Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Zdravím pánové.

Rád bych s něčím poradil - osvětlil. Pořídil jsem SKX007J jeté 2 roky, ale téměř nenošené. Dle výroby jsou 04/2016.

Zatřepal s nima, dal na ruku, odkládáme na noc na dýnko a přesnost +1,1s už druhý den.

Je to teda 007J, Japan. Určitě i Káčka jsou v pohodě.

Ale je možné, že takhle super to je a bude??

Se 4 Monstrama jsem se nemohl zaboha doladit, pořád to někam letělo, nebo brzdilo.

Jako, byl bych spokojen i s pravidelnou odchylkou 10-15s. Ale toto?

Jakože nějaké ty ETA aj.jdou kolikrát různě a hrůzně..

Ještě u CITIZENů NY0040, také Japan s Miyota jsem měl takový supr výsledek.

 

Čím to "zhruba" je? Štěstí na kus?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové.

Rád bych s něčím poradil - osvětlil. Pořídil jsem SKX007J jeté 2 roky, ale téměř nenošené. Dle výroby jsou 04/2016.

Zatřepal s nima, dal na ruku, odkládáme na noc na dýnko a přesnost +1,1s už druhý den.

Je to teda 007J, Japan. Určitě i Káčka jsou v pohodě.

Ale je možné, že takhle super to je a bude??

Se 4 Monstrama jsem se nemohl zaboha doladit, pořád to někam letělo, nebo brzdilo.

Jako, byl bych spokojen i s pravidelnou odchylkou 10-15s. Ale toto?

Jakože nějaké ty ETA aj.jdou kolikrát různě a hrůzně..

Ještě u CITIZENů NY0040, také Japan s Miyota jsem měl takový supr výsledek.

 

Čím to "zhruba" je? Štěstí na kus?

 

Díky

Nechci Ti brát iluze, ale podle mne to pořád takhle super nebude. Dej jim čas a dříve či později spadnou do odchylky, je jedno zda je to verze "J" nebo "K". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Ti brát iluze, ale podle mne to pořád takhle super nebude. Dej jim čas a dříve či později spadnou do odchylky, je jedno zda je to verze "J" nebo "K". 

Nebereš, neboj. Jsou to výborné hoďky. Když tak nechám poštelovat a nebudu do toho drbat. Jako ťuknout něco jako 0,05mm to fakt nejde.

Zajímalo by mě, jak do toho šťouchají..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Když jsem tady četl, že se vám přesnost "vyvíjí" v čase, tak jsem využil toho, že mám svoje druhé hodinky (častěji nosené) v servisu a dokázal jsem své Seiko udržet v chodu asi 12 dní. Beru je zase na milost, protože přesnost byla následující:

 

1. den +6 s

3. den +1 s

6. den -8 s

8. den -14 s

11. den -1 s

 

Nemá ten strojek nějakou autokalibraci? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá. Jak vidíš, má naprosto nestabilní odchylku, lítá to sem a tam. Chvíli se předbíhá, chvíli pozdí, náhodou se to posčítalo tak, že po 11 dnech nošení máš -1 s oproti přesnému času. Bohužel podobné chování jsem zaznamenal u mnoha mých hodinek 7S26 nebo 4R36. Je to navenek úžasné, ale skutečnost je taková, že ten strojek si dělá co chce a je prakticky neseřiditelný do nějaké stabilní odchylky. Oproti třeba strojku ETA nebo miyota, u kterých jsem dlouhodobě zaznamenal konstantní odchylku, která se neměnila den ode dne. Mluvím samozřejmě o nošení 24/7, kdy s hodinkama nedělám žádné ty srandičky typu odkládat na noc korunkou k severu, aby kompenzoval odchylku, kterou nabraly přes den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový jsem taky měl :-) Ani seřízení nepomohlo. Na vibrografu se tvářily v pohodě a na ruce děs. jednou +10 za den, druhej den -15... Po téhle zkušenosti jsem pak mě nějakou dobu quartzové období. Teď mám funglovky želvy asi týden a tak to sleduju, že jdou -6s / 24 hodin v režimu stále na ruce. Uvidím, jak se to změní za měsíc, dva. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se vrátily SKX007J od hodináře a byl jsem zvědavej, jestli se nějak změnila přesnost. První den jsem je nechal na +48, že se uvidí. Druhej den šly pořád tak. Další den zase skoro tak. Teď po týdnu to vypadá, že se zatím posunuy 6 sekund do mínusu. Ani nevím, jestli do toho hodinář zasahoval, protože u něj byly z jiných důvodů, ale zatím se zdá, že jdou přesněji než dříve, jen do mínusu. Ale na druhou stranu je teď celý týden vůbec neodkládám z ruky. "Normálně" je v práci sundávám. Tak uvidíme po svátcích .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle stroj je extrémně citlivý na vybočení z režimu na který je zvyklý.Mám pětky co jdou stabilně 6-7 s.do plusu ale běda když s nimi dělám něco neobvyklého.V režimu auto - práce - zbytek dne doma je to OK ale stačí třeba pár minut běhu a jsou třeba 40 s.napřed.

Proto jsem přešel na Orienty kde kalibr 469 ve staré verzi s tlačítkem jde stabilně ať dělám cokoliv.Ani hodina kolojízdy po lese a polňačkách s nimi nehnula.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...