Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Pánové mám zvědavej dotaz: matně si vzpomínám, že jsem četl o poloze korunky (hlavně teda loga korunky na korunce) v zašroubovaném stavu, že by měla být při čelním pohledu na korunku pěkně zarovnaná kolmo k ose pouzdra. Co tak teď ale koukám po Exp.II, tak to maj na každý fotce různě. Je tam teda nějaký pravidlo, např. že to platí jen u triple locku nebo tak něco? Nebo sem si to celý nějak popletl...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové mám zvědavej dotaz: matně si vzpomínám, že jsem četl o poloze korunky (hlavně teda loga korunky na korunce) v zašroubovaném stavu, že by měla být při čelním pohledu na korunku pěkně zarovnaná kolmo k ose pouzdra. Co tak teď ale koukám po Exp.II, tak to maj na každý fotce různě. Je tam teda nějaký pravidlo, např. že to platí jen u triple locku nebo tak něco? Nebo sem si to celý nějak popletl...?

Už se to tu řešilo mockrát. Nic nijak zarovnaný bejt nemusí. Záleží na pozici tubusu a stavu těsnění tubusu a korunky. To je celý. Někdo to má rovně a časem t bude mít pár stupňů za, někdo to má nakřivo. O nic nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové mám zvědavej dotaz: matně si vzpomínám, že jsem četl o poloze korunky (hlavně teda loga korunky na korunce) v zašroubovaném stavu, že by měla být při čelním pohledu na korunku pěkně zarovnaná kolmo k ose pouzdra. Co tak teď ale koukám po Exp.II, tak to maj na každý fotce různě. Je tam teda nějaký pravidlo, např. že to platí jen u triple locku nebo tak něco? Nebo sem si to celý nějak popletl...?

Něco podobného by se dalo aplikovat spíše (a aplikuje) spíše na polohu korunky na rehautu, což jsou laicky řečeno ?nápisy? na vnitřní straně pouzdra, co jsou vidět na hraně ?mezi? cifernikem a sklem hodinek. Tam by měla být na 12. Nicméně i z toho se najdou výjimky, viz hodně zajímavá diskuze zde (dá se najít).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem M.S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za poznatky pánové. To s korunkou na rehautu je teda taky zajímavý :weird: Vlákno si myslel asi toto: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/91440-v%C5%AFle-u-lunety-submariner-114060/?hl=rehaut&do=findComment&comment=1584923

 

To aby se člověk při koupi rovnou ptal, jestli ten rehaut s lunetou sedí nebo ne. Posunutou lunetu mám na pivních SKX a né že by mě to vyloženě sra*o, ale spravuju to furt :rambo: Mít to na Rolbách, tak mě asi trefí šlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, je nesmysl, že by měla bejt zarovananá...a nebo jsem měl doteď setsakramentsky drahý fejky :D

Ja viděl pár Béček a vždy měly srovnané korunky, tak to asi trefit jde. Na nových nodate me to taky zamrzelo, změnit nebylo srovnané

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...