Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 864
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sekám stejnou plochu kolem srubu, ale jestli můžu poradit, tak benzin a pojezd. Než jsem na to přišel nadřel jsem se jako vůl a navíc ten kabel je zdržovačka. A klidně to může být i z Mountfildu :).

Upraveno uživatelem jirka404
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt ani jedno dobré slovo pro elektriku?

 

Plochu slevím na 500 m

 

Elektrika je imho OK, na pravidelne udrziavany travnik bez problemov. Kabel vytiahnes a zbalis za minutku. Pokial potrebujes kosacku aj obcas preniest, prelozit, jedine elektrika. Upraveno uživatelem emte
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem strávil večer bohužel nikoliv u hodinek ale u sekaček a tohle jsem našel Co vy na to

 

GARDENA Elektrická sekačka PowerMax 42E

 

Zdá se mi to splňovat žádané parametry máte někdo osobní zkušenost s touto  značkou díky za Vaši trpelivost

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych taky radši poradil benzín s pojezdem, proti elektrice nic nemám taky jsem s ním mnoho let sekl.Ale už je to 15 let co jsem koupil nějakou sekačku s motorem Briggs&Stratton a dodnes kromě každoroční výměny oleje a přebroušení nože nic nedělal. Ani svíčku jsem neměnil, prostě nic, a taky jsem se když jsem ji kupoval bál že to bude jen na problém. A ono pohoda.Startuje i po zimě hnedka žádný problém, jenom tet už je za ty roky oloupané šasi na některých místech z barvy, jinak nic.Za ty roky bych už do elektriky nešel, kdo to jednou okusí bez drátu a spojezdem- už nevymění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zkušenostech doporučuji jedině benzín s pojezdem. Servisní nároky jsou zanedbatelné jak bylo uvedeno výše a komfort a kvalita sečení je opravdu jinde. Na rozdíl od často zanesené a při sečení zablokované elektrické sekačky (proto předpokládám obavy z naklánění sekačky) benzínová s přiměřeným výkonem tento problém nezná - teda pokud se nevydáš séct nějaký vojenský újezd :D . Přiměřeně rovnou plochu zvládá naprosto v pohodě i manželka. A navíc nemám obavy, že si přesekne kabel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes odpoledne klekla definitivně stará elektrická sekačka a musím rychle koupit novou.

 

Plocha asi 600m, mírně svažitý terén, dosti členitý...

 

Mám elektriku AL-KO, kvalita a výkon nič moc. Potom som kúpil chalupu so záhradou a bývalý majiteľ mi nechal benzínovú Queen Garden s motorom Tecumseh a odvtedy nedám na benzín dopustiť. Kosím na chalupe 12 árov a okolo domu 17 árov rovinatého terénu a ak by som kupoval novú kosačku, vybral by som zrejme Hondu. Súčasné motory sú ekologické a pomerne tiché. Ak je terén veľmi svahovitý, štvortakt by však mohol mať problém s mazaním. Na svahovitý podhorský terén mám motorovú kosu Oleomac. Kdesi som videl akumulátorové inteligentné kosačky, myslím že Husqvarna, ale skúsenosti s nimi nemám. Pravdepodobne najlepšie by ti poradili pracovníci technických služieb, ktorí sa starajú o trávnaté plochy. Majú skúsenosti s rôznymi značkami a ich slabinami.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sekám u domu ještě menší plochu a elektrika leží odložená bokem a používám benzín s pojezdem. vzhledem k předním otočným kolečkům je manevrovatelnost okolo stromků výborná. Jinak Honda *****! Celou zima byla jen pod stříškou a naskočila na třetí zatáhnutí! Skvělá holka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za sebou sekání 500 m lučních sraček někam do půl lejtka. Takovej ten podmáčenej špenát. Stiga asi dvakrát hodila nože do žita a ucpaná zdechla, ale nakonec to zvládla. Kdybch nebyl ženatej, asi si ji vezmu. :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

husqvarna

 

máme cca 700m trávníku, chodníky a manželčiny stromky apod. ... benzín, pojezd, mulč (vůbec nesbírám do koše) záběr 53cm, cena vyšší, ale max. jednou za rok 500,. za servisní prohlídku včetně výměny dílů ... žena zvládá obsluhu bez problémů a já jednou rukou a v druhé plechovka piva :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni na tohle, vznášedlovka Flymo je pro ženskou ruku dobrá a pohodlná, relativně slušně se manipuluje s kabelem a seženeš jí do těch pěti tisíc.

 

Má ta hračka jedinou chybu: sekat musíš ob den, jinak to už neveme. Je to tak na začišťování anglického trávníku kolem bazénu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má ta hračka jedinou chybu: sekat musíš ob den, jinak to už neveme. Je to tak na začišťování anglického trávníku kolem bazénu.

 

Vlastní zkušenost? Jí jsem předpokládal, že bude ta nová lepší, než ta stará a s tou se sekala tráva v pohodě tak jednou za 14 dní.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastní zkušenost? Jí jsem předpokládal, že bude ta nová lepší, než ta stará a s tou se sekala tráva v pohodě tak jednou za 14 dní.

 

Vlastní. Pokud to bylo na rovince a krátké, tak dobrý. Mírný svah nebo tráva vysoká 10 cm byla pro Flymo konečná. Benzínovka to bere zcela v pohodě. Je dost rozdíl, jestli nožem točí 1,5 kW nebo 4,5 HP. U tý elektro je výška sekání 12 - 32 mm - to je na golf a ne na zahradu. Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sekám u domu ještě menší plochu a elektrika leží odložená bokem a používám benzín s pojezdem. vzhledem k předním otočným kolečkům je manevrovatelnost okolo stromků výborná. Jinak Honda *****! Celou zima byla jen pod stříškou a naskočila na třetí zatáhnutí! Skvělá holka!

 

 

Mám Stigu, benzin s pojezdem na 600m. Bez problému!!

Prděl bych na reklamu, co se ptáš ty kedlubno, to dostaneš k tomu Zadarmo. Zadarmo dostaneš tak h....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem příznivcem elektrických sekaček i motorových pil (snadnost údržby i použití, hluk), ale uznávám, že občas to není vhodné. Léta jsem sekal 200 qm elektrikou a byl spokojen. Teď mám 1500 qm a byl nucen koupit benzínovou. Prodávám nářadí a trochu i zahradní techniku, po konzultaci se servisem jsem zvolil značku VeGa - levné, výrobce kdesi v Asii, licenční, ale ještě poctivé motory. Prodali jsme jich hodně, lidi spokojení a tak jsem do ní šel, 53 cm záběr, 75 l koš, zadní/boční výhoz + mulčování. Startuje na první otočení, údržba zatím žádná (kromě výměny oleje), jen si tak pobrumlává a jede cca 4 km/h, prostě POHODA! Do mírného svahu a členité zahrady bych benzín doporučoval, jsem nezávislý na šňůře a pojezd sekačku do kopce vytáhne. Šířku bych viděl 46-48 cm. Mountfield nevím, osobně ho nemám rád - obrovská reklama, dlouhá záruka ale kvalita spíš podprůměrná, i když dnes i kvalita mnoha méně známých značek je velmi dobrá, spíš jde o dostupnost servisu apod. Celkem dobré jsou kromě VeGa i MTD, IBEA atd., mrkni třeba na www.garland.cz nebo www.v-garden.cz, to jsou dovozci více značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...