Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

No, v podstate rucicky su na tom rovnako, stale je to ten isty zakladny princip, kruhovy, retrogradny pohyb...len sa x krat variuje zoskupenie, umiestnenie, funkcie...a nasledne na to strojceky. Ale, jasne, rozumiem ako to myslis. Urwerk sice svoj system obmiena a bali do pre nich specifickeho obalu, ale celok na teba posobi stale rovnako, to mas pravdu.

 

Mne sa vsak pacia znacky, ktore maju dlhorocne vlastny styl, s reddizajnom (aby to trochu ozivili), niekto v tom vidi zamrznutie, niekto istotu, ze to funguje a nie je dovod to extra menit...ber moj nazor s rezervou, mas v tom vacsi prehlad :)

 

A aby som nezabudol - jedna vec mi pri Urwerk 110 Torpedo (video) vadi - ze na zaciatku a na konci trasy minutovky, sipka ukazuje na indexy sikmo, pod uhlom.

 

A, dknespl, poprosim ta este o jedno info: pasove, remenove zobrazovanie casu (napr. Ch. Claret) je takisto ozivena historicka zalezitost?

 

edit:doplnenie textu

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pasove, remenove zobrazovanie casu (napr. Ch. Claret) je takisto ozivena historicka zalezitost?

 

Takto na hodinkách to má asi Claret jako první, ale má už následovníky jako Devon.

Páskový ukazatel jako takový existoval u přístrojů, kde bylo potřeba najednou ukázat nějaký rozsah hodnot, u Clareta slouží jen k zobrazení jedné číslice, takže to je trochu jiné.

Taky se podobný pásek s čísly obíhajícími dokola, přesně jako to má Claret, používal u světových hodin pro zobrazení pásmového času. Pod mapou světa s vyznačenými pásmy obíhá pásek s čísly 1 - 24 a pod každým časovým pásmem je tak příslušná hodina. Tam zase ale se to dělalo proto, aby se najednou ukázaly všechny hodnoty, ale na různých místech, ne jenom jedna hodnota v okýnku.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Kamil

Vítám všechny komentáře a doplňující informace!

Pár drobností bych měl.

 

Občas by to chtělo doslovně nepřekládat firemní materiály a trochu ty hodinky prostudovat z hlediska hodinářského. Prosímtě co znamená "Patentovaný karusel je klíčovou komponentou revolvingové satelitní komplikace." Asi bych místo karusel použil otočný prvek nebo otočný střed. Ne klíčovou, ale kritickou součástí (když už překládáš, tak pořádně, je tam "critical"). A revolvingová satelitní komplikace? Taky by to chtělo vysvětlit, takhle tomu 90% lidí nerozumí, řekl bych. Pokud to teda je jasné aspoň tobě.:)

 

Ještě technické poznámky. Frekvence strojku není 28800 kmitů, ale kyvů, což je dost podstatný rozdíl. A ta třípolohová páčka na dýnku mezi dvěma turbínami rozhodně nepřepíná mezi automatickým a ručním nátahem. Věřím, že ses s tím nikde nesetkala a asi ani nikdy nesetkáš.:D Hodinky mají nátah rotorem a samozřejmě ručně natáhnout jdou taky, jako ostatně většina automatů.

 

 

EDIT:

Ještě k té páčce, když už jsem to nakousl. Poloha vpravo FREE je na normální nošení. Poloha uprostřed SPORT je při extrémní pohybové aktivitě, aby se rotor zpomalil a celé soukolí se zbytečně nenamáhalo. Poloha vlevo STOP zastaví otáčení rotoru a tím i automatické natahování. Ale rozhodně nepřepíná mezi ručním a automatickým nátahem. Takže to, co píšeš: "Jednou z největších komplikací podle mne je páčka na spodku pouzdra. Jednoduchým posunutím se můžete rozhodnout, zda chcete ten den nosit hodinky s automatickým nebo s manuálním nátahem. Neuvěřitelné, nikde jinde jsem se s tím nesetkala." je nesmysl. BTW, taky jsem je měl v ruce.

post-147-005121400 1301746059.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Oloušek

Milý Kamile!

 

malá drobnost - chápu, že je Ti to líto, ale ty hodinky jsem držela v ruce a měla jsem možnost si s páčkou pohrát a poslechnout si - takže se mýlíš :-)

 

Za technickou poznámku o kmitech děkuji, opravím to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Oloušek

Kamile,

 

děkuji za podrobnou fotografii páčky.

 

Ve svém článku, byť zjednodušeně, píšu totéž.

 

Takže díky za práci s hledáním :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

....Ve svém článku, byť zjednodušeně, píšu totéž....

Nepíšeš totéž, píšeš nesmysl. Ale asi se nemá cenu hádat.:)

Jen jsem chtěl poradit a upřesnit, piš dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Oloušek

Díky za přání :-)

 

Doufám, že budu moct příští článek uvést i ve vlákně o BaselWorldu. Nevím, jak se to mohlo stát, ale můj odkaz zmizel :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Díky za přání :-)

 

Doufám, že budu moct příští článek uvést i ve vlákně o BaselWorldu. Nevím, jak se to mohlo stát, ale můj odkaz zmizel :-(

 

On ti nestačí jeden odkaz, musíš dávat úplně stejný ještě do jiného vlákna? Takové zbytečné duplikace (neboli zdvojení) mažeme s moderátory na fóru běžně a nejenom v tomto případě. Já se domníval, že desítek stejných odkazů na stejné stránky jsme se už zbavili.:)

 

EDIT:

Napsalas, že poznámky a komentáře vítáš. Já ti chtěl v dobré víře poradit a upřesnit některé nesrovnalosti. Ono psát o hodinkách není jen slepý překlad, chce to také něco o nich vědět. Asi to bereš jinak. No nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

... a měla jsem možnost si s páčkou pohrát a poslechnout si - takže se mýlíš :-)

V čem se mýlím? Znovu opakuji, přepínání mezi automatickým a ručním nátahem to NENÍ, pouze zastavíš rotor. A co sis na tom vlastně poslechla?

 

malá drobnost - chápu, že je Ti to líto, ale ty hodinky jsem držela v ruce...

Taky jsem je měl v ruce, ty druhé i...:D

post-147-003787000 1301825003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • Po roku...

Oživím to tu fotkou na pripomenutie zdrojového nápadu modelu UR 101, lebo je to jednoducho fantastické uvedomiť si to, čo sa už vtedy majstrovalo.

 

Spomínal to tu už dknespl v úvode tohto vlákna, tak len stručne zopakujem: nočné hodiny od Campaniovcov - po obvode polkruhového výrezu máme označenie štvrť hodín, vo výreze putuje hodinovka. K tomu tichý chod, aby v noci tik-takovo nerušil a dobové lumi predstavovalo podsvietenie olejovou lampičkou.

 

viac napr. na:

http://www.pendulantic.com/exempl_rest/9999_eng.htm

http://www.britishmuseum.org/explore/highlights/highlight_objects/pe_mla/t/table_night_clock,_made_by_pie.aspx

 

Pridám aj vlákno putujúcej hodinovky, pre prehľad inšpirácie z histórie po súčasnosť:

 http://watchismo.blogspot.sk/2007/07/watchismo-times_20.html

post-6829-0-20526400-1385130987_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...