Přejít na obsah

Prim sport I - Igen - chlubící vlákno


Doporučené příspěvky

Sect jestli scháníš tu lunetu i s chrom kroužkem tak tady je nová nepoužitá:

 

http://www.antik-hodinky.cz/prislusenstvi-k-hodinkam/otocna-luneta-na-prim-1.html

 

To je přeci od Franty, známého to svérázného prodavače hodinek, který to ne vždy zrovna přehání s precizností popisu, jemně řečeno. Nevypadá zrovna nově a nepoužitě, takže bych byl opatrný...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za echo, vyskočil jsem z práce a za půl hodiny jsem je měl :) Bohužel strojek se chová nějak divně a na můj dotaz mi bylo sděleno, že nebyly čištěny a seřizovány, sklíčko potřebuje vyleštit, jsou na něm i hlubší škrábance. Pouzdro vypadá docela dobře, sem-tam už chrom odletěl. Korunka je snad nová, ciferník hezký, ručky trochu špinavé, jak to i bílých bývá, lunetka poněkud ošoupaná, nožičky naštěstí neohnuté, to nemohu vystát. Asi na ně dám bílou lunetku, až/pokud jí seženu. Řemínek je děsný dámský 18mm Mavex :D

Ještě jednou díky diablovi za tip :)

Fotky jsou jen takové cvaky mobilem rychle v práci.

 

post-6998-127729937765.jpg

 

post-6998-127729938322.jpg

 

post-6998-127729940017.jpg

 

post-6998-127729940309.jpg

 

Není zač. :) Tvoje radost je i moje radost. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, omlouvám se trochu za OT, ale pročítám si info o primkách a poprvé jsem viděl, že by se nějaké prodávali tak draho jako třeba tyto http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=30082

 

To všechny prim sport mají takovou cenu, nebo jsou nějaké speciální edice? Protože třeba na aukru jsou ceny různé:

 

http://aukro.cz/item1088059896_prim_sport.html

 

ty jsou třeba dost levné, oproti těmhle:

 

http://aukro.cz/item1088293278_prim_sport2_modra_parada.html

 

A nějaký větší rozdíl v nich teda nevidim :P

 

Možná by se hodil i někomu jinému krátký výklad o tom, které vzácné jsou a které jsou tuctovky, občas na nějaké hodinky člověk narazí a na první pohled bych tyhle za vzácnost nepovažoval :)

 

Díky;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to se omlouvám, ale už mi došel rozdíl mezi PS I a II... Mě by hlavně zajímalo do kolika se tak oplatí u PS I nebo PS II jít, docela se mi hlavně teda jedničky začali líbit. A co to je igen? Případně podle čeho se poznají?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, omlouvám se trochu za OT, ale pročítám si info o primkách a poprvé jsem viděl, že by se nějaké prodávali tak draho jako třeba tyto http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=30082

 

To všechny prim sport mají takovou cenu, nebo jsou nějaké speciální edice? Protože třeba na aukru jsou ceny různé:

 

Možná by se hodil i někomu jinému krátký výklad o tom, které vzácné jsou a které jsou tuctovky, občas na nějaké hodinky člověk narazí a na první pohled bych tyhle za vzácnost nepovažoval :)

 

Díky;)

 

Výklad je na dlouho. Když si tady pročteš všechna vákna o Prim Sportech, ta získáš přehled. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi krátce a stručně:

Ceněné Primky: Spartak, Orlík, Igen, Diplomat

taktéž "traktor" design a PS2

Pak musíš ještě kouknout na kalibry- třeba automaty, např. day/ date jsou tu "docela v ceně"

Samozřejmě záleží na stavu pouzdra a kalibru u každého kusu.

V každém případě si, ale musíš uvědomit, že se jedná o "válku ve sklence mlíka". Krom místních fajnšmekrů a několika zasvěcených lidí ve vesmíru o tyto věcičky nejeví nikdo nějaký extra zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo no to jsem si všimnul :) díky za rychlý přehled ;) diplomatky se mi líbili vždycky, PS jsem nějak dřív nevěnoval moc pozornost, takže díky za užitečná infa, snad brzo na nějaké pěkné narazim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to úplně normální. Vzhledem k praktické nedostupnosti náhradních dílů se cena vždy silně odvíjí od stavu, v jakém hodinky jsou. NOS kusy se prodávají od 7 do 10 tisíc, velmi pěkné tak 5 až 6 tisíc, nositelné s výraznými stopami po nošení 2-5 tisíc, vše, co je levnější, je šrot, vhodný na renovaci. Můžeš koupit Igeny i pod 1000 Kč, skoro už ale není poznat, co to je za hodinky. Ty za těch 1500 jsou dle fotek také šrot /pakliže někomu ten stav nebrání je nosit, budou stačit/, vzhledem ke stavu spíše horšímu byly dost drahé. Přeci jen, je tu pár nadšenců /já taky/, kteří by je tam za za přiměřenou cenu nikdy nenechali..... Šroty se dají poslat na renovaci do Eltonu, jejich konečná cena je pak v ceně originál NOS kusů, to je také jediný důvod, proč se Igeny v tomhle stavu prodávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to úplně normální. Vzhledem k praktické nedostupnosti náhradních dílů se cena vždy silně odvíjí od stavu, v jakém hodinky jsou. NOS kusy se prodávají od 7 do 10 tisíc, velmi pěkné tak 5 až 6 tisíc, nositelné s výraznými stopami po nošení 2-5 tisíc, vše, co je levnější, je šrot, vhodný na renovaci. Můžeš koupit Igeny i pod 1000 Kč, skoro už ale není poznat, co to je za hodinky. Ty za těch 1500 jsou dle fotek také šrot /pakliže někomu ten stav nebrání je nosit, budou stačit/, vzhledem ke stavu spíše horšímu byly dost drahé. Přeci jen, je tu pár nadšenců /já taky/, kteří by je tam za za přiměřenou cenu nikdy nenechali..... Šroty se dají poslat na renovaci do Eltonu, jejich konečná cena je pak v ceně originál NOS kusů, to je také jediný důvod, proč se Igeny v tomhle stavu prodávají.

 

No právě že podle té fotky mi přišly hodně dobré. Fakt je, že člověk nikdy neví na čem je, dokud je nedrží v rukou. Ale jako šrot nevypadaly, pokud tedy mluvíme o stejných hodinkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že podle té fotky mi přišly hodně dobré. Fakt je, že člověk nikdy neví na čem je, dokud je nedrží v rukou. Ale jako šrot nevypadaly, pokud tedy mluvíme o stejných hodinkách.

 

To je normální, co je pro někoho dost dobré, je pro jiného šrot. Někdy to chce zkušenost odhadnout, jak moc jsou fotky reálné, kdo umí fotit, umí i ze šrotu na fotce udělat pěkné hodinky, když se k tomu napíše, že jsou v krásném stavu, tak se o to lidi porvou. Při velké dávce štěstí se dají koupit i obrácené případy, skromně popsané hodinky s nedobrými fotkami budou levné a přitom docela slušné. To štěstí ale chce mít poměrně dost lidí, tak to chce i trpělivost. Opakuji, kdyby stav těch, o kterých píšeš byl opravdu dobrý, viděl bys ten fičák, co by kolem toho byl. Protože jsou ve stavu, v jakém jsou, nikdo z místních chronošílenců je nechtěl. Takhle projevil zájem jen jeden člověk, který prostě nějaké Igeny potřeboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se můžu vmísit, tak tam teď byli dvoje igeny a možná mluvíte každý o jiných.

 

První se prodali za 799,- což byla také vyvolávající cena a je pravda, že jsou v poněkud horším stavu:

 

post-5363-1277712858,78.jpeg post-5363-1277712864,92.jpeg

 

post-5363-1277712866,61.jpeg post-5363-1277712868,33.jpeg

 

 

 

 

Druhé pak byli prodány za vyvolávací cenu 1500,- a ty jsou podle mě už v hodně nositelném stavu. Tělo by sice chtělo pochromovat, ale to stojí pětistovku, alespoň co jsem tu na foru četl, jinak pak luneta, sklíčko i ciferník jsou v moc pěkném stavu, aspoň co můžu já soudit podle fotek, mi se teda líbí :)

 

post-5363-1277712974,29.jpeg post-5363-1277712976,74.jpeg

 

post-5363-1277712975,28.jpeg

 

 

 

post-5363-1277712978,07.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhé pak byli prodány za vyvolávací cenu 1500,- a ty jsou podle mě už v hodně nositelném stavu. Tělo by sice chtělo pochromovat, ale to stojí pětistovku, alespoň co jsem tu na foru četl, jinak pak luneta, sklíčko i ciferník jsou v moc pěkném stavu, aspoň co můžu já soudit podle fotek, mi se teda líbí :)

 

No a právě to pouzdro je ceněné nejvíc a tohle je hodně jeté. :wheelchair: A po pochromování ještě víc vyniknou chybějící ošoupané hrany, které dávají hodinkám vzhled. Vznikne z toho lesklý nepravidelně ocucaný bombon. :sad01_anim: Tohle byl dobrý základ na renovaci. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je právě můj plán, koupit takové igeny, vybrousit je aby to vypadalo rovnoměrně, i když třeba přijdu o ostré hrany a nechat je pochromovat.. I když lepší je asi sehnat nos tělo, ale těch moc neni :) A platit desítku za renovaci v eltonu se mi zatim teda nechce :P

 

Ty hodinky za 1500,- podle mě byli v nositelném stavu, za ty bych se teda určitě nestyděl :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...