Přejít na obsah

Co že to vlastně mám ?


WDW

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

polda.p myslel fejk , zbastlenina , to zas není daleko od pravdy.

 

Znova - vyvaruj se každičkého jakkoli odborného i šetrného i mistrovského zásahu, otevření, prohlídce, opravdu všeho, co neudělá Lange, jeho syn, nebo zaměstnanec. To je raději zabal do sametu tak, jak jsou, hciq má pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvojom mieste by som ich nerenovoval nikde, ani u Langeho, pokial to len nie je nutne pre dalsie zachovanie. Vycistit a premazat kludne, ale tento autenticky stav je fantasticky a ja by som donho nezasahoval.

Upraveno uživatelem emte
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlakno s napetim sleduji od zacatku. ted se pridavam ke gratulaci, ale neda mi to abych se nezeptal:

 

1. jak mas prosim te velke zapesti? ja jen pro predstavu, vim, ze 60mm je desne moc, ale prave proto si to neumim nejak predstavit - resp. nejak si neumim z tech fotek odvodit, jestli mas ruku malou, velkou, normalni...

 

2. jakou to ma roztec nozicek? jestli maji 60mm v prumeru, tak mi to pripada, ze remen by musely mit aspon 26-28mm, tedy podle fotek. jinak nad tou prvni fotkou jsem premyslel, jestli nejsou ty nozicky jinak siroke - ty dolni mi pripadaji, ze maji mensi roztec... ale nakonec jsem usoudil, ze to bude zkreslene uhlem pohledu, je to tak?

 

diky a uzij si radosti z toho necekaneho objevu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to chapu, ale kýč????

 

Ono šetrně a "šetrně", např. u pouzdra nebo ciferníku napáchá největší škody.... Nálezový stav těch hodinek je úžasný a já osobně bych je zabalil do sametu a zamknul do trezoru.....Renovace dle mnoha zdejších členů = nechat si vyrobit nové hodinky s původním strojkem, viz třeba renovace Igen nebo Sport II a to by z těchto hodinek udělalo kýč, myslím že na nošení je ke koupení spousta nových Beobatch.......Ke starožitnosti je potřeba přistupovat s respektem a ne natřít pendlovky hnědým Balakrylem, jak je mnohdy obvyklé.......

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono šetrně a "šetrně", např. u pouzdra nebo ciferníku napáchá největší škody.... Nálezový stav těch hodinek je úžasný a já osobně bych je zabalil do sametu a zamknul do trezoru.....Renovace dle mnoha zdejších členů = nechat si vyrobit nové hodinky s původním strojkem, viz třeba renovace Igen nebo Sport II a to by z těchto hodinek udělalo kýč, myslím že na nošení je ke koupení spousta nových Beobatch.......Ke starožitnosti je potřeba přistupovat s respektem a ne natřít pendlovky hnědým Balakrylem, jak je mnohdy obvyklé.......

Přesně tak. A ještě mají kolem spoustu "odborných" keců. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlakno s napetim sleduji od zacatku. ted se pridavam ke gratulaci, ale neda mi to abych se nezeptal:

 

1. jak mas prosim te velke zapesti? ja jen pro predstavu, vim, ze 60mm je desne moc, ale prave proto si to neumim nejak predstavit - resp. nejak si neumim z tech fotek odvodit, jestli mas ruku malou, velkou, normalni...

 

2. jakou to ma roztec nozicek? jestli maji 60mm v prumeru, tak mi to pripada, ze remen by musely mit aspon 26-28mm, tedy podle fotek. jinak nad tou prvni fotkou jsem premyslel, jestli nejsou ty nozicky jinak siroke - ty dolni mi pripadaji, ze maji mensi roztec... ale nakonec jsem usoudil, ze to bude zkreslene uhlem pohledu, je to tak?

 

diky a uzij si radosti z toho necekaneho objevu.

 

Díky za vaše poznámky. Nijak renovovat je asi nemá cenu, jsou poměrně v dobrém stavu, takže renovací by dle mého názoru ztratily svoji originalitu a historickou "patinu"..... Přikláním se tedy k názoru nerenovovat, nechat v původním stavu.

Bude se ale třeba podívat na strojek, jelikož ten nejde. Může tam být závada, může to být jen nějaká maličkost. Přeci jen ležely několik desítek let bez povšimnutí.

Zde jsou 2 protichůdné názory kdo by se měl podívat na strojek - Mechano či servis A. Lange & Söhne.........

Dohodněte se prosím nějak a poraďte...... :helpsmilie:

 

 

1/

Zápěstí mám malé, ale abych uvedl na pravou míru, hodinky jsem měřil jem tak orientačně pro představu, zde jsou skutečné údaje o nich co jsem našel na netu.

A. Lange & Söhne - 17 jewel manual wind hack setting movement #216,585, flat frosted mercuric gilt finish caliber 48, near mint anti-magnetic nickel silver alloy case (54mm diameter - někde jsem našel i 55 mm) with German Military markings, luminous numerals and hands, sweep seconds, original onion crown. A. Lange & Söhne "Beobachtungsuhr", one of the highest grade of the WWII German observation watches. A historic piece of flying equipment from 1943

 

2/

Rozteč nožiček je stejná, naměřil jsem 27 mm.

Upraveno uživatelem WDW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože kdyz se decentne opraví ciselnik nebo rucky, vycitni pouzdro

Ja bych na rucky a ciselnik kazdopadne nesahal. Pouzdro vycistit od bordelu a nechat bejt. A udelat klasicky cisteni/mazani stroje. Za to fakt u Langeho mozna zaplatis polovinu ceny hodinek... mno, tak moc sice ne, ale tipoval bych, ze i zakladni servis bude otazka mozna nekolika malo desetitisicu (precijen Lange je Lange, ze). Zadnou dalsi renovaci bych nedelal, jsou ve slusnym stavu a na bezny noseni to stejne neni.Takze zopakuju doporuceni na mechana a k Langemu bych zaskocil pro informace o konkretnim kusu a pripadny glejt potvrzujici autenticitu (to je podle me rozumna investice). Ale tohle si dat na vecer k posteli a poslouchat ten tikot, to muzi bejt nirvaaaana :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Gratuluju k bajecnym vyjimecnym a nadhernym hodinkam. Popravde ti je dost nekrestansky zavidim, ale presto se pripojim k tem hohama na zemi. Nech je u mechana vycistit at z nich taky neco mas a nech byt tu krasu. Nic nerenovuj, prece tohle nikdo nemysli vazne nosit do prace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...