Přejít na obsah

Co na nich všichni máte?


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

To petr_cha : srovnávačka Seika vs. Rolex pobavila, hlavně konečným výsledkem (nebudu spoilerovat jakým)

 

To Tichus : taky mi oproti potápkám od Omegy na Rolex víc vyhovuje rozumná velikost a řešení tahu   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praaavě, třeba u bondovek jsem nevím kolikrát četl, jak mají pohodlný tah, ale nějak jsem si toho teda nevšiml... mají 20->20 a je to teda poznat...a mikroregulace nulová... to se s 20->16 u subů a Glidelockem nedá srovnat... ale zase ať jenom neplivu, tak je pravda, že u těch nových Seamasterů 300 (nebo kde je ta spona s mikroregulací...) mají tu sponu super a jestli mě paměť neklame, tak třeba u POček se ten tah taky aspoň o 2mm zužoval...tam je ale zase na pytel to, že jsou ve 42 skoro vyšší než delší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikroregulace u Rolex je vážně super. Bondovky mi pohodlností nošení ale taky vyhovují. Oboje dvoje jsem měl na ruce už i v letadle, u moře, v moři, v bazéně, v práci... prostě snad všude, kde ruce otékají i neotékají, ke košili k tričku k ohni... Bondovky jsem měl na ruce dokonce v 18 m hloubce. Ani proti jedněm nemám výhrady. Ta mikroregulace u Rolex je ale prostě super :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Poslední dobou se tady všichni rozplývají nad Rolexem. Jsou to určitě dobré hodinky s většinou in-house kalibry, s dlouhou historií, pro laiky asi největší symbol, zřejmě nejvíc kopírované. Ale je mnoho jiných hodinářských firem s bezesporu stejně dobrou reputací a mnoha komplikacemi, o kterých se Rolexu může jenom zdát. Když se nad tím člověk zamyslí, tak Rolex vlastně není nic výjimečného, jsou to kvalitní hodinky za přemrštěnou cenu. :)

 

Vadí vám něco? Někomu třeba to, že jejich fejky má kdekdo, někomu cena, někomu značka. Mně nejvíc vadí právě jejich MI (machrindex), podobně jako u Breitlingů, a proto už bych si je nikdy nekoupil ani nenosil. A teď do mě! :D

Mám z Rolex podobný pocit. Já bych nepřekousl na hodinkách za 100tis+ plechový tah (některé modely) a holé dénko Třeba takový Breitling je mně mnohem sympatičtější. Ale každý to má jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se k Conradovi: vloni jsem z hecu na léto pořídil GMT2, po 14 dnech nemastného-neslaného nošení, investici do custom řemenu (protože origo tah IMHO není nic jiného než nepohodlný hranatý magnet na škrábance) a 3 měsících koukání do winderu okusil jejich "resale value", potom co jsem je s Mrakoušem směnil za fantastické PAM572 (které mi ve finále dělají zatraceně větší radost). Některé hodinky holt subjektivně vypadají líp na fotkách než na ruce - a zrovna "nové keramiky" mají k designové+ergonomické dokonalosti" bohužel celkem daleko, notabene za ten ranec. 

Machrovat v Rolex vlákně stylem "Rolex No More!" by samozřejmě byla nemístná pitomost, zkušenost (zejména s nulovým MI pro nechronomagory!) to byla určitě zajímavá - ale s ročním odstupem jsem fakt rád, že jsem z téhle "bubliny" stihnul vystoupit dřív, než by mi (třeba nějakým banálním škrábancem) praskla...  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem v životě zkusmo pár věcí, který mi na první ani na druhej dojem neseděly. ale chtěl jsem si na vlastní kůži zkusit, co na tom lidi maj.

 

1. nabalil jsem si luxusni mladou blondýnu

2. zkusil jsem hodinu s manželkou poslouchat Madonu

3. vzal jsem na ruku suby

 

:wacko:  :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Přestože se mi Rolexy nijak zvlášť nelíbí, říkám si, že když o nich tolik lidí mluví s takovým nadšením, asi na nich něco být musí. Už jsem i přemýšlel, že bych si nějaké pořídil, abych zažil ten opojný pocit. Pořád se ale na to necítím. Kdybych už chtěl něco opravdu (podle mě) úžasného, byly by to některé Audemars Piquet Royal Oak Offshore. Ale to je trochu jiná cenová úroveň. Prozatím asi zůstanu u Sinnů, Damasko, Seiko a Prim Igen. Nicméně jsem schopen uvěřit, že kdybych Rolexy měl, asi bych je nosil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestože se mi Rolexy nijak zvlášť nelíbí, říkám si, že když o nich tolik lidí mluví s takovým nadšením, asi na nich něco být musí. Už jsem i přemýšlel, že bych si nějaké pořídil, abych zažil ten opojný pocit. Pořád se ale na to necítím. Kdybych už chtěl něco opravdu (podle mě) úžasného, byly by to některé Audemars Piquet Royal Oak Offshore. Ale to je trochu jiná cenová úroveň. Prozatím asi zůstanu u Sinnů, Damasko, Seiko a Prim Igen. Nicméně jsem schopen uvěřit, že kdybych Rolexy měl, asi bych je nosil.

No vidíš, pro mě je ROO bastardizace jedněch z nejhezčích hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych se chtěl kohokoli dotknout, viděl jsem třeba Rolex Datejust 116200 a přijdou mi hrozný. Ale nejspíš tomu nerozumím.

No jestli se ti líbí obří ROO (teďka se určitě někoho dotknu) které jsou pro mě něco jako Hubloty a pohrdáš DJ v klasické pánské velikosti  :giljotiini:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najlepsie je vidiet MI a podiel na trhu v Hong Kongu - svatini hodinarskych butikov. Rolex (+Tudor) a Omega su snad na kazdom rohu a je ich viac ako fast-foodov. Zrejme sa uzivia, co plati i o ich masovosti. Mal som moznost vyskusat si niekolko desiatok premiovych kuskov v rovnakej cene a musim povedat, ze nebyt ich perfektnemu marketingu, tak by som o ne nezakopol. Urcite mi raz RLX pribudne do zbierky, ale nie kvoli jej "premiovosti" ale nejakemu "smradecku", ktory je spojeny s filmovym platnom. Sam si myslim, ze je treba ponosit ine kusky....ale tie vam laicke okolie urcite neoceni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono, to ze maji takovou masovost asi neni dilo samotneho marketingu a hodinky nestoji ani za vylizkapsu, to by asi dlouhodobe nefungovalo. Sam jsem si prosel v ?Rolex budgetu? spoustou ruznych znacek a zjistil jsem, ze me vlastne ty Rolexky strasne bavi - ne pro jejich okazalost, ne pro oceneni okolim (Rolexu si nikdo ani nevsimne, kdezto PAM, keramickych IWC a podobnych si vsimne skoro kazdy), ale pro to, ze to jsou hodinky s totalne nadcasovym designem, s vybornou kvalitou zpracovani, kavitnim strojkem, historii znacky a krome toho, ze stoji celkem dost penez mi po vsech strankach vyhovuji. To, ze oproti vetsine ostatnich znacek maji dobrou likvidotu je taky plus at uz pro moznost jich zkusit vice, tak i jako pojistka na horsi casy. A asi se najdou skoro ve vsem lepsi znacky - napr. v kvalite zpracovani a podilu rucni prace, v designu pro toho ktereho zakaznika, v cene, ze za stejne parametry dostanu levnejsi produkt, v komplikacich strojku atd, ale tezko se bude hledat firma, ktera je v hodinarskem prumyslu uspesnejsi, a rozhodne si nemyslim, ze za tim je jen marketing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovolim si nesuhlasit ohladom marketingu, neverim pozicii znacky RLX v urovni Patekov alebo Vacheronov. RLX nechyba na maistreemovych podujatiach, pchaju svoje kusky na ruky hviezdam, investuju do reklam...

..o nadcasovosti nie je pochyb i o kvalite spracovania atd...len stale nedokazem pochopit davovemu osialu Rolex, ktory ma od nich odradza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovolim si nesuhlasit ohladom marketingu, neverim pozicii znacky RLX v urovni Patekov alebo Vacheronov. RLX nechyba na maistreemovych podujatiach, pchaju svoje kusky na ruky hviezdam, investuju do reklam...

..o nadcasovosti nie je pochyb i o kvalite spracovania atd...len stale nedokazem pochopit davovemu osialu Rolex, ktory ma od nich odradza

Tak to je snad logické ne že PP je jinde než Rolex ne? Cenovkově je to jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...