Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Tak po půl roce s skx009 jsem se dostal na +2s denně z ničeho nic půl roku jsem měl odchylku -12s,Přes den nošením se pár sekund zpozdí ale noc na dýnku to zase doženou tak snad to tak vydrží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

vyrobne levny  strojek  ,  co nema poradny pocet kmitu jako treba eta svycarska, ktera startuje na 28.800 kmitech

Cože? :huh:

Mám to chápat jako, čím víc kmitů, tím přesnější chod???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cože? :huh:

Mám to chápat jako, čím víc kmitů, tím přesnější chod???

samozřejmě, čím více vph, tím lepší seřiditelnost strojku, i když samozřejmě i 7S26/36 s 21600 vph lze při pečlivosti seřídit na dlouhodobý trvalý chod v intervalu ? 3 sec/den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Seiko 5 (7S36c) boli u hodinara na vibrografe. Hovoril mi, ze ten strojcek nie je nic extra co sa tyka stability chodu, hodinky meral v roznych poziciach. Vraj to lepsie ako +-5s/den nastavit spolahlivo nejde. Vyse mesiaca po tej regulacii sa pohybujem v dennej tolerancii 0 az +6s denne, v zavislosti od toho ako ich nosim, kolko s nimi trasiem. Najnovsie som zistil, ze poloha zvisle 6kou dole sposobi za noc pribrzdenie cca 3s. naopak ked s nimi viac trasiem, tak pribudne par sekund. Cital som ze najvyhodnejsie odkladacie pozicie si je treba aj tak vysledovat pre konkretne hodinky, neda sa to vraj pausalne doporucit.

Kazdopadne, na tuto cenovu kategoriu (cca 100e) mam dennu toleranciu v ramci COSC uz peknych par dni, co viac dodat, je to vyborne. Snad to takto vydrzi co najdlhsie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cože? :huh:

Mám to chápat jako, čím víc kmitů, tím přesnější chod???

 Pro přesnost hodinek je podstatné co nejvíce kmitů.  Hodinky s 28.800 kmity jsou velmi přesné, strojky s 36.000 kmity jsou již skoro přené jako quartz. švýcarská ETA má 28.800 kmitů cca odchylka  3 vteřiny/den. Seiko, Orient a Citizen - mají 21.600 kmitů. Přesnost těchto strojků je při maximálním seřízení v poloze číselníkem nahoru 7 vteřin denně, v polohách při běžném nošení 8 - 12 vteřin denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pamětihodně tedy říkám, co pořád tady pamětihodně se řeší odchylka na levných seiko 7s26/36 15-20 vteřin. ze 1.2 motoru s třikrát uloženou klikou. se taky lepší kultivovanost chodu nedostane.  řešení je quatrz 0.5 sek /den max.  nebo pořádný automaty. za každou cenu levný japonský automaty a maloměšťácky si namlouvat jakou mám káru je mýtus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám už týden nové SNZG07K1 s 7S36C.

Sekundy jsem nikdy neřešil a po týdnu běžného nošení (přes den na ruce, v noci v šuplíku) je minutová ručka přesně v pozici kde má podle referenčních hodin být. Uvidíme jak to bude dál, ale zatím maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzolkin ti toho moc nevysvětlí, jeho zájmy jsou designové hodinky a drahé kameny ;) někde si přečetl teoretické limity seřiditelnosti strojků (které se z principu od frekvence opravdu odvíjí) a teď tady perlí. Ono taky jak jinak nahnat 80 příspěvků za měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasny nahanim prispevky abych mohl inzerovat drahe kameny. :cheff:  A že se mne libi hodinky jen na desingn je problem?? a tim padem nemuzu diskutovat? nebo jak je to ? samozdrejmne ze jsem si neco precetl.To kdyz cloveka neco bavi tak byva. promin ty jsi hold vse vedel od narozeni a nemusel jsi nic cist :clap: 

 

nicmene chci podotkonout, K TEMATU a ne k ironickym invektivum , že u kalibru 7s26 poměr cena výkon je uz tak nadprumerna skoro vyborná a tudiz odchylka do 30 sekund denne je v pohodě. A neřešil bych to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasny nahanim prispevky abych mohl inzerovat drahe kameny. :cheff:  A že se mne libi hodinky jen na desingn je problem?? a tim padem nemuzu diskutovat? nebo jak je to ? samozdrejmne ze jsem si neco precetl.To kdyz cloveka neco bavi tak byva. promin ty jsi hold vse vedel od narozeni a nemusel jsi nic cist :clap:

 

nicmene chci podotkonout, K TEMATU a ne k ironickym invektivum , že u kalibru 7s26 poměr cena výkon je uz tak nadprumerna skoro vyborná a tudiz odchylka do 30 sek..d denne je v pohodě. A neřešil bych to.

hodinky, které by mi dělaly 30 sekund denně, by letěly druhý den z okna tak rychle, že by se nestačily ani zastavit o asfalt, i kdyby se nakrásně Rolex nebo Panerai jmenovaly. Mám obyčejné Seiko 5 za 80 Euro se standardním inhousem 7S26, nikdy jsem je neseřizoval a dělají z výroby max 2 sec/den... U Orient Mako, než se jim tedy utrhl rotor, to nebyly ani ty dvě sec... Podotýkám, že mají standardní Orient automat strojek 46943 a vph u obou jmenovaných jednoduchých automatických strojků je 21600 Hz a mají 21 kamenů. Druhou věcí u těchto strojků je to, že mají minimum pohyblivých dílů /snad i méně než ETA strojky, někde to tu na fóru je psáno/ a ve spojení s uvedenými parametry jsou méně náchylné k poruše a nevyžadují extrémní servis. Je pro to nějaké logické vysvětlení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem špatné ráno a moje reakce byla nepřiměřená. Chtěl jsem svůj příspěvek zeditovat, ale už to nešlo.

 

Jde o to, že jde podle frekvence strojku odhadnout jeho teoretickou seřiditelnost, samotná přesnost v praxi závisí na mnoha dalších faktorech (materiál vlásku, možnosti mikroregulace, samotné uložení strojku a jeho odolnost vůči nárazům nebo magnetismu...). I samotná ETA má podle použitých součástek různé úrovně stejného strojku, které mají stejnou frekvenci, ale mohou mít denní odchylku od +-30s do COSC standardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...