Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

Nenarazil jsem na zadne vhodne vlakno, kam prispet, tak zakladam nove. Budu sem davat ruzne zajimave odkazy a perlicky souvisejici s hodinkami Rolex. Pokud kdokoliv z vas narazi na neco podobneho, tak sem s tim...

 

Pro zacatek par fotek ze srazu fandu z Hongkongu (podobne fotky najdete i na paneristi.com, mimochodem HK spolu s USA jsou nejvetsi odbytiste Panerai). Pekna snuska orloju :).

 

zdroj/source: rolexforums.com

100429-14.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze si je poznaj. Vetsina je vintage, tudiz o sramy a skrabance nebude nouze a ty jsou unikatni :). A kazdy chronomagor urcite svoje hodinky mezi jinymi pozna. Jsem presvedcenej, ze kdyby dali moje mezi 20 dalsich stejnych typu v podobnem stavu, tak je proste poznam. Treba ted v patek jsem objevil, ze se mi podarilo na hrane skla (u vintage R. krasne vycniva nad lunetu, to se mi desne libi) udelat malinkou "lupku", proste jsem ho nekde odstipl :thumbsdown_anim: . Neni to nic prijemneho, ale ani zadna hruza (da se sehnat nove a vymenit). Ale asi se mi to ale zapsalo do podvedomi, protoze se mi pak v noci zdalo, ze jsem sklo poskodil jeste jednou a hur... chronomagor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze si je poznaj. Vetsina je vintage, tudiz o sramy a skrabance nebude nouze a ty jsou unikatni :). A kazdy chronomagor urcite svoje hodinky mezi jinymi pozna. Jsem presvedcenej, ze kdyby dali moje mezi 20 dalsich stejnych typu v podobnem stavu, tak je proste poznam. Treba ted v patek jsem objevil, ze se mi podarilo na hrane skla (u vintage R. krasne vycniva nad lunetu, to se mi desne libi) udelat malinkou "lupku", proste jsem ho nekde odstipl :thumbsdown_anim: . Neni to nic prijemneho, ale ani zadna hruza (da se sehnat nove a vymenit). Ale asi se mi to ale zapsalo do podvedomi, protoze se mi pak v noci zdalo, ze jsem sklo poskodil jeste jednou a hur... chronomagor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zacatek par fotek ze srazu fandu z Hongkongu (podobne fotky najdete i na paneristi.com, mimochodem HK spolu s USA jsou nejvetsi odbytiste Panerai). Pekna snuska orloju :)

 

Jen aby tam nějakej vykuk nedal zlatý Daytony "replika třídy A+++ k nerozeznání od originálu" a neodešel s pravejma :)

 

Jinak tedy slušná fotka. Chudáci hodinky. Takhle se vo sebe šoupat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio

Včerejší fotka jednoho krámku v Bonnu (mobilem, sorry za kvalitu). Měli tam opravdu pěkné kousky nejen od Rolexu, ale i od Lange&Söhne a jiné. Všimněte si taky těch jégrovek na zdi :).

 

post-9394-1273062498.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvělý informativní článek z časopisu Chrono z března 2004 popisující vznik a počátky firmy a hodinek, které z Rolexu udělaly to, co je teď. OYSTER PERPETUAL DATEJUST a jejich příběh: Rekordy na věčnost.

Rekorde_f_r_die_Ewigkeit.pdf

Hans Wilsdorf (1881-1960), zakladatel firmy:

post-3194-1273579483.jpg


Senzace znamenající konečný průlom pro značku Rolex: Mercedes Gleitze 7.října 1927 přeplavala za 15 hodin a 15 minut průliv La Manche s hodinkami Rolex na zápěstí. Prvními vodotěsnými náramkovými hodinkami na světě:

post-3194-1273579491.jpg post-3194-1273579707.jpg

První "ústřice" z roku 1926:

post-3194-1273579504.jpg


První Oyster Perpetual Datejust, ročník 1945:

post-3194-1273579515.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matterhorn

Copak je to schováno pod vteřinovkou, že by AMADEUS ? Co to znamená ?

 

Edit pardon, píši o příspěvku #6

Upraveno uživatelem Matterhorn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo me taky prispet, kdyz uz tak uz par fotek myho oblibenyho typu rolexek GMT master IIc, myslim ze stoji za to je videt, clovek hned dostane chut je mit na ruce a ze me kurna svedi zapesti

Hmm z tech fotek me zapesti taky zacalo svedit, proste az pujdou Navitimery do sveta tak duvod bude prosty GMT IIc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...