Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

Díky všem za  rady a pomoc. po dlouhém rozhodování jsem zvolil tohle

 

GARDENA Elektrická sekačka PowerMax 36 E

 

za čas podám reference :suicide_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 864
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po letech...
  • po měsíci...

Ahoj, zkus mrknout tady: http://www.danesi-shop.cz/sekacky-na-travu/c-1134/ mají tam velký výběr sekaček, za rozumnou cenu, synodtud loni kupoval a je velice spokojen:-)

 

Nechci být nezdvořilý, ale myslím, že problém se sekačkou bude už nějakej rok vyřešenej. Sleduj data vláken ať tu nejsi za blázna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci být nezdvořilý, ale myslím, že problém se sekačkou bude už nějakej rok vyřešenej. Sleduj data vláken ať tu nejsi za blázna.

A mě to zrovna zaujalo, protože moje elektro Alko jde po šesti letech do důchodu a na příští rok chci koupit něco novýho bez kabelu. Navíc máme skoro 2013 a technologie se určitě posunuly dál i u sekaček :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přátelé, chtělo by to trochu citu, ne?

Když někdo reaguje po třech letech třeba v chlubírně, tak bych vaše reakce i pochopil.

Ale pokud je to vlákno, kde se dají osobní zkušenosti a rady sdílet bez ohledu na datum, tak proč ne?

Nenapadlo vás, že díky tomu se třeba zbytečně nezakládají nová vlákna?

Z mého pohledu jsou pro smích spíše ti, co bezmyšlenkovitě kritizují vstup do staršího vlákna :sad01_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přátelé, chtělo by to trochu citu, ne?

Když někdo reaguje po třech letech třeba v chlubírně, tak bych vaše reakce i pochopil.

Ale pokud je to vlákno, kde se dají osobní zkušenosti a rady sdílet bez ohledu na datum, tak proč ne?

Nenapadlo vás, že díky tomu se třeba zbytečně nezakládají nová vlákna?

Z mého pohledu jsou pro smích spíše ti, co bezmyšlenkovitě kritizují vstup do staršího vlákna :sad01_anim: .

 

Myslíš-li mě, tak jsem nekritizoval a už vůbec ne bezmyšlenkovitě. Jen jsem v dobrém upozornil kolegu, ať se dívá na data, protože v daném případě se opravdu netrefil a myslím, že do toho nešel cíleně, aby nezaložil nové vlákno. A z minulosti vím, jak nešetrně se tady někteří členové do nováčků navážejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si hlavně myslim, že příspěvky Mr. Jakeše jsou normální a cílená reklama na Danesi shop.

 

Jinak co se sekaček týče, je potřeba vědět:

- jak často sekáš?

- v jakém terénu?

- jde o pěstěný trávník nebo louku?

- pokud pěstěný, jaká směs?

- budeš s tím sekat jen ty, nebo i někdo jiný?

- kolik chceš investovat?

 

 

Obecně Honda, Husqvarna či Stiga dobrý; Mountfield taky, ale u sekaček do 15K CZK má horší mechaniku a míň propracovaný detaily.

Koupil jsem nedávno Husqvarnu a jsem nadšenej, je to fakt krásně promyšlenej stroj. Jinak mám doma tři sekačky, na chalupě dvě, kdyby mě někdo chtěl snad obvinit z podjatosti :D.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

travička utěšeně roste, bude potřeba častěji střihati, takže hledám náhradu za letitou elektrickou...

.. je třeba si dáti při výběru na něco pozor?

.. vyplatí se připlatit za motorový pojezd, nebo dostačuje tlačená?

.. chtěl bych benzinovou sekačku spíš v nižším cenovém spektru..

 

zatím se mi líbí tato http://www.stihl.cz/Produkty-VIKING/Zahradn%C3%AD-sekačky/Benzinové-sekačky-Serie-2-a-Serie-4/22348-712/MB-248-T.aspx

 

děkuji za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybi ti par dulezitych udaju:

- velikost pozemku/zatravnene plochy

- typ terenu (rovina, svah, offroad)

- mnozstvi prekazek a zahonu, kde sekat nebudes/jterym se budes vyhybat

- typ travniku (pesteny - typ smesi, jak casto zalejvas a hnojis, jak vysoko sekas), lucni, "proste trava"

- kolik casu hodlas sekani venovat a jak casto

- CENA sekacky (strop)

 

Nejak takhle si to predstavujes? :)

post-6759-0-21387400-1367010145_thumb.jpg

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jj tak nějak. pěkný to máš :)

 

.. osázeno mám golfovou směsí, hnojil nějakýma granulema z bauhausu.. líbí se mi co nejnižší sestřih.. sekání mně baví, takže klidně každej tejden, když bude potřeba.. ;)

.. trávník je rovinatý, cca 400m2, a celkem členitý (stromky, palmy, atd)

.. limit tak 10. víc se mi nechce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě pojezd, bez nej se udres

Raději vyšší výkon motoru, dostatečně velký koš, záběr také raději větší

Dobre motory jsou třeba Briggs and Stratton.

Já mám z Mountieldu, 2 roky, jede perfektně, zádný problém, ma 4 rychlosti což se občas hodi, ale nutnost to neni, za 10 se něco podobného sehnat dá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golfovou smes je nutno (spravne) sekat 2-3x tydne na vysku kolem 2-3 cm max. Idealne vretenovkou. Hnojit kazdy mesic NPKckem (Yaramila Complex doporucuju). Zalivat denne 15-20 minut (podle vyparu a prostredi).

 

Pokud budes sekat rotacni, sekal bych max 2x tydne. Nezapomen, ze spravne nemas stebla zkracovat o vic nez 30 % dylky, takze kdyz ti to poroste rychle (s hnojivem doslova pred ocima), sekani 2x tydne nebo co 5 dni se nevyhnes :). Brouseni noze po mesici ci ob mesic je samozrejmosti (individualni podle materialu noze, ale 1-2x za sezonu urcite).

 

Za 10 kup cokoliv - na 400 m2 neni treba resit zadnej kanon. Soustred se spis na servisni zazemi a jistotu znacky. Kazdej sice nadava na Mountfield, ale v tydle cenovy relaci nabizej slusny stroje a servis maj pomalu na kazdym rohu. Stihl, Stiga - klidne.

 

Rozmerove aspon zaber 40 cm a vic, pojezd je fajn, ale neni nezbytne nutny. Nastaveni vysky po centimetrech, kvalita matrose atd.

 

Pokud ti zbydou prachy, doporucuju jeste rucni vretenovku. Fiskars íHusqvarna delaj modely s kosem. Posekas benzinem a pak prelitnes vretenovkou. Je to dajn telocvik, za 10-15 min hotovo a hlavne mas travu hezky sestrizenou a neroztrepenou.

 

Pozn: ja jsem na travu trochu vysazenej, sekacky mam tri :D. Rotacni sekam na 4 cm a vretenem hned pote zastrihuju na 3,7 cm.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máme Alko 47 už devátou sezonu, startuje na drc, semtam cucne olej... motor určitě vem BS, máme výkon 4,5 HP myslim... a určitě s pojezdem, pokud máš zahradu rovnou tak bych uvažoval i o variabilním... a podíval bych se i na material saši... a obecně velikost koše, záběr, nastavení výšky, řešení páček a tak

 

ježiš takový ciráty :D mě sere už jen to když zaprší a po týdnu to vyskočí před očima :D

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...