Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Právě jste se registrovali? Nejlepší začátek bude představit se. Tak se budou moci ostatní členové fóra pohodlně dozvědět informace o novém členovi, tedy o vás. Takže zde napište svůj první příspěvek. A jak se představit?

 

Tak jako první se představím já: Ahoj, jmenuji se Chronomag (ne, skutečná jména nepoužíváme, i když je známe) a hodinky jsou moje záliba dlouhá léta. Sbírám značku Vacheron Constantin, bohužel jsem se ještě nerozhodl, co bude první kousek v mé sbírce, takže ji sbírám jen virtuálně. Běžně nosím Junghans 1000Mega - digitálky, mám je rád, když mi jde o přesnost. Mimo to Prim Chronomag LE a pár dalších, které mám rád. Jsem fanda kapesních hodinek a vintage modelů. Na Chronomagu mám na starosti správu a provoz fóra, obracet se na mne můžete, když něco nefunguje.

 

Vy na Chronomagu nemáte na starosti nic, takže místo toho můžete třeba napsat, pokud něco děláte v hodinařině, s čím se na vás lidé mohou obracet. Například: jsem hodinář, umím opravovat Breitle, klidně mi s nimi pište, poradím. A pokud jste jen fanda začátečník, tak třeba napište, co vás zajímá a co hledáte.

 

Tak, to je všechno, níže je místo pro vaše představení... Použijte tlačítko Odpovědět nebo Rychlá Odpověď na konci stránky.

 

Upozorňuji, že je to tu opravdu jen pro nové členy. Pokud jim mazáci něco chcete napsat, použijte SZ (=soukromou zprávu) a nemořte to tu... Ať je tu alespoň trochu pořádek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dobrý den vážení kolegové :) , dovolte, abych se představil. Zde na fóru budu působit pod nickem Columbus a doufám, že budu přínosným členem. Chronomag si čtu od roku 2007, ale přiznám se, že nepravidelně. Dnes budu mít svůj první dotaz a proto jsem se rozhodl registrovat. Všiml jsem si vlákna o povolání, nebudu vršit příspěvky a tak rovnou uvedu, že jsem bývalý profesionální sportovec. Nyní doháním co jsem zanedbal a tak studuji. Hodinkami se zabývám asi 15 let a moje sbírka momentálně činí jen několik málo kousků, vlastně jen tři. Mnoho hodinek jsem protočil a hodně prodal, když jsem sem tam potřeboval nějakou tu korunu na jiné mé koníčky jako třeba zde velmi rozšířené fotografování.

Tak a to by mohlo asi stačit, pevně věřím, že jsem vás neunavoval  :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

hledám odpověď na radu ohledně nákupu nových hodinek (rozhodl jsem se pro Casio Wave Ceptor) a taky hledám odpověď na problém s mými současnými (Casio Edifice EF-300N), tak jsem pohledal na internetu a narazil na toto fórum. Jinak nejsem žádnej fanda do hodinek, moje cenová hranice za hodinky je kolem 5000 (možná proto že jsem student, ale stejně bych 20000 za hodinky asi nedal).

Jak jsem psal, tak hodinky mám tedy jen jedny a protože mám dlouholetou zkušenost s firmou Casio, tak se při koupi nových ani moc nedívám do nabídek ostatních firem - jen tak letmo :)

Vlastním tedy momentálně Casio Edifice EF-300N, které jsou ale už docela omlácené - kolikrát jsem šel kolem futer a prásk ho, břinknul jsem s nima o ně, takže barva na pouzdru je už značně sedřená, nicméně jinak fungují skvěle a počítám si je nechat jako "pracovní" na zahradu apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

jmenuji se vlong a nejsem rozhodně sběratel. Hodinky jsou pro mě překrásné stroječky a kvalitní hodinky ve mě vyvolávají pocit něčeho, co by mohlo v dnešní době být trochu vzdorující spotřebním trendům. Nikdy jsem neměl a žádné kvalitní hodinky a prošel jsem si standardním vývojem - Primky, první digitálky, Seagull a dneska mám quartzové T?mexy jedny. Výhledově přemýšlím o koupi kvalitnějších hodinek - analogových automatech. Zatím to tady budu sledovat a uvidíme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jmenuji se Majklík. Hodinky prozatím nesbírám ani neopravuji, ale odivuji je a rád si o nich čtu v časopisech a třeba ve vašem fóru. K této zálibě mě přivedl táta, který je sbíral a opravoval a nadšeně o nich diskutoval s dalšími sběrateli,hodináři nebo i se mnou, ačkoli jsem víceméně laik. Bohužel se rozhodl, že už ho to na tomto světě nebaví a tak nám tu zanechal desítky hodinek Prim a mechanické hodinky dalších značek, většinou s automatickým nátahem. Primky plánuji prodat, ale automaty si nechám a možná je začnu sbírat. Každopádně, časem bych je postupně vyfotil a budu rád, když mi napíšete svoje názory, hlavně na stáří, kvalitu dané firmy, možnost ev. renovace či sběratelskou hodnotu. Vaše stránky se mi líbí a jsem rád, že v dnešní době, která je zaplavená převážně quatrzovými strojky, takové existují vč. nadšenců, kteří do nich píšíPosted Image. Srdečně všechny zdravím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Jmenuji se Dagmar Jarošová. Asi se tu nebudu příliš často vyskytovat, ačkoliv chronometry jsou velmi zajímavá záležitost. Nepatří ovšem přímo k mým koníčkům. Tím je zejména amatérská astronomie. Někdo už tuší, odkud vítr vane, pro ostatní: chtěla bych se vyjádřit k jedné z probíhajících diskusí.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jmenuji se Majklík. Hodinky prozatím nesbírám ani neopravuji, ale odivuji je a rád si o nich čtu v časopisech a třeba ve vašem fóru. K této zálibě mě přivedl táta, který je sbíral a opravoval a nadšeně o nich diskutoval s dalšími sběrateli,hodináři nebo i se mnou, ačkoli jsem víceméně laik. Bohužel se rozhodl, že už ho to na tomto světě nebaví a tak nám tu zanechal desítky hodinek Prim a mechanické hodinky dalších značek, většinou s automatickým nátahem. Primky plánuji prodat, ale automaty si nechám a možná je začnu sbírat. Každopádně, časem bych je postupně vyfotil a budu rád, když mi napíšete svoje názory, hlavně na stáří, kvalitu dané firmy, možnost ev. renovace či sběratelskou hodnotu. Vaše stránky se mi líbí a jsem rád, že v dnešní době, která je zaplavená převážně quatrzovými strojky, takové existují vč. nadšenců, kteří do nich píšíPosted Image. Srdečně všechny zdravím!

 

Nazdar !

základ máš tak nic neprodávej a nechovej se jako naše vláda.

Foť prosím a dávej to sem.

O tom to tady je, tedy o informacích a kochání se s hodinkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdraví všem!

 

Jsem nadšený čtenář, mám rád hezké věci, líbí se mi neotřelý design i klasika. Rád bych měl opět mechanické hodinky, ale protože v práci bych je poničil a potřebuji na minutu přesný čas používám quartzky.

 

Zatím hodinky nesbírám, kromě toho, že mám doma po pradědečkovi kapesní hodinky Syra a dvoje Primky automatky a jedny Primky mechanické z dob dětství  /jedny automaty jsou prakticky zničené, protože jsem s nimi boural na kole/.

 

Určitě bych ale chtěl postupně pořídit více kousků pro různou příležitost, a tak se rád kouknu, co se líbí vám, co jste pořídili, nafotili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj...som fobus...po pár týždňoch čítania chronomagu som sa rozhodol zaregistrovať...už teraz som sa tu dozvedel plno zaujímavých informácií, tak myslím, že ako fanúšik hodiniek tu budem skoro denne a rozšírim si svoje vedomosti....a možno aj niečo pekné kúpim :-) a skúsim pohľadať vreckové hodinky po dedovi, ktoré som kedysi dostal :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emmacore a mam rad strohy dizajn, ako maju napr. Stowa Antea, Mondaine alebo Junghans Max Bill (tie mam v plane si kupit). Obcas nieco vacsie (chystam sa na Seiko Orange Monster) a obcas nieco military.

 

 

vitaj :) max bill vrelo odporucam ale urcite zober bud verziu automatic alebo chronoscope verziu. handaufzug su trochu mensie a po asi 4 mesiacoch nosenia som ich prenechal priatelke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u toho představování.Já jsem Radim.V chronomagu se potuluju již delší dobu,ale zaregistroval jsem se nedávno.V současné době jsem čekatelem na Stowa Antea,jinak vlastním Citizeny Marinaut,kal.H570.Obdivuji mechanické hodinky a snad se dopracuji i k nějakým jiným kouskům,pokud kapsa a přítelkyně dovolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...