Přejít na obsah

PRIM TOURBILLON


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny nadšence hodinek! Jedná se o můj první topic na fóru, i když sleduji vaše diskuze a rady již několik let a je to fakt super! Svět hodinek již několik let ovládl většinu mého volného času... Většina mé skromné sbírky obsahuje náramkové hodinky z 60tých let - jediná možnost jak si pořídit hodinky renomovaných švýcarských značek za "rozumnou" cenu. Zároveň jsem ale trochu nacionalista a z blízka sleduji vývoj MPM Qality z Frýdku-Místku a velice fandím "znovuzrození" značky PRIM! Mým snem je vlastnit hodinky s Tourbillonem a před několika týdny se konečně zrodila nabídka 3 modelů PRIM s Tourbillonem - Comenius Silver, Comenius Gold (89 000,- Kč) a T.G.M. (129 000,- Kč) v limitované sérii 50 ks. Dle mých informací je poučit strojek SeaGull z Hong Kongu, tedy levnější varianta oproti ETA...atd. Velice by mne zajímal váš názor na tyto 3 modely s Tourbillonem včetně názoru na cenu prodeje. Předem děkuji za vaše reakce, Rudolf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 168
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

aha, diky :)

ale co sam nenafotim, tomu neuverim... ;)

 

Úplně vám rozumím :-) Také jsem je chtěl vidět v některé pražské prodejně. Volal jsem do Frýdku Místku a bylo mi sděleno (velice slušně), že by to bylo možné na vyžádání, a pouze jeden model... Jinak, že je vše na webu a pokud bych chtěl podrobnější info, mám kontaktovat obchodního ředitele, na kterého mi dali kontakt... Nicméně stejně jako vy nevěříte na 100% tomu co je na webu, já nevěřím informacím pouze od prodejce, a proto jsem zkusil oslovit vás, nezávislé odborníky. Děkuji, Rudolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to vyhozene penize. Jestli vybiras hodinky v tehle cenove relaci, tak se MPM rozhodne vyhni. Nevidim nic extra na modelech s cinskym tourbillonem (proti tem strojkum principielne nic nemam) a uz vubec ne duvod, za co bych mel dat ty palky, ktere maji v ceniku. Mozna, ze je ta hlavni deviza v pozlacene lunete :). Pokud lpis na teto komplikaci, tak se radeji podivej primo na nabidku Sea-gull, kde sezenes hodinky se stejnym strojkem a nebudou rebrandovane na cinsky Prim, tedy radoby tradicni ceske hodinky a stat budou podobne ne-li jeste mene. Pokud vim, tak ETA strojky s tourbillonem nedela, takze tam cenove porovnani kulha. A jestli chces tradicni ceske hodinky, tak radeji omrkni "opravdove" primky z Noveho Mesta nad Metuji. I pres dost problemu s "vystupni kvalitou" bych je na rozdil od vykuku z MPM doporucil k uvaze.

 

Pokud Ti krivdim, tak se dopredu omlouvam, ale trochu mi to prijde jako prispevek od diskusniho trolla (nebo marketingoveho zakuklence MPM). Formulace jako "znovuzrozeni znacky Prim" u MPM a pak vyber v cenove hladine 90-130k spolu s tvrzenim, ze mas hodinky ze 60 let jako "jedinou moznost poridit hodinky renomovanych svycarskych znacek za rozumnou cenu". V teto cene uz sezenes hromadu poradnych novych swiss made hodinek a o nakupech z druhe ruky (napr tady na foru) ani nemluve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to vyhozene penize. Jestli vybiras hodinky v tehle cenove relaci, tak se MPM rozhodne vyhni. Nevidim nic extra na modelech s cinskym tourbillonem (proti tem strojkum principielne nic nemam) a uz vubec ne duvod, za co bych mel dat ty palky, ktere maji v ceniku. Mozna, ze je ta hlavni deviza v pozlacene lunete :). Pokud lpis na teto komplikaci, tak se radeji podivej primo na nabidku Sea-gull, kde sezenes hodinky se stejnym strojkem a nebudou rebrandovane na cinsky Prim, tedy radoby tradicni ceske hodinky a stat budou podobne ne-li jeste mene. Pokud vim, tak ETA strojky s tourbillonem nedela, takze tam cenove porovnani kulha. A jestli chces tradicni ceske hodinky, tak radeji omrkni "opravdove" primky z Noveho Mesta nad Metuji. I pres dost problemu s "vystupni kvalitou" bych je na rozdil od vykuku z MPM doporucil k uvaze.

 

Pokud Ti krivdim, tak se dopredu omlouvam, ale trochu mi to prijde jako prispevek od diskusniho trolla (nebo marketingoveho zakuklence MPM). Formulace jako "znovuzrozeni znacky Prim" u MPM a pak vyber v cenove hladine 90-130k spolu s tvrzenim, ze mas hodinky ze 60 let jako "jedinou moznost poridit hodinky renomovanych svycarskych znacek za rozumnou cenu". V teto cene uz sezenes hromadu poradnych novych swiss made hodinek a o nakupech z druhe ruky (napr tady na foru) ani nemluve.

 

Dějuki za reakci a teď si připadám jako "trotl" :-( Oproti vám jsem ve světě hodinek nováčkem a děkuji za cennou radu. Opravdu nejsem "marketingový zakuklenec MPM" ;-) jen nadšenec do kvalitních hodinek, který fandí lokální, české produkci. Pochopil jsem, že tom u MPM tak není... Jěště jednou díky, Rudolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se toho bál. Jestli to chceš kvůli přesnosti chodu, tak za polovinu seženeš starší omegy a za sovnatelnou cenu nové omegy a tam ta přesnost je taky a ověřená mnoha lety. A navíc s MPM díru do světa neuděláš - značka neznámá, vypadají jako číny a jsou to číny - rozmyslel bych si to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cokoliv s označením PRIM je v téhle cenové relaci čirým bláznovstvím :)

 

:-) o koupi jsem pouze uvažoval, jako splnění snu o Tourbillonu a podporu české značky, ale pochopil jsem, díky vám, že to asi nebude to pravé... Jaké hodinky s touto komplikací v podobné cenové relaci (nové, nebo použité...) byste mi do budoucna mohl doporučit? díky, Rudolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

:-) o koupi jsem pouze uvažoval, jako splnění snu o Tourbillonu a podporu české značky, ale pochopil jsem, díky vám, že to asi nebude to pravé... Jaké hodinky s touto komplikací v podobné cenové relaci (nové, nebo použité...) byste mi do budoucna mohl doporučit? díky, Rudolf

Tady jsem jedny prodával. Čínské turbo seženeš na Ebay v rozmezí 10-20 tisíc. Chodí spolehlivě a je to stejný kalibr, jaký používá MPM.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) o koupi jsem pouze uvažoval, jako splnění snu o Tourbillonu a podporu české značky, ale pochopil jsem, díky vám, že to asi nebude to pravé... Jaké hodinky s touto komplikací v podobné cenové relaci (nové, nebo použité...) byste mi do budoucna mohl doporučit? díky, Rudolf

 

V teto ceno relaci se bohuzel zadne kvalitni hodinky s turbem nepohybuji - v u ceske značky už vůbec ne. Za opravdu kvalitni hodinky s turbem zaplatis stovky tisíc korun. Takže bohužel!

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) o koupi jsem pouze uvažoval, jako splnění snu o Tourbillonu a podporu české značky, ale pochopil jsem, díky vám, že to asi nebude to pravé... Jaké hodinky s touto komplikací v podobné cenové relaci (nové, nebo použité...) byste mi do budoucna mohl doporučit? díky, Rudolf

 

Jak jsem psal, podivej se na www.usseagull.com nebo seagullwatch.eu (hlavne na fotky, EU ceny maji oproti US, kteri do Evropy normalne zasilaji, napalene) a jeste na Ebay, kde je sezenes nejlevneji. Nebudou sice ceske, ale bude to Sea-Gull, tedy Sea-gull na ciselniku i uvnitr (strojek). Nejake se toulaji i na foru, mel je Kamil, ale u koho jsou ted, nevim. Kdyz zadas do vyhledavani na foru seagull, tak bys mel narazit na fotky i postrehy majitele/majitelu. Nejsou to levne hodinky - myslim nove - (za ty penize poridis swiss made hodinky renomovanych znacek), ale je to nejlevnejsi cesta, jak se dostat k tourbillonu. Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku to zavání promoakcí - tady už chybí jenom ten telefon na obchodního ředitele. Pokud by kolega fórum opravdu těch hodněmoc let sledoval, našel by tady i ty fotografie (už tady jsou v MPM vlákně)...

 

Ale když už jsme u toho:

- SeaGull není v Honkongu, ale v Nankai v provincii Tianjin, Čína

- ETA opravdu tourbillon nedělá (už to zaznělo)

- znovuzrození značky PRIM beru jako hooodně zajímavý vtip, spojit info o čínském strojku s povídáním o vlastenectví je ještě zábavnější

- hodinky za 80 tisíc s čínským strojkem musí vypadat trošku jinak turbo neturbo

- i SeaGull dává svoje tourbillony dost draho - v Číně existuje ještě jeden producent turbo strojků, tentokrát v provincii Liaoning, tyto strojky jsou i častěji zastoupené ve všech různých "kupte si hodinky s úžasnou slevou" hodinkách zdánlivě luxusních značek, nicméně samotná produkce továrny je OK, dělají pouze strojky, vlastní linii hodinek nemají; tyto strojky mají zásadně flying tourbillon

 

- je třeba počítat s tím, že pokud ty hodinky ustřelí o 15 vteřin denně (klidně stabilně, ten tourbillon je solidní a jsou dost přesné, ale na nulu regulované opravdu nejsou), tak to tady nikdo neseřídí, protože se to reguluje v tourbillonové kleci a normální hodinář se tam bude bát sáhnout

 

Jo - ty Kamilovo hodinky mám já. Setkal jsem se s nimi různě po webu za ceny kolem 1000USD s nějakým normálním textem na ciferníku, pokud to zní švýcarsko-německo-francouzsko-tradičně, potom cca 2.000 EUR. Cena samotného strojku je řádově ve stovkách dolarů, do těch 1000 USD mi to připadá (protože ty strojky jsou většinou doplněné ukazatelem rezervy nátahu, měsíční fází atp. - a překvapivě fungují) adekvátní. Provedení a zpracování viz galerie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku to zavání promoakcí - tady už chybí jenom ten telefon na obchodního ředitele. Pokud by kolega fórum opravdu těch hodněmoc let sledoval, našel by tady i ty fotografie (už tady jsou v MPM vlákně)...

 

Ale když už jsme u toho:

- SeaGull není v Honkongu, ale v Nankai v provincii Tianjin, Čína

- ETA opravdu tourbillon nedělá (už to zaznělo)

- znovuzrození značky PRIM beru jako hooodně zajímavý vtip, spojit info o čínském strojku s povídáním o vlastenectví je ještě zábavnější

- hodinky za 80 tisíc s čínským strojkem musí vypadat trošku jinak turbo neturbo

- i SeaGull dává svoje tourbillony dost draho - v Číně existuje ještě jeden producent turbo strojků, tentokrát v provincii Liaoning, tyto strojky jsou i častěji zastoupené ve všech různých "kupte si hodinky s úžasnou slevou" hodinkách zdánlivě luxusních značek, nicméně samotná produkce továrny je OK, dělají pouze strojky, vlastní linii hodinek nemají; tyto strojky mají zásadně flying tourbillon

 

- je třeba počítat s tím, že pokud ty hodinky ustřelí o 15 vteřin denně (klidně stabilně, ten tourbillon je solidní a jsou dost přesné, ale na nulu regulované opravdu nejsou), tak to tady nikdo neseřídí, protože se to reguluje v tourbillonové kleci a normální hodinář se tam bude bát sáhnout

 

Jo - ty Kamilovo hodinky mám já. Setkal jsem se s nimi různě po webu za ceny kolem 1000USD s nějakým normálním textem na ciferníku, pokud to zní švýcarsko-německo-francouzsko-tradičně, potom cca 2.000 EUR. Cena samotného strojku je řádově ve stovkách dolarů, do těch 1000 USD mi to připadá (protože ty strojky jsou většinou doplněné ukazatelem rezervy nátahu, měsíční fází atp. - a překvapivě fungují) adekvátní. Provedení a zpracování viz galerie.

 

V žádném případě se nejedná o promoakci !!!!!!!! Jen jsem zavolal do firmy, několikrát si mě přepojovali a nebyli schopni mi odpovědět na otázku, kde mohu hodinky spatřit. Po mém naléhání, mi dali telefon na řed. obchodu, abych se s ním domluvil... Vím, že hodinkám rozumíte zde na fóru o 1000% více než já, a proto má otázka. Diskuze sleduji, ale pouze v mém volném čase (bohužel musím pracovat :-) ) a proto se vám omlouvám jetli jsem "vlákno" MPM neviděl. Zároveň však doufám, že jste zde otevřeni novým "členům", byť ne všemu ještě znalým... Upřímně děkuji za vaší vyčerpávající a naučnou odpověď. Rudolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, podivej se na www.usseagull.com nebo seagullwatch.eu (hlavne na fotky, EU ceny maji oproti US, kteri do Evropy normalne zasilaji, napalene) a jeste na Ebay, kde je sezenes nejlevneji. Nebudou sice ceske, ale bude to Sea-Gull, tedy Sea-gull na ciselniku i uvnitr (strojek). Nejake se toulaji i na foru, mel je Kamil, ale u koho jsou ted, nevim. Kdyz zadas do vyhledavani na foru seagull, tak bys mel narazit na fotky i postrehy majitele/majitelu. Nejsou to levne hodinky - myslim nove - (za ty penize poridis swiss made hodinky renomovanych znacek), ale je to nejlevnejsi cesta, jak se dostat k tourbillonu.

 

Moc díky, podívám se na vámi doporučené linky. Rudolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsem jedny prodával. Čínské turbo seženeš na Ebay v rozmezí 10-20 tisíc. Chodí spolehlivě a je to stejný kalibr, jaký používá MPM.

 

Nejde mi až tolik o přesnost, ale pohled na Toubillon mě prostě fascinuje... Za 9 800,- Kč bych je hned koupil :-) !!! Děkuji za radu. Rudolf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi až tolik o přesnost, ale pohled na Toubillon mě prostě fascinuje... Za 9 800,- Kč bych je hned koupil :-) !!! Děkuji za radu. Rudolf

 

Pokud nevadí jiná barva ruček, tak například zde.

 

Obecně stačí hledat na ebay "flying tourbillon" - tím se vytřídí ostatní produkce (moc tam toho není) a zbyde dost zajímavých čínských kousků...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...