Přejít na obsah

Postup výroby modelu M500-1


Pe3xxx

Doporučené příspěvky

4 Robert: Mel bych velkou prosbu. Muzes sem pls postnout detail vnitrni casti lunety s aretacnim mechanizmem? Take mam nejake otazky.

 

- V cene hodinek a soucast baleni bude opravdu nahradni sklo? Je pomer navyseni ceny a pravdepodobnosti poskozeni skla umerny?

-Jaka je prosim hmotnost hodinek?

-Chapu dobre, ze prodejni verze nebude mit to nahore ploche sklo? To by byla velka skoda a pak bych se primlouval za obe verze v prodeji.

 

Co bych vytkl tak nepruchozi stezejky. Jednak je bocni plocha pouzdra u nozicek obrovska a prazdna, navic tady bych to ocenil pri manimulaci a vymenach remenu a naramku. Navic mam pocit, ze je skoda znemoznit majiteli pouzivat ochranne trubicky na stezejkach. Proto bych na diverech za tento prohresek stipal tvurce kobrou do pytliku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 Robert: Mel bych velkou prosbu. Muzes sem pls postnout detail vnitrni casti lunety s aretacnim mechanizmem? Take mam nejake otazky.

 

- V cene hodinek a soucast baleni bude opravdu nahradni sklo? Je pomer navyseni ceny a pravdepodobnosti poskozeni skla umerny?

-Jaka je prosim hmotnost hodinek?

-Chapu dobre, ze prodejni verze nebude mit to nahore ploche sklo? To by byla velka skoda a pak bych se primlouval za obe verze v prodeji.

 

Co bych vytkl tak nepruchozi stezejky. Jednak je bocni plocha pouzdra u nozicek obrovska a prazdna, navic tady bych to ocenil pri manimulaci a vymenach remenu a naramku. Navic mam pocit, ze je skoda znemoznit majiteli pouzivat ochranne trubicky na stezejkach. Proto bych na diverech za tento prohresek stipal tvurce kobrou do pytliku.

 

Ahoj,

som veľmi rád že sa Ti model M500-1 pozdáva! Mne tiež velmi. Púzdro naživo vyzerá jedinečne a pocit z charakteru robustného kusu "železa" akým pôsobí sa ťažko opisuje. Kompaktnosť lunetty je výborná a hodinky celkovo pôsobia doslova nerozbitne. Velmi rád by som Ti poslal obrázok mechanizmu lunetty ale uz sme tento prototyp odoslali späť do štátov. Poprosím aby takuto fotku urobili.

 

- náhradné sklo nebude súčasťou balenia. Prepáč celkom dobre nerozumiem otazke navysenia ceny a poskodeni skla - prosim vysvetli.

- predajna verzia bude mat sklo oblé.

 

- ukotvenie stezejok je riesene rovnako ako pri ostatných modeloch LÜM-TEC. Časť kaučukového remienka je vždy po stranách trochu ubratá aby bol dobrý prístup k stezejkam a vymene samotneho remena (foto modelu A16H v prílohe). Snahou pri odliavaní a úprave púzdier je aby pôsobili jednoliato a aby vonkajší povrch nebol narušený napr. dierkami. Asi aj preto púzdra pôsobia tak "hrubo" v dobrom slova zmysle.

 

post-2153-128066119858.jpg

 

v prípade akýchkoľvek špecifických otázok nás môzes kontaktovať aj prostredníctvom mailu: info@lum-tec.eu ak vieme velmi radi zodpovieme.

 

s priatelskym pozdravom

Robert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- náhradné sklo nebude súčasťou balenia. Prepáč celkom dobre nerozumiem otazke navysenia ceny a poskodeni skla - prosim vysvetli.

 

Diky za info a novou peknou fotku. Ta vaha me opravdu zajima. S tim sklem jsem si tvuj prispevek asi spatne prelozil. Nezdalo si mi prave, ze by jste davali k hodinkam nahradni sklo, proto jsem se ptal.

 

...spomenuté sklíčko bude pri predajných modeloch nahradné...

 

- V cene hodinek a soucast baleni bude opravdu nahradni sklo? Je pomer navyseni ceny a pravdepodobnosti zniceni skla umerny?

 

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info a novou peknou fotku. Ta vaha me opravdu zajima. S tim sklem jsem si tvuj prispevek asi spatne prelozil. Nezdalo si mi prave, ze by jste davali k hodinkam nahradni sklo, proto jsem se ptal.

 

Ahoj,

ohh na váhu som v predoslom prispevku úplne zabudol. Samotné púzdro bez sklíčka, zadného krytu a strojčeka váži 150 gramov. Kompletné hodinky vážia do 200g.

 

Pripájam este par fotiek: (porovnanie s púzdrami modelov A2 Bullhead/B14 Combat)

post-2153-128078530901.jpg

post-2153-128078532815.jpg

post-2153-128078534649.jpg

post-2153-128078536325.jpg

 

s priatelskym pozdravom

Robert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj,

velmi rad by som zaktualizoval "postup vyroby serie M500" a to o prvý z trojice modelovych rád M500 - jedna sa o model M500-3 z ktoreho su prve kusy hotove a bude pripraveny na odosielanie zakaznikom zhruba do 10 dni.

Charakteristika modelu:

PVD Oceľ najvyššej kvality. MDV? Technológia / GX3 Orange lume

Určenie: pánske hodinky

Ciferník: analógové

Púzdro: PVD úprava púzdra 44 mm

Náramok: kaučukový remienok najvyššej kvality

Sklíčko: hrubé, zafírové sklíčko s dvojitým antireflexom.

Pohon: Seiko Sii NH15

Napájanie: automatické aj ručný náťah

Vodotesnosť: 500m/50ATM

Dátum: nie

Ďalšie funkcie: otočná vonkajšia lunetta

Ostatné: šróbovacia korunka - 120 krokov / čierny číselník / Limitovaná edícia. Iba 150 vyrobených kusov. MDV technológia aplikovaná na lunette/Super-LumiNova GX3

 

Model M500-3 vysiel z produkcie naozaj podarene a predcil ocakavania. Model bol navrhnuty na zaklade spatnej vazby -klubu potapania, ktoreho clenovia testovali model M9 a vysledky testu dopadli velmi dobre. Fotky malo vystihujú charakter tohto modelu. Nazivo pôsobi naozaj velmi, velmi pritazlivo.

post-2153-022542700 1288251232.jpg

post-2153-070928100 1288251141.jpg

post-2153-029293600 1288251176.jpg

post-2153-034810200 1288251154.jpg

post-2153-052180800 1288251168.jpg

post-2153-000573800 1288251204.jpg

post-2153-086861900 1288251220.jpg

post-2153-062147800 1288251263.jpg

 

Vazime si Vasu pomoc a podporu

s priatelskym pozdravom

Robert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je ochráněn luminiscenční nátěr na lunetě? (aby se neodřel)

 

To by ma tiez zaujimalo, co som videl detailne fotky napr. Zenton potapiek, kde na lunete je tiez full lumi nater, tak nater bol trosku zapusteny pod okraj vyfrezovanych indexov a cislic. Ale ci na tom je este nejaky ochranny "lak" hmmm....u LumTec hlavny index "oko" min.60tky - na mna posobi, akoby vystupoval az nad povrch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé hodinky, i když mě by se asi více líbila ocelová (ne černá) verze.

Ještě, že už jedny potápky mám .....

 

Jak je ochráněn luminiscenční nátěr na lunetě? (aby se neodřel)

 

Ahoj Vit,

luminiscencna zmes je ručne aplikovana do gravirovaných casti lunety. Zaklad je specialne lepeny o kov a na povrchu je odolna, priehladna epoxidová vrstva. Zmes je sita a na dotyk posobi ako tvrdy plast.

 

s priatelskym pozdravom

Robert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mna by zaujimal, ale to je asi hlupa otazka, aky maju odtien ocelove m500. Nemam rad ine, ako kovove tahy, ide o to, ci by odtienovo ladil nejaky dokupeny, zrejme brushed.

Aka je hrubka sklicka? Som na to zatazeny :)

 

Je mozne niekde hodinky vidiet na zapad. slovensku? Alebo iba v rozn. bystrom?

 

Uvazujem o dalsich, 3. hodinkach, laka ma aj seria 2011 V, alebo wolframove modely... uvidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Diky za fotku, hodinky jsou krasny, to uz jsem ale psal, nicmene PVD technologie neni to same jako DLC povlak, i kdyz se to nekdy hazi do jednoho pytle bohuzel, ovsem tvrdost a odolnost Diamond Like Carbon na molekularni urovni je nekde uplne jinde, stejne jako moznost lesku cerne vrstvy(pokud byl podklad, v tomto pripade ocel predem vylestena). Takovy povrch nejde jen tak poskrabat, jedine vyrypnout s kouskem oceli, protoze vazba je zkratka atom na atom. Vlastne vznikne neco, co se chova jako wolframove pouzdro v krasne cerne a navic vylestene cerne forme. I kdyz je pravda, ze tato uprava se da dodatecne dohnat i u nas na lestenem modelu za cca 500 kacek. :)

Ale heliak na M500-3 neni ne, nebo jsem si ho nevsimnul?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...