Přejít na obsah

Aviator IV vs Tissot V8 (ivory)


aCIDfire

Doporučené příspěvky

Prosím pomožte mi s výběrem mezi těmito hodinkami,už jsem byl prakticky rozhodnutej pro Aviatory IV saphir a dneska jsem si zkoušel Tissot V8čky se světlým ivory ciferníkem a moc se mi líbily i přesto,že je to Quartz,máte někdo zkušenosti s těma V8čkama? Obojí kolem 8000 Kč.

 

hibernia_t_36_1_416_72.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vím,ale prostě mi to nedalo,jasně že to je porovnávat jabka hrušky,ale vzhledově se mi moc líbí,tak proto jsem na vážkách co nakonec vemu. Nesnáším když jsem takhle nerozhodnej.

 

Trochu se bojím ty Aviatory objednat,pač jsou docela vysoký (13mm,někdo psal 14) na moje menší předloktí (ty Tissoty

maj jen 10,57mm),abych pak nelitoval a hned neprodával někomu jinýmu:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aviator IV jsem mnel a jsou to naprosto skvele hodinky, pouze mi nevyhovovala jejich velikost, ale uz jsem nasel jejich 43mm verzi tak alespon neco i kdyz by to chtelo alespon 47mm. Maji nadherny zvuk, tikaji takovou hezkou rytmickou pisnicku a nejsou tak monotonni jako nejaka zprofanovana eta. :)) Ne ted vazne, tady si myslim ze neni nad cim uvazovat, quartzky a jeste k tomu na baterii - hruza! Aviator IV maji v sobe srdce, kouzlo, melancholii, vzpominky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja taky nic nemam proti Quartz obvzlast pokud je v bezbateriovem provedeni a mam dojem ze u sportovnich hodinek je spise vyhodou, ale jinak bych uz asi nesnesl trhanou sekundovou rucicku :) Uz tak je te ekektroniky kolem nas tolik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejsem žádnej odborník na hodinky,ba pravej opak:),spíš začínám pokukovat po něčem lepším než jsou moje starý shitový oškrábaný Lorusky a to tyhle z kterejch vybírám jsou určitě oboje,i když každý z jinýho soudku.// ..."quartzky a jeste k tomu na baterii - hruza" - to mi vysvětli,..to je subjektivní pocit nebo je to opravdu tak špatný jak říkáš.

 

Každopádně díky za názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze hodinky s quartzovym strojkem toho vydrzi vice, nez mechanicke a dokonce je asi poridis vzdy za lepsi cenu nez ty mechanicke. Navic jsou daleko presnesnejsi. Takze pokud chces rozeznavat treba podle presnosti quartz

jsou pro tebe jasnou volbou :-).

 

Vetsina quartzovych strojku je na baterii, ale existuji i strojky se solarnimi panely, ktere dobijeji kondenzator, ktery dodava energii. No a ptom je tu jeste technologie kinetic (nektere hodinky Seiko).

Nejsem taky zadnej odbornik a jentlumocim, co jsem kde vycetl. Jsou tu daleko vetsi machri.

 

Co se tyka mechanickych strojku, je to spis o tom pocitu, ze mas na ruce perfektni remeslnou praci a dumyslnou strojarinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite je to hodne o pocitu to kazdopadne. Ten pocit ze mechanizmus (pokud se to u quartzu tak da nazvat) je zavisly na nejakem ne zrovna lehce obnovitelnem zdroji energie je divny. Automat "nakrmis" pohybem ruky, manualne natahovane hodinky zase kazde rano jak vstanes pekne natahnes, coz je velice prijemna ranni seance (alespon pro mne) a nemusis myslet na to, ze baterie uz je mozna slaba a bude ji treba brzy vymenit. Jasne mechanicke hodinky zase mohou byt nachylnejsi na ruzne mechanicke problemy, ktere mohou nastat a v takovem pripade je nutny zasah hodinare nemluve o presnosti, ktera je u quartzovych hodinek uplne nekde jinde. Na druhou stranu ke quartzovym hodinkam asi nelze ziskat vztah u mechanickych je to skoro jako se zviretem, musis se jim venovat a ony ti to pak oplati a to je asi to hlavni o co tady jde. Pokud bych mnel shrnout hlavni vyhody a nevyhody mechanickych hodinek asi by to vypadalo takto:

 

+ sekundova rucicka se posouva plynule, neskace po sekundach (pro mne klicove)

+ hodiny neridi krystal, ale soubor do sebe zazracne zapadajicich kolecek, ktere slapou jako hodinky

+ neni nutne menit baterii

- mensi presnot

- pokud na hodinky zapomenu a ulozim do supliku musim je po 2 dnech opet nastavovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+ sekundova rucicka se posouva plynule, neskace po sekundach (pro mne klicove)

+ hodiny neridi krystal, ale soubor do sebe zazracne zapadajicich kolecek, ktere slapou jako hodinky

+ neni nutne menit baterii

- mensi presnot

- pokud na hodinky zapomenu a ulozim do supliku musim je po 2 dnech opet nastavovat

Aniz bych chtel zpochybnovat "jinakost" mechanickych hodinek, nektere plusy jsou zde ne uplne presne. Hodinky Eco-drive od Citizenu ci podobna technologie u Seika take nemusi menit baterii (ackoliv jde o quartzy), nektere z nich jsou navic rozhodne slozitejsi a maji vice kolecek nez vetsina mechanickych. Ale to jsem si jen tak stourl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bobisek: jasne o tom jsem tady uz psal, osobne vlastnim Citizen Promaster ECO-DRIVE v titanu. Jako sportovni hodinky se mi to zda vynikajici volba, proto kdybych volil quartz jedine bezbateriovy jak uz jsem uvedl vyse, ale to uz je asi pro aCIDa mimo jeho financni a designovy limit...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně chápu tvé pocity. Přesto, že mám zrovna Aviator IV, tak musím napsat, že se mi i ty tissotky velice líbí a pochopil bych tvou volbu, obzvlášť pokud nemáš problém s tím, že technologie, kterou používají je quartz.

 

flax : ...na co myslíš, že tvé okolí zareaguje lépe... to je otázka a myslím, že ji nemá cenu řešit, třeba já si je nekupoval kvůli okolí, nýbrž kvůli sobě.

Nikdo z mého okolí neví o ruském hodinářství a mechanických hodinkách zhola nic a přesto, že mé hodinky okomentovali slovy jako pěkné, nebo fakt pěkné, tak by na jim známý TISSOT byla reakce o dost bouřlivější.

 

...jinak s kouzlem plynulého pohybu a mechanických hodin vůbec nezbývá, než souhlasit a i s tvrzením, že je kolem nás té elektroniky prostě nějak moc (pracoval jsem 12 let v oboru IT, bezmála celá doba co pracuji, možná proto jsem do mechanik šel...taková celková otrávenost elektronikou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeste neco - na co myslis ze tve okoli zareaguje lepe, kdyz uvidi na tvem zapesti nejaky TISSOT co je v kazdem mega-nakupnim centru na kazdem rohu, nebo ruske mechanicke hodinky?

Myslím, že s tím okolím si můžeme ještě nějakou chvíli pohov.

 

Rozhodoval jsem se zda IWC (pravda z těch levnějších - Pilot Watch) nebo cenově odpovídající technicky špičkové (alespoň dle mého soudu) Omega DeVille s ukazatelem rezervy a s netypickým kovovým tahem.

Nakonec z pohledu techniky zvítězily Omegy, i když IWC jednou uchvátím (srdeční záležitost).

 

A s reakcí okolí to myslím vyšlo nastejno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten posun tý vteřinový ručičky mě až tak nevadí trhanej,u těch Aviatorů mi akorát vaděj ty šrouby na ciferníku,jak už tu někdo podotkl,hůř se odečítá čas+nemožnost je u nás někde před koupí vyzkoušet,jinak flax má pravdu,ostatní dražší mechny jsou mimo můj studentský finanční rozpočet,no příští rok začnu vydělávat,tak to rozhodování bude snad radostnější než strop kolem 8k.

 

2flax: Jak je to s tím natahováním,někdo tu psal,že ty aviatory stačej natahovat třeba jen jednou týdně,že se mu spožďovaly o minimum sekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to ode mne trochu freindlyfire (jako vlastnik hodinek s modifikovanou etou), ale to myslis vazne s tou perfektni remeslnou praci treba prave u ETA strojku :-), klidne bych si koupil quartz od omegy bez jedineho mrknuti oka a pocit bych z toho mel dobry, co se tyce ruskych kalibru nevim, neznam ale bohuzel jsem ty kluky tady zazil a jsem k tomu lehce predpojaty - vse co tam bylo "sdelano" je pro me moralne neprijatelne (navic je to ukradene, ze ?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aCIDfire: Ja jsem si je pred odeslanim nechal seridit takze mne delaly tak +-5 sec. denne. Pokud nekdo tvrdil, ze A-IV staci jednou tydne natahnout je to samozrejme holy nesmysl. Idealni je natahovat 2x denne i kdyz hodinky vydrzi bez problemu 2dny, nebot ke konci uz muze dochazet k mirnemu opozdovani a vznikaji pak nepresnosti...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...