Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

Proc jsou ty kolecka natahu vlastne cerveny?

Ve skutečnosti nejsou červený, ale spíš do fialova, nejbližší barva podle mě je magenta. Jsou potaženy Teflonem  - zvýšení účinnosti rotoru, který natahuje hlavní pérovník. Ale lépe by to určitě  vysvětlil hodinář.

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem měsíc nosil Rolexky a naučil se něco zásadního o bohatství?

 

Jak přišly, byl jsem rozrušen. Otevřel jsem box a byl jsem okamžitě jejich neobyčejnou krásou ohromen.

 

Zdálo se, že tyto Rolexky-Explorery nebyly vyrobeny z oceli, ale z nějakého druhu nadpozemského kovu. Jednoduše řečeno, vnímal jsem je jako něco, co jsem ještě nikdy neměl v ruce.

Velmi často jsem se přistihl, jak kontroluji čas - ne proto, že bych chtěl vědět kolik je hodin, ale stále jsem musel pozorovat ciferník.

Byl jsem si jist, že tento kus hodinářské dokonalosti postaví můj svět na hlavu.

První pocit ale není vše a první nadšení po čase opadne. Jakkoliv na mně zapůsobila hmotnost, láska k detailu a absolutní preciznost těchto hodinek - určitého pocitu jsem se nemohl zbavit: měl jsem na zápěstí 6.000,- Dollarů.

Hodinky nebyly moje.(Byly na test zapůjčeny od pana Elevana Jamese, půjčovny luxusních hodinek) Celou dobu jsem na tuto skutečnost musel myslet.

Bylo úplně jedno, jestli jsem šel po ulici, jel metrem nebo šel nakoupit - vždy jsem si byl vědom (překvapivě lehké) oceli na zápěstí a pocit viny byl okamžitý a nevyhnutelný.

Ten pocit přicházel z hloupého strachu, že lidi hodnotu hodinek poznají a kvůli tomu se mnou budou jednat jinak. Tento strach se ukázal jako neopodstatněný, jelikož si jich všiml pouze kamarád, ještě než jsem mu o nich řekl.

Pouze lidé se školeným okem pro hodinky si všimli o jakou značku hodinek se jedná - všichni ostatní je igrorovali úplně, neboť si mysleli, že se jedná o běžné ocelové hodinky. Jsem si jist, že jsem slyšel více komentářů k mým Seiko 5, které jsem koupil na Amazonu za 60 Dollarů.

Všiml jsem si, že vám nikdo popravdě nedokáže říct co na zápěstí nosíte, pokud mu ty hodinky neukážete záměrně. Opravdu by jste všude vytrubovali jak drahé hodinky nosíte? Pokud se každýmu budete chlubit, když dotyčného navíc ani pořádně neznáte, budete vypadat docela nafoukaně.

Rychle jsem zjistil, že by jste si měli koupit drahé hodinky pouze tehdy, když to sami budete chtít a ne když chcete na někoho zapůsobit. Pokud tedy zrovna nejednáte s Chronomagorem na kterého musíte zapůsobit..

 

Pokud vydáte pro sebe tolik peněz, měli by jste je utratit pro svoje potěšení. Noste luxusní hodinky ne kvůli prestiži, to nebude fungovat. Jedinní, kdo si jich všimnou jsou experti a pokud s takovými lidmi mluvíte a neznáte tourbillon svých chronografů, budete stejně vypadat jako blbec.

 

Jak jsem si Rolexky dal na zápěstí, myslel jsem, že změní můj svět. To se nestalo. Ačkoli to změnilo můj pohled na svět.

 

Převzato od

Dennis Green/Business Insider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak na okraj - Business Insider a jeho sekce mě už párkrát zaskočil nalevo-stočenými články.

 

U tohle mi taky přijde, že má trochu divnou tezi. Hodinky asi skutečně nezmění autorův status ze dne na den. A pak taky netuším, proč se cítit provinile kvůli 6000 USD na ruce, to mi přijde obzvlášť v kontextu ?Business Insider? a vůbec příjmů v USA s tím spojených jako trochu nonsens.

 

Nicméně k veci- můžu tedy říct, že samozřejmě záleží na modelu. Jakékoliv bicolory a nebo modely s fluted bezel přitahují pohledy okamžitě.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pocity nejsou zase tak vzdalene pocitu nas chudych s drahyma hodinkama na ruce i kdyz jsou skutecne nase a ne z pujcovny. Je to sice napsane nesikovne, ale par postrehu tam je. Proste jak to je vic jak polovina platu, tak to misto radosti nektere lidi emocionalne zatezuje. Mam to totiz taky tak.  

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že na skle je od Y? série LEC asi ví každý ale že je ta korunka složena z hvězd jsem teda nevěděl:

bqk8tH2.jpg

Ahoj,

Diky za moc za tvuj prispevek :) Videl jsem ho tedy uz v lednu, ale do ted mi to vrtalo v hlave... Navic na  minulem Libereckem srazu jsme zkoumali moje Milgy a nikdo korunku nenasel... To mi na klidu taky nepridalo :)

Tak jsem tomu dnes v praci venoval trochu casu a rad bych se tu podelil s vysledkem... Sice to asi nikomu k nicemu nebude, ale tak aspon pro muj dobry pocit, kdyz uz jsem s tim stravil tolik casu :)

Tedy vysledek: hvezdicky to jsou! a korunku tam taky mam.

 

EDIT: Kdyby Vas nekoho napadlo co by se dalo jeste zajimaveho pod mikroskopem videt / vyfotit, tak sem hrnte napady- neni to sice kdovi co, ale neco videt je...

post-13450-0-35403900-1522146831_thumb.jpg

post-13450-0-03971300-1522146836_thumb.jpg

post-13450-0-85835400-1522146840_thumb.jpg

post-13450-0-57401600-1522147139_thumb.jpg

post-13450-0-08701800-1522147527_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Diky za moc za tvuj prispevek :) Videl jsem ho tedy uz v lednu, ale do ted mi to vrtalo v hlave... Navic na  minulem Libereckem srazu jsme zkoumali moje Milgy a nikdo korunku nenasel... To mi na klidu taky nepridalo :)

Tak jsem tomu dnes v praci venoval trochu casu a rad bych se tu podelil s vysledkem... Sice to asi nikomu k nicemu nebude, ale tak aspon pro muj dobry pocit, kdyz uz jsem s tim stravil tolik casu :)

Tedy vysledek: hvezdicky to jsou! a korunku tam taky mam.

Skvělej post, díky za sdílení. Jestli máš přístup k mikroskopu, můžeš ještě udělat detail vzduchových mikrobublinek v safíru u RX? Zkoumal jsem to u pár sklíček, ale nemám tak špičkový nástroj, jako ty. Díky

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je super, je pecka to vidět "naživo", todle kluci asijský asi hned tak nezkopírují  :lol2:

 

Nemyslim si ze vetsina kopirovacu na zkopirovani tohodle aspiruje... velka vetsina padelku je prodavana i kupovana se znalosti toho ze je to padelek - kupujicimu je jasne ze za $20-500 to proste nejsou prave Rolexy a jestli je korunka z hvezdicek nebo slunicek je mu u perdele :)

Upraveno uživatelem bru7us
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim si ze vetsina kopirovacu na zkopirovani tohodle aspiruje... velka vetsina padelku je prodavana i kupovana se znalosti toho ze je to padelek - kupujicimu je jasne ze za $20-500 to proste nejsou prave Rolexy a jestli je korunka z hvezdicek nebo slunicek je mu u perdele :)

To je úplně jedno když existuje skupina která se snaží falzifikáty prodávat za pravé a falšují se celá balení i s vyplněnými kartami od renomovaných ADček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...