Přejít na obsah

IN-HOUSE strojky - přehled


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 217
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já dost dobře nechápu, čemu ještě říkat in-house kalibr a čemu ne. Než jsem koupil IWC Portofino, tak jsem navštívil dva prodejce, abych hodinky viděl in natura. Bavili jsme se i o kalibru a tvrdili mi, že je v nich in-house kalibr IWC, když jsem namítl, že základem je ETA, tak mi to potvrdili, ale závěr zněl, že je to IWC in-house kalibr vycházející z ETA kalibru. Tak je to in-house, nebo to není in-house kalibr. Já bych byl toho názoru, že in-house kalibr je to, co opravdu vyrobí výrobce hodinek sám, to znamená zcela sám od šroubečků po finální montáž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dost dobře nechápu, čemu ještě říkat in-house kalibr a čemu ne. Než jsem koupil IWC Portofino, tak jsem navštívil dva prodejce, abych hodinky viděl in natura. Bavili jsme se i o kalibru a tvrdili mi, že je v nich in-house kalibr IWC, když jsem namítl, že základem je ETA, tak mi to potvrdili, ale závěr zněl, že je to IWC in-house kalibr vycházející z ETA kalibru. Tak je to in-house, nebo to není in-house kalibr. Já bych byl toho názoru, že in-house kalibr je to, co opravdu vyrobí výrobce hodinek sám, to znamená zcela sám od šroubečků po finální montáž.

 

Takovej skoro nikdo není (kromě Danielse :-). Aspoň kameny a vlásek bere každej. No možná Patek u modelů s křemíkovym vláskem, kameny nevím. Hodně jich bere např. i kroková kola a setrvačky. Kromě Patků asi ještě AP (i když ti asi vlásky nedělají) a Moser (ten má štěstí, že má práva a technologii k Nivaroxu přes ty zubaře :-)

 

edit: a ještě jsem si vzpomněl - pera se taky většinou nedělají inhouse.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník admira

Bohužel Pita nemá vlastní strojek, alespoň ne dle puristického hlediska. Jsou to modifikace ETy.

 

To me prekvapilo, u modelu OCEANA pripomina, ze je to znacne modifikovana ETA-2678, ale u zbytku jsem mel za to, ze to jsou jeho vlastni veci.

A co je EXTATICO Momento Oportuno?

Posted Image

 

Toto se take neda brat jako in-house?

 

Posted Image

Upraveno uživatelem admira
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Já bych byl toho názoru, že in-house kalibr je to, co opravdu vyrobí výrobce hodinek sám, to znamená zcela sám od šroubečků po finální montáž.

 

Mě přijde ještě důležitější, aby to byl stojek vyrobený podle vlastního návrhu, tzn. vlastními silami vyvinutý. Jestli do něj pár součástek nakoupí, to už by mi tak nevadilo. Naopak pokud např. někdo okopíruje Unitas a vyrobí ho úplně celý sám, pořád mi to jako in-house nepřipadá.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde ještě důležitější, aby to byl stojek vyrobený podle vlastního návrhu, tzn. vlastními silami vyvinutý. Jestli do něj pár součástek nakoupí, to už by mi tak nevadilo. Naopak pokud např. někdo okopíruje Unitas a vyrobí ho úplně celý sám, pořád mi to jako in-house nepřipadá.

 

No jedna věc je když se dělají strojky ať už licenční nebo prostě podle prošlých vzorů. případně s úpravami, jako Čínani, Soprod, Selita atp.

Druhá věc je jak moc jsou dnes i nové strojky vyvinuty inhouse. Je třeba si uvědomit, že průmyslové hodinářství je průmysl jako jakýkoliv jiný. Tj. používají (kupují) se patenty jiných designerů, používají se prošlé patenty, nechává se vyvíjet na zakázku, vyvíjí se s universitami (např. Patek ty křemíkové vlásky s EPFL) atd atd, jsou vývojářská studia, která vyvíjí na zakázku třeba jen komplikace, nebo se navrhne strojek ale použije se krok a setrvačka jiného výrobce (např je populární ten straumannův vlásek od Moseru) v jinak in-house kalibrech. A pak jsou studia co dělají celé strojky, třeba A. Strehler třeba zrovna pro Moser. Oechslin je taky na volné nozem, resp. dělá ředitele MIH a přitom občas něco vyvine něco pro UN nebo Ochs a Junior. Breguet zadává diplomky na EPFL atd. td. Nebo někdo koupí dříve nezávislé studio a protože ho sám neuživí, dělá to studio i zakázky (třeba zde uvedené BNB koupené Hublotem nebo dříve Renauld a Papi koupený AP). Jak jsem tu už psal, třeba pro Langeho, do strojku jinak vyvinutého Lange vývojáři vyvinul Remontoire Forsey atd. atd. Prostě to je průmysl a chová se racionálně.

 

Jediných pár borců si dělá všechno na koleně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Jenom jak jsem psal nahoře kdo dělá a nedělá vlásky a pera, tak Lange už má také vlastní vlásek a Moser má i vlastní pero z vlastní slitiny. A ta Moserovic slitina na vlasky ala Nivarox se jmenuje Nivaflex. Moseři někde píšou, že chtějí dělat vše sami, ale že suroviny asi těžit sami teda nebudou :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalibry z La Joux Perret chápu jako in-house, i když to typický in-house není.Spíše zakázková výroba pro luxusní značky, určitá exkluzivita se zachovává alespoň tím, že strojek je určen pouze pro onu dotyčnou značku, ale neplatí to vždy. Jinak asi tam bude i nějaké procento modifikované ETy,což zase naopak jako in-house nepociťuji vůbec. La Joux Perret je brána jako typická rodinná firma,která umí vyrobit téměř vše ve vlastní režii. Z mého pohledu je zajímavé spojení s British Masters. Už Jean Pierre Jacket (po němž se firma jmenovala dříve) měl v této britské společnosti podíl už od počátku, cca od roku 95. Tím získala exkluzivní kalibr pro Graham Foudroyante,který po dvouletech přejímá take Girard-Perregaux. Nyní je Jean Pierre Jaquet ve vězení (známá aféra kolem krádeže zlata) a značka se přejmenovala na La Joux Perret. Do firmy přichází v roce 2001 skupina investorů pod vedením Frederica Wengera. Manufaktura dnes v roce 2010 zaměstnává 160 lidí (před jeho vedením jen 60) je postavena nova výrobní hala atd. Měla by vyrábět kalibry exklizivně pro cca 50 top značek. Zde je seznam, co se mi podařilo vyhledat...Bylo by zajímavé odkrýt kdo pro koho jaký díl vyrábí. Jak jsou propojeni nezávislí výrobci. Aby to nakonec nebylo jako v cyklistice,kde se na jedné lince dělá Giant, Scott, Merida, Cube ,Specilazed atd

 

Panerai (split second chronographs)

Louis Vuitton (Tambour Tourbillon)

Tag Heuer (Caliber 360)

Corum (sapphire tourbillon)

Chanel (J12 Tourbillon)

Maurice Lacroix (Masterpiece Tourbillon Retrograde)

Raymond Weil

Jorg Hysek

Graham

Arnold and Son

Hublot (Big Bang,cal. HUB44)

Concord (C1)

Romain Jerome (Master Tourbillon)

Hemipode dual-time Chronograph(La Joux-Perret 8206-1 movement)

Sir Waltham SW39 ((La Joux-Perret 3513),

RGM

Alain Silberstein

Revue Thommen

Doctors

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...