Přejít na obsah

Fotka

Přesnost 7S26

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
500 odpovědí na toto téma

#21 nickolas

nickolas

Záslivák

• Member_50
  • 3 096 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:mezi Beskydem a Pradědem
  • Fanoušek značky:Pijte poličské pivo denně, i v noci!

Publikováno 22.říjen.2010 - 13:27

...musím souhlasit s velmi pochybným tvrzením, že 7S26 se do-seřizují samy :smile_anim:
mám SNKF11 s tímto strojkem a jsem s přesností nadmíru spokojen...kdysi jsem měl klasické SEIKO 5 s tímhle strojkem a byly schopné udělat i 3 (slovy tři) minuty za den...mé nové (už dva roky a rozhodně jako nové nevypadají - jsem zvíře) dělají tak +/- autobus 2-3 vteřiny...ale co je ještě neuvěřitelnější, druhý den udělají stejné 2-3 vteřiny opačným směrem...takže, když je nasadím, seřídím a po týdnu zkontroluju, jsou tam kde byly první den!!!

...s hodinkama spím, jím, kadím, plavu, sportuju...prakticky je nesundávám

co bylo, je a bude      Sinn 240 St     seikokot.jpg

#22 Petr28

Petr28

Učedník

• Member_50
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2010 - 19:52

Tak Vam jeste trochu zlepším naladu :) Ke 30tinam jsem dostal Spirity s6R15 kalibrem. Tak za 3nasobnou cenu nez bezny 7S26 a jdou jeden den +30 druhy -15 treti treba 40. Uz se je ani nesnazim stelovat protoze to nema cenu. Nosim je nejaky necely 2 roky. Ale jinak jsou pekny. Jen ta presnost za tu cenu nic moc. ETy 2824 jeli do 5s denne at se delo cokoliv.
Z lásky k rotoru :)

#23 miccalek

miccalek

chronoprd

• Member_50
  • 790 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 10.listopad.2010 - 20:19

Tak Vam jeste trochu zlepším naladu :) Ke 30tinam jsem dostal Spirity s6R15 kalibrem. Tak za 3nasobnou cenu nez bezny 7S26 a jdou jeden den +30 druhy -15 treti treba 40. Uz se je ani nesnazim stelovat protoze to nema cenu. Nosim je nejaky necely 2 roky. Ale jinak jsou pekny. Jen ta presnost za tu cenu nic moc. ETy 2824 jeli do 5s denne at se delo cokoliv.

Měls je u hodináře? Podle mě je škoda nechat tento kalibr v této nepřesnosti, když 7s26 umí i +5/-4 za 24 hodin. Otázka je, jak se šteluje taková nepravidelná odchylka, tam asi jen posunutí do plusu nebo do mínusu nepomůže.
Vložený obrázek ...mmmm...SEIKO......

#24 smarter

smarter

Učedník

• Member_50
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 10.listopad.2010 - 22:08

Moje SKX007J delaji necele 2sek/den. Je to neuveritelne, co za tak malo penez japonci zvladnou. Hodinky nesundavam, nosim neustale. Nikdy je neserizuji z jineho duvodu, nez kvuli posunuti data nebo kdyz se po dlouhem klidu zastavi, to uz je poinstaluji kdyz je stejne vysroubovana korunka

#25 Petr28

Petr28

Učedník

• Member_50
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 12.listopad.2010 - 21:15

Měls je u hodináře? Podle mě je škoda nechat tento kalibr v této nepřesnosti, když 7s26 umí i +5/-4 za 24 hodin. Otázka je, jak se šteluje taková nepravidelná odchylka, tam asi jen posunutí do plusu nebo do mínusu nepomůže.

U hodinare jeste nebyly. Stelovani +- jsem zkousel Xkrat ale jsou tam velky odchylky. Jsou proste nestaly.
Z lásky k rotoru :)

#26 Tikal

Tikal

Speedy Gonzales

• Moderators
  • 5 655 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:50km/h

Publikováno 27.srpen.2012 - 12:23

Mám takový dotaz koupil jsem tady na foru Seiko "Planet Monster" a hodinky mi momentálně dělají cca +1 minutu denně. Pokusy o pokládání na noc na různé světové strany proběhli,ale nesetkali se s úspěchem. Měl někdo podobný problém ?
Koupil jsem si tento kalibr, protože jsem slyšel jen samou chválu, zejména co se přesnosti týče,ale tohle mě trochu vyvedlo z rovnováhy.....
Popř. poradíte mi kvalifikovaného hodináře?

TEMPUS FUGIT **FURT FPŘET**

#27 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 065 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 27.srpen.2012 - 12:44

Zkus pouzit funkci hledat. Je tu o hodinarich vlakno.!!! A ohledne kalibru - je opravdu osvedceny ale to neznamena ze se s nim nemuze nic stat.

Seiko.jpg     xLLVo.png     244egw6.jpg         https://www.instagram.com/jelenihlen/

#28 Tikal

Tikal

Speedy Gonzales

• Moderators
  • 5 655 příspěvků(y)

Publikováno 27.srpen.2012 - 13:01

Tam jsem se samozřejmě díval,ale po pravdě jsem tam nic o někom kdo se specializuje Seika nenašel /netvrdím,že to tam není,ale opravdu jsem to nenašel/ byl bych rád, kdyby to byl někdo kdo tomu opravdu rozumí,aby to zbytečně nerozvrtal.
Také mi šlo o to, jestli už někdo takový problém měl...

#29 Dee

Dee

Závislák

• Member_50
  • 978 příspěvků(y)

Publikováno 27.srpen.2012 - 13:07

http://hodinar-frydl.sluzby.cz/

A good plan, violently executed now, is better than a perfect plan next week

#30 Tikal

Tikal

Speedy Gonzales

• Moderators
  • 5 655 příspěvků(y)

Publikováno 27.srpen.2012 - 13:13

Děkuji velmi.

#31 groula

groula

Učedník

• Member_50
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24.leden.2013 - 14:18

Otevřu "mrtvé" vlákno a napíšu svoji zkušenost se SEIKO Monster.

Když sem je zakoupil a nosil stále, tak se odchylka pohybovala v několika sek..dách denně do plusu. Nic výraznýho.

Pak sem hodinky prodal a dotyčný je spiš doma válel v šupleti, tzn. prakticky 5 měsíců stály. Vzal sem si je od něj zpátky. Nosím je cca 2 týden a zpožďujou se o 20 sec za 24 hodin.

Zajímavostí je, že když si je nesundám při hraní na kytaru (sem levák a hodinky nosím na pravé ruce, tedy na ruce, kterou mlátim do strun) tak třeba za hodinu hraní se předběhnou o 5 minut !!!

To je masakr.

Máte s tím někdo zkušenost (s tím předbíháním při nějakym rychlym pohybu) ?

Dík

EDIT: proboha proč to filtruje slovo sek*unda, to mám psát vteřina ?

Tento příspěvek byl upraven od groula: 24.leden.2013 - 14:20

Lépe mlčet a být podezírán, že jsi hloupý, než promluvit a vyvrátit tím všechny pochybnosti - tak tím se bohužel moc často neřídim Vložený obrázek

groula

#32 Jezevcik2

Jezevcik2

Long Vehicle

• Member_50
  • 1 574 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 11

Publikováno 24.leden.2013 - 18:06

Pětky(7S26)mojí ženy tohle dělaly v záběhu.Zpožďovaly se asi do dvaceti vteřin za den a nereagovaly na odkládací polohy.Stačilo s nimi pár minut kvedlat a nahnaly třeba půl minuty.Dnes se v rámci obvyklých limitů předbíhají.
Ještě mám vintage Citizeny,se kterými jsem asi půl hodiny něco řezal a ty se za tu dobu předběhly taky o desítky sek und.

seiko_logo_left_top1.gif

#33 groula

groula

Učedník

• Member_50
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 25.leden.2013 - 09:06

Pětky(7S26)mojí ženy tohle dělaly v záběhu.Zpožďovaly se asi do dvaceti vteřin za den a nereagovaly na odkládací polohy.Stačilo s nimi pár minut kvedlat a nahnaly třeba půl minuty.Dnes se v rámci obvyklých limitů předbíhají.
Ještě mám vintage Citizeny,se kterými jsem asi půl hodiny něco řezal a ty se za tu dobu předběhly taky o desítky sek und.

Tak já vydržim a třeba se to srovná. Díky za uklidnění
Lépe mlčet a být podezírán, že jsi hloupý, než promluvit a vyvrátit tím všechny pochybnosti - tak tím se bohužel moc často neřídim Vložený obrázek

groula

#34 lub

lub

Megazávislák

• Member_50
  • 3 194 příspěvků(y)
  • Bydlí:Podkrkonoší
  • Fanoušek značky:mibo, toyota

Publikováno 25.leden.2013 - 12:02

vono vychytat přesný chod u tohodle kalibru je celkem radost.
vlastně všechny seika se 7Sxx mi šly/jdou jinak.

co mě potěšilo - u monster jsem si -poprvé v životě- hrábl do regulace a metodou pokus omyl vychytal přesnost na téměř absolutní :smile_anim:. nicméně chod není pravidelný a když je mám na ruce, tak jdou mírně do plusu a při odložení to zase pomaličku stahujou. u 007 je to naopak - ruce se zpožďují a v klidu předbíhaj. samozřejmě se projevuje vliv natažení pera, to je zase včechno trochu jinak. baví mě to zkoumat a vychytávat.

tohle je taky právě důvod, proč jsem si mechaniky zamiloval - vedou si svůj život a nekecá jim do toho frekvence krystalu nebo nedej bože radiový signál.

teď mám aktuálně nové SKX009, mimochodem - jsou nádherný, prostě pepsi je lepší než černá, a teď v záběhu se zpožďují o 1-2 vteřiny denně, tak uvidím, jak se to vyvine :)

#35 radek00

radek00

Začátečník

• Members
  • 37 příspěvků(y)
  • Bydlí:Někde na Olomoucku
  • Fanoušek značky:smartfouny,sport,politika,hudba metalová,příroda,rodina aj.

Publikováno 25.leden.2013 - 15:29

Též mám skx009 pepsi,denní odchylka je -12s a už jsem si zvyknul není to žádná tragédie a seřizuju jednou za týden a jinak spokojenost

#36 cport

cport

Začátečník

• Members
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25.leden.2013 - 23:06

toz tech cca 10 vterin mi to ze zacatku delalo taky. Po zabehu se to ustalilo (7S36) na 2 minutach za 2 mesice. Serizuji tedy jen pri zmene data ... pro uplnost - hodinky nesundavam.

#37 doctor

doctor

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 96 příspěvků(y)
  • Bydlí:Valaská
  • Fanoušek značky:hodinky, autá, technika..

Publikováno 9.duben.2013 - 18:34

caute chalani,

moje nove SNZF17 maju za prvy tyzden nepravidelnu odchylku, pri viacmenej pravidelnom rezime, cez den nosim (kancldajving) a v noci odlozene na stranu oproti korunky.. vysledky su taketo:

tyfo.png

je to zatial OK podla vas??

#38 vojtec

vojtec

Začátečník

• Members
  • 9 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 9.duben.2013 - 20:55

Na to, že máš nové hodinky a odchylku +-5s, tak to je podle mě velmi dobrý výsledek. Já mám teď taky týden nová Seika (7s36) a odchylka je každý cen cca +24s, takže podstatně méně přesné.... uvidíš za měsíc/dva, jak se to vyvine... 

Dříve: Timex Expedition, Casio Oceanus OCW-650TDBE-1AVER

Nyní: Seiko 5 SNZH53K1

#39 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 880 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 9.duben.2013 - 21:30

Na to, že máš nové hodinky a odchylku +-5s, tak to je podle mě velmi dobrý výsledek. Já mám teď taky týden nová Seika (7s36) a odchylka je každý cen cca +24s, takže podstatně méně přesné.... uvidíš za měsíc/dva, jak se to vyvine... 

to už je teď skoro na seřízení hodinářem...

Proběhlé obchody

#40 GLAM3

GLAM3

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 10.duben.2013 - 18:34

mám taky svoje info, dělají mi 5 s do plusu/den, ale koupil jsem tady ALBA s tím samým strojkem a dle hodináře dělají +18s/den, jenže já na nich mám 2 minuty/den v plusu, řekl mi že s tím nejde nic dělat, leda bych platil mraky peněz za seřizování. co s tím? poradíte někdo?