Přejít na obsah

Inovovaný Master Compressor Chronograph


sery.vlk

Doporučené příspěvky

JLC inovují neskutečným tempem.

 

Master Compressor Chronograph má být od podzimku k mání v nové, designově umírněnější verzi. Ciferník je přehlednější, minutový čítač pro nás tupozraké půjde lépe odčítat, datum se posunulo na pozici mezi 3 a 4.

 

ml_image.1551271.jpg

 

Mně se podle obrázku tato verze líbí víc .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat na co jsou ty dvě malé červené šipky?

Abys věděl, na jakou stranu otočit tím křídlatým elementem, až budeš chtít ty hodinky štelovat - tím otočením to jakoby "odjistíš". Zrovna tak tlačítka chronografu - v jedné poloze jsou odjištěna pro měření, v druhé zajištěna pro vodotěsnost. Jen teď nevím - červeně je odjištěno nebo zajištěno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abys věděl, na jakou stranu otočit tím křídlatým elementem, až budeš chtít ty hodinky štelovat - tím otočením to jakoby "odjistíš". Zrovna tak tlačítka chronografu - v jedné poloze jsou odjištěna pro měření, v druhé zajištěna pro vodotěsnost. Jen teď nevím - červeně je odjištěno nebo zajištěno?

Ak sa mozem pridat cervene je odjisteno...na obrazku su vsetky odjisteny....sipka ukazuje smer zaistenia....zevraj by to malo byt aj prachotesne preto by mali byt stale v polohe zajisteno... :smile_anim:

Ale aj mne sa pacia....

Upraveno uživatelem stopa99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad jen korunka?

Popravdě řečeno, nwm... Stávající model má u korunky z jedné strany aretace dvě červené šipky (= poloha odjištěno), z druhé strany jednu bílou šipku. U aretace tlačítek pouze jednu červenou šipku (= odjišěno, lze ovládat stopky).

Na fotce to vypadá jako Andrewovo sloupnuté samolepky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě řečeno, nwm... Stávající model má u korunky z jedné strany aretace dvě červené šipky (= poloha odjištěno), z druhé strany jednu bílou šipku. U aretace tlačítek pouze jednu červenou šipku (= odjišěno, lze ovládat stopky).

Na fotce to vypadá jako Andrewovo sloupnuté samolepky :D

 

Ještě k těm "kompresorům". V praxi se s nimi manipuluje rychleji a snáze než se šroubovací korunkou/tlačítky. Nikde jsem ale nezaznamenal, jak jsou vůči normálnímu zacházení odolné, předpokládám, že v rámci přetěsnění se mění všechna (tuším tři) gumová těsnění včetně toho spešl, ovládaného při aretaci. Tento systém těsnění korunky a tlačítek stopek JLC používá i u modelů z řady Master Compressor Diving; u některých udává odolnost do 100 atm - takže výsledek obdobný jako u šroubovacích korunek.

 

Edit: typo

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty staré chrona se mi líbí víc, asi zvyk............ :smile_anim:

Z těch nových bych bral jenom toho černého aligátora, pasuje k těm hodinkám líp, než ten původní hnědý.

Pokud jde o to těsnění korunky a "čudlíků" chrona, mělo by WR 100 zajišťovat samotné těsnění. Pojistky jsou jenom proti nechtěné manipulaci pod vodou.

 

Tak mě ještě napadlo, že si budu muset vyplnit datum na záruční kartě, když už se starý model nebude vyrábět. No, aspoň se zaregistruju do LeClubu. ;)

Upraveno uživatelem Jumbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotce to vypadá jako Andrewovo sloupnuté samolepky :D

 

Vlastně ty hodinky na kterých se mi tehdy odlouply, byly možná inovovaným konceptem. Jdu vzít párátko a nožík a servat je z těch co mám teď (abych šel s dobou) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty staré chrona se mi líbí víc, asi zvyk............ :smile_anim:

Z těch nových bych bral jenom toho černého aligátora, pasuje k těm hodinkám líp, než ten původní hnědý.

Pokud jde o to těsnění korunky a "čudlíků" chrona, mělo by WR 100 zajišťovat samotné těsnění. Pojistky jsou jenom proti nechtěné manipulaci pod vodou.

 

Tak mě ještě napadlo, že si budu muset vyplnit datum na záruční kartě, když už se starý model nebude vyrábět. No, aspoň se zaregistruju do LeClubu. ;)

Zaregistruj sa.... :smile_anim: mne po registracii poslali orginal JLC lestiacu handricku na hodinky.....malickost ale potesi.....no nie.... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaregistruj sa.... :smile_anim: mne po registracii poslali orginal JLC lestiacu handricku na hodinky.....malickost ale potesi.....no nie.... :thumbsup_anim:

Jasně, na "hadru" JLC se budu těšit, ale taková prodloužená záruka není k zahození, kdyby něco.............. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..., ale taková prodloužená záruka není k zahození, kdyby něco.............. :thumbsup_anim:

 

Tak to příště musíš nakupovat v JLC butiku - nedostaneš slevu (nebudou přece podrážet autorizované prodejce), zato 4 roky záruku...

 

Edit: formulace

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...