Přejít na obsah

Waltham (vintage)


Doporučené příspěvky

Tak jsem si pořídil vintage hodinky Waltham.

Měly by být z 9k zlata.

Ciferník je solidní, pouze sklo a pouzdro potřebuje přeleštit.

Sháním k hodinkám informace o jejich původu a stáří, pokud mi někdo poradí, budu vděčný.

post-1538-1271159652.jpg

post-1538-1271159938.jpg

post-1538-1271160659.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem se konsečně dostal k nafocení hodinek po ozdravné kůře.

Chtěl bych poděkovat:

 

Davidovi (člen DavidC3)

- za seřízení, vyčištění a vyleštění hodinek, jednání s ním bylo velmi vstřícné a

příjemné.

 

Ondrovi (člen Simon)

- za výrobu velmi hezkého řemenu z ještěrky. Ondra mi také velmi ochotně pomohl

řešit jeden problém, který vznikl mou špatnou objednávkou.

 

Hodinky jsou díky oběma šikovným řemeslníkům skoro jako nové. Budu je používat jako oblekovky ke slavnostním příležitostem.

 

Hitmi, díky za půjčení digitálu.

post-1538-039838500 1281873146.jpg

post-1538-075147300 1281873163.jpg

post-1538-005383300 1281873179.jpg

post-1538-061611000 1281873192.jpg

post-1538-058014500 1281873217.jpg

post-1538-010968500 1281873249.jpg

post-1538-075654000 1281873280.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vite, co k nim rict. Jsou to krasne hodinky s historii v perfektnim stavu (dilem puvodnim stavem a dilem renovaci). Strojek je "poamericku" dekorovany, ciselnik jednoduchy, velmi elegantni a zaroven prijemne oziveny cervenou dvanactkou, ktera spolu s logem tvori protivahu mimostredce. Jo a zrovna hneda jesterka je super material skvele doplnujici zlate pouzdro. No proste na slavnostni noseni idealni hodinky, kdy ani drobna velikost neni na prekazku! Kdyz jsme u toho zlata, tak si zhruba posledni mesic rikam, ze by se mi nejaky vintage zlaty oblekovky moc libily, ale asi z toho nic nebude, protoze bych je neunosil.

 

Minuly vikend jsem sedel u dobreho kamarada ve svem puvodnim bydlisti a u domaci palenky (vydrzeli jsme klabosit a nasavat az do ctyr rana) jsme se shodli, ze nas oslovuji vice starsi "vintage" vyrobky (u mne hodinky, u neho hlavne fotaky), ktere uz prosly nejakyma rukama a nejlepe, kdyz clovek tu hostorii zna. On napriklad nosi na zapesti postarsi Seiko automaty, ktere ma jako pamatku po svem otci (a ze by si mohl koupit velmi slusne hodinky). Vintage je vintage!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne fotky, prekrasne hodinky, gratuluju! :)

 

Díky všem, potěšilo mě, že nejsem jediný, komu se líbí.

Věřte mi, že naživo vypadají mnohem lépe (hlavně řemen, ten se mi moc nepodařilo zachytit).

Moc mě lákalo hodit tam nějakého krokodýla, ale nechal jsem volbu kůže na Ondrovi a nelituju, drobný ještěrčí vzor se k nim mnohem lépe hodí).

 

Všimněte si netypického (viděl jsem to na starém řemenu poprvé) uchycení provlékacího řemenu (stěžejky jsou pevné). Ondra byl tak hodný a zašil do řemenu takový jakoby hřeben se třemi zuby. Rřemen se provleče, ohne a dírkami se provlečou zuby a ty se ohnou.

 

Druhá a třetí fotka provedena v Kibiho patentu - fotostan vzor IKEA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný kousek s pěkným řemenem.

Zkoušel jsem hledat info o tomto modelu a na US eBay jsem narazil snad na 4 tyto modely, s různými ciferníky.

Nebylo by možná na škodu těch pár korun zainvestovat ( cca 10$ )a koupit ještě jedny na náhradní díly.

Třeba se někdy v budoucnu hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...