Přejít na obsah

Co že to vlastně mám ?


WDW

Doporučené příspěvky

Zbavovat se jich úplně nechci, je to totiž jedna z těch výše uvedených historek, tato je o pozůstalosti.

Bohužel už nezjistím, jakým způsobem se tyto hodinky v našem klanu vzaly a že ležely jen tak v krabici, mezi ostatními věcmi.

Až si zvyknu na to že je mám, zvážím jejich další působení v mém vlastnictví

Nejsou to totiž jediné co takto mám, je toho trochu více i i když ty ostatní nejsou tak vzácné, sběratel starožitností být nechci...

Mým snem je jedny pořádné hodinky, než hromada "drobností".....

 

 

na informacie o starsich hodinkach narazis najskor tu http://forum.chronomag.cz/index.php?showforum=52

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pada mi celist. Po roladach po dedovi od sejka jsou tu b-uhren Lange a dcery, co lezely mezi vecma v krabici... Kdyz vezmete tyhle dve storky a nahustite je do kratkeho casoveho intervalu, tak mate jistotu, ze budou lidi cumet jako puci :). Fakt je to super kousek a jak s nim nalozit je tezka otazka. Ja osobne bych je asi prodal, ale tohle si bude muset rozhodnout majitel sam. V kazdem pripade je tohle kousek, ktere se tu moc casto nevidi (= dost rarita), takze gratulace velika! Jo a kdyz udelas vic fotek (nebo se treba domluvis s kibim), tak budeme slintat jeste hodne dlouho (a hlavne by byla skoda je poradne nenafotit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju!

 

Jsi z ústí, tak bych s nima mazal do glashütte, nikam jinam.

 

 

To je dobrý nápad, díky za něj.

Známý si před nějakým časem v Glashütte koupil hodinky, tedy přesněji řečeno u Wempe Dresden ale byl poté i v Glashütte a nemohkl si ten přístup a vše kolem vynachválit. Takže pomocnou ruku dokonce i dobře mluvící německy bych měl....

To Glashütte - vím někdo jak to tam s témto případným servisem funguje ? Tím myslím na koho či kde se tam obrátit.

Ptát se na cenu za servis je těžké, vím, ale alespoň nějaký nástin by někdo měl v hlavě ?

 

Foto s kibim, už se mi ozval, domluvím, ale asi až po tom servisu

Upraveno uživatelem WDW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych servis omezil ciste na funkcni stranku stroje. Klidne je posli (nebo radeji odvez, at zije posta) k mechanovi, aby je vycistil a namazal a nepoustel bych se do zadnych renovacnich postupu. At hodinky zustanou v autentickem stavu. To same by udelali i u Langeho, jen bys za to zaplatil radove vyssi sumu. Ale klidne je muzes kontaktovat kvuli historii a dataci tech hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada, to by bylo neco pro Oniona, pak by mel ten pravy vrchol sve sbirky namisto modernich Big Pilotu :)

 

 

Omyl.. já vintage kousky neberu :) Já všechno nosím a tohle bych na ruku nechtěl... už x-krát jsem si mohl podobný kousek pořídit a nikdy jsem to neudělal...

 

 

Jinak bych současnému majiteli navrhoval zaslat hodinky do Lange and So. a nechat je tam zrenovovat.... určitě by to stálo za to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jsem to myslel, jen Lange a synové, nikomu jinému bych je ani neukazoval. A trval bych úzkostlivě na restaurování, ničem jiném. Možná ti daj i nějaký papír s datací, přesnými údaji o nich a tak, může to být skutečný poklad. A pak , s tím Langeho dobrozdáním, bude-li vše in Ordnung , bych ihned vyrazil za nějakým tím dobře situovaným nostalgickým beobachterem a vyrazil z něj něco moderního od téže značky výměnou. A my se tu poděláme, už teď to máme na spadnutí :D

 

Tak to by byla moje strategie.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jsem to myslel, jen Lange a synové, nikomu jinému bych je ani neukazoval. Možná ti daj i nějaký papír s datací, přesnými údaji o nich a tak, může to být skutečný poklad.

 

 

Přesně tak... Je to seriozní firma která si zakládá na své historii... NIKDE JINDE, JEN U LANGEHO!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak... Je to seriozní firma která si zakládá na své historii... NIKDE JINDE, JEN U LANGEHO!!!!!!

 

 

Díky klucííííííí

Mám z toho sice guláš, ale jste dobrý.

 

Nechám to pár dní uležet a pak rozhodnu co dál.

Zkusím napsat do LANGEHO co na to řeknou a druhou variantou je mechano, nic jiného asi řešit nebudu....

Upraveno uživatelem WDW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě mě tak napadá, že pouzdro by mohlo být ze stříbra a ne z ocele - někde jsem postřehl, že Bčka od Langeho se tak dělaly.

 

Já o nich našel toto ................. near mint anti-magnetic nickel silver alloy case.................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že to u Langeho udělají alespoň stejně dobře jako ty... a pro můj pocit by u těhle hodiněk bylo asi důležité, že se v nich hrabal jenom pan Lange.. a s tím papírem budou zase o něco cenější....

To víš, že to udělají perfektně, jen je otázka, kolik z ceny hodinek to sežere. Co třeba půlku?

Dalo by se velice vážně předpokládat, že pan Lange to určitě dělat nebude. A Ferda Adolf (jak by určitě vyžadovali místní, řekněme puristé), v žádném případě. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že to u Langeho udělají alespoň stejně dobře jako ty... a pro můj pocit by u těhle hodiněk bylo asi důležité, že se v nich hrabal jenom pan Lange.. a s tím papírem budou zase o něco cenější....

 

Je to každýho osobní věc, u koho je nechá opravit. Pravdu ale máš v tom, že u některejch "piponů", bude mít cár restauračního papíru vod Langeho možná větší cenu než samotný hodinky :lol2: . Přeci jenom ale jeden rozdíl mezi Láďou (mechanem) a hodinářem vod Langeho vidím. Láďovi věřím víc.

 

K hodinkám:

jsou v parádním autentickým stavu až na pár bezvýznamnejch drobností (bráno podle fotek) , takže vůbec netuším co na nich chcete tak složitě restaurovat. Otázkou zůstává stroj. Tydle hodinky už fakt nejsou na nošení...vitrínka nebo trezůrek. V obou případech je vyčištění, namazání a seřízení stroje asi zbytečný. Volej stejně vyschne a proces se bude vopakovat. Jedině snad, že by se šťastný majitel chtěl každý večer uspávat, jejich magickým tikotem.

Na to restaurování bych si opravdu dal bacha a pokud u Langeho budou mít všech pět pohromadě, řeknou ti přibližně to samý.

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proboha nerenovuj!!! Nech je tak jak jsou, jen tak mají cenu. Pošli je mechanovi na vyčištění a seřízení nic víc. Jakýkoliv renovační (tím nemyslím odborné restaurování) zásah z pokladu udělá kýč.....

Jak to myslíš kýč? Jakože kdyz se decentne opraví ciselnik nebo rucky, vycitni pouzdro, apod. tak z toho bude kýč?!?!?!? :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...