo a drželo. Vodotěsné nevím, to jsme nezkoušeli, ale říkal, že za vodotěsnost Primek by se nezaručil ani u origo skla.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a chtěl za to okolo 150 korun.

 

Dík za info. Mně jiný hodinář říkal, že asi za stovku je padnoucí sklíčko z Mavexa. Vypadá docela dobře, ale má jiný tvar, takže podle mně se spíš hodí k bílým armovacím kroužkům Sportů 2.1 a 2.2 než k těm černým 2.3ejk :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se jak to řeší a ukazoval mi to. Připadalo mi že to plnilo funkci jak u každých jiných Primek, prostě tam bylo a drželo. Vodotěsné nevím, to jsme nezkoušeli, ale říkal, že za vodotěsnost Primek by se nezaručil ani u origo skla.

 

Nevím, ale já mám zkušenost, že po výměně těsnění a korunky je vodotěsnost dostačující pro sprchování a hladinové plavání - jinak jsem to nezkoušel. A jestli je sklíčko z kdovíčeho, ale padnoucí, tak existují speciálně na sklíčka lepidla, která tvrdnou při UV světle - dle mého stačí slunce, a pak by měla být vodotěsnost v pohodě. Horší to bude s pevností, ale co je dokonalé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...