Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

Můžete mi prosím doporučit nějakou sekačku?

Představa je i varianta menšího traktůrku případně slušného pojezdu se sběrem trávy.

Nejlépe s možností výměny na zimní frézu, nebo je třeba toto řešit zvlášť?

Také nevím, jestli nějakou vřetenovou, bubnovou, rotační, co je kde nejvhodnější, výhody, nevýhody.

 

Mělo by to obstarat zahradu o velikosti cca 90x60m, převážně v rovině, sem tam nějaký strom.

 

Prosím o vaše praktické zkušenosti, tipy, rady.

Díky moc, tato problematika je pro mě nová.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 857
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když už je tady tohle téma jaký by měla mít výkon elektrická sekačka na rovinatý částečně zamechovaný terén plocha 600 m? díky za názor a je podstatný rozdíl ve značkách ?/ nemyslím v profi třídě/ díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím doporučit nějakou sekačku?

Představa je i varianta menšího traktůrku případně slušného pojezdu se sběrem trávy.

Nejlépe s možností výměny na zimní frézu, nebo je třeba toto řešit zvlášť?

Také nevím, jestli nějakou vřetenovou, bubnovou, rotační, co je kde nejvhodnější, výhody, nevýhody.

 

Mělo by to obstarat zahradu o velikosti cca 90x60m, převážně v rovině, sem tam nějaký strom.

 

Prosím o vaše praktické zkušenosti, tipy, rady.

Díky moc, tato problematika je pro mě nová.

 

Jednoznačně doporučuju sekačky nebo zahradní traktory Viking. Je to sice vyšší cenovka, ale stejně jako jejich pily Stihl je to pro mě No. 1. Na tuhle plochu je to skoro na traktůrek a pokud sekačku, určitě benzín, pojezd, rotační a záběr min. 48 cm - např. typ MB 650 V s plynule nastavitelnou rychlostí (Kč 22 790).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Ondraji já sekám trávu celkem pravidelně pokud nejsou záplavy jako v bangladéši na zhruba poloviční ploše co popisuješ a mám naprosto obyčejnou benzínovou sekačku za pět litrů od Alko - táta má nějakou hondu asi za 25t a brácha má něco od mounfielda s motorem BS asi za 13t ---- chodil jsem za všema třema sekačkama protože za tím chodit musíš stejně, ať to stojí co to stojí a nějaký rozdíl jsem vůbec nepoznal (snad jediný rozdíl je, že ty drahý nestartuješ špagátem) - co se týká pojezdu tak fotříkovi i bratříčkovi odešel pojezd do věčných lovišť zhruba ve stejném časovém pásmu = čím víc vyfikundací na tom je, tím větší udržba a možnost rozbití

 

 

pokud máš sekat ten hektar, který popisuješ tak asi ten traktor s nějakou sněhovou nadstavbou, ale to bude v ceně ojetého kabrioletu na léto

 

nazdar :alien1:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je tady tohle téma jaký by měla mít výkon elektrická sekačka na rovinatý částečně zamechovaný terén plocha 600 m? díky za názor a je podstatný rozdíl ve značkách ?/ nemyslím v profi třídě/ díky

Něco podobného jsem řešil a po užívání a nadávání na elektrosekačku (tahat a hlavně hlídat kabel, prd výkon, takže vyšší trávu to bere blbě) mám benzin 5 HP se záběrem 43 cm. A paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak mi dnes odpoledne klekla definitivně stará elektrická sekačka a musím rychle koupit novou.

 

Plocha asi 600m, mírně svažitý terén, dosti členitý/ stromy záhony/,často sekán i ženskou rukou.

 

Tedy asi elektrika, příkon 1300? koš tak 50l, rozhoduji se zda šasi plast či ocel,koš asi ne hadrový ale plast, záběr by měl být tak 40 cm ?

 

Mám vybrat něco z mounfieldu / zde záruka 7 let/ nebo Brill,Gardena či jinou značku?

 

Mám preferovat lehčí plast na šasi či odolnější ale těžší ocel.

 

Cenově někde kolem 5000 kč

 

Moje argumenty proti benzinu-smrdí nechcí se starat o svíčky karburátor, olej dávat pozor na položení sekačky na bok ,potíže se startem a vzhledem k té občas ženské sekající ruce  hlavně váha a nulový vztah k technice  a pojezdovka do hodně členitého terénu je na nic  :sad01_anim:

 

 

 

Díky za zkušenosti a rady  :worried_anim:

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi

radit ti nebudu, ale s touhle metráží a členitým terénem bych se zamyslel nad benzínem i když to hlomozí / tahání kabelu mezi stromy je pěkný voser/ - jinak já bych volil nejsilnější motor a ocelovou bednu / u elektriky bude výrobce asi putna/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes odpoledne klekla definitivně stará elektrická sekačka a musím rychle koupit novou.

 

Plocha asi 600m, mírně svažitý terén, dosti členitý/ stromy záhony/,často sekán i ženskou rukou.

 

Tedy asi elektrika, příkon 1300? koš tak 50l, rozhoduji se zda šasi plast či ocel,koš asi ne hadrový ale plast, záběr by měl být tak 40 cm ?

 

Mám vybrat něco z mounfieldu / zde záruka 7 let/ nebo Brill,Gardena či jinou značku?

 

Mám preferovat lehčí plast na šasi či odolnější ale těžší ocel.

 

Cenově někde kolem 5000 kč

 

Moje argumenty proti benzinu-smrdí nechcí se starat o svíčky karburátor, olej dávat pozor na položení sekačky na bok ,potíže se startem a vzhledem k té občas ženské sekající ruce  hlavně váha a nulový vztah k technice  a pojezdovka do hodně členitého terénu je na nic  :sad01_anim:

 

 

 

Díky za zkušenosti a rady  :worried_anim:

 

zrovna řeším stený problém :o)))

http://www.brill.cz/produkt-1-elektricke_a_benzinove_sekacky_brill_evolution.html

 

kolega má brill už léta a spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborné sekačky jsou Stiga. Mám s nimi desetiletou zkušenot a bez nejmenší výhrady, ať už se týká poruchovosti nebo ergonomie. A mám s nimi nasečených pěkných pár stovek hodin. Ale jak píše SukHoi - šel bych taky do benzínu a kovové bedny. I když to se pak trošku vylučuje s ženskou rukou. Jsou to přeci jen těžší stroje.

 

Koukni na tady - http://www.stiga.cz/(1bgj4czmnqpv24jkav1pzb45)/index.aspx?Country_id=9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, opravdu se zamysli nad benzínem, při té rozloze musí být tahání kabelu strašný vopruz. Já mám na elektřinu vertikutátor a při každém použití si nadávám, jaký jsem blbec, že jsem šetřil. Pokud se rozhodneš pro benzín, nešetři na motoru. Vzhledem k sečení na svahu zapomeň na Tecumseh - nesnáší náklon a je děsně háhkivý na hladinu oleje. Jakmile máš trochu míň oleje a nahneš ho, tak jsi dosekl (osobně vyskoušeno). Dále jsem měl lepší sekačku s pojezdem a s motorem Brigs. Možná jsem měl smůlu na konkrétní kus, ale startování tohoto zázraku byl děs. V nejhorších případech pomohlo až nahřátí motoru a svíčky horkovdušnou pistolí, pak to celkem jelo, ale nesměl se nechat motor vychladnout. Jako záruční závadu to odmítali uznat a tak skončila ve šrotu. Od té doby používám techniku pouze s motory Honda k naprosté spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zahradu cca 1000 qm, taky členitou, k tomu ještě terásky :( . Pro rovné plochy jsem o elektrice vůbec neuvažoval, musel bych mít kabel asi 100 m a určitě bych ho někde přesekl. Pořídil jsem Husquarnu s motorem Briggs&Stratton, pojezd, 5,5 PS a hlavně s možností mulčování, neb se mi nechce likvidovat kvanta trávy.

Na ty prudší kopečky mezi terasami mám benzínový vyžínač, ničím jiným to posekat nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasná volba Honda EasyStart. Na plynové rukojeti pozice start-zajíc-želva, motor bez údržby, benzín bez oleje, váha minimální. 1x ročně do servisu za 500 (viz výše). Sekáme cca 700 členitých čtverců, žena taky (má 65 kilo) a bez problémů. Zkoušena sekačka s pojezdem - byla to neskutečná dřina. Elektrickou jsme měli a rychle se jí zbavili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...