Přejít na obsah

Letecké PRIM automat


Doporučené příspěvky

Ha, Čecháček se projevil.....Nevím, proč ho nazýváš šmelinářem, je to normální obchodník a to, že prodává za ceny, které jsou relativně vysoké, vůbec o ničem nevypovídá. Nezávidíš mu snad, co vše ve své nabídce má?

Tenhleten profláklej šmelinář ho nabízí, dle indexů vypadá jako originál.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha, Čecháček se projevil.....Nevím, proč ho nazýváš šmelinářem, je to normální obchodník a to, že prodává za ceny, které jsou relativně vysoké, vůbec o ničem nevypovídá. Nezávidíš mu snad, co vše ve své nabídce má?

 

Tento trend se projevuje poslední dobou téměř ve všech odvětvích, lidi obecně považují obchod a zisk z něho za něco neslučitelného s morálkou a ještě horší je to u informací nebo znalostí, jen to nějak akceptují v těch hypermarketech, tam si na šmelinu nikdo nestěžuje a pracují tam s rabatem od 40%... :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak se mi tu sešly dvoje Prim Letecké, které mají stejné číslo 000365 vyražené na dýnku, tak bych se o nich chtěl trochu rozepsat. Oboje jsem získal od vážených členů fóra. Jedny jsou známé hodinky Prim Letecké Automatic ?Sokol? a druhé jsou původní Prim Letecké Automatic.


Původ:
  • Renovované Prim Letecké Automatic ?Sokol? pocházejí od některého z pilotů ze základny Praha-Kbely.
  • Původní Prim Letecké Automatic pocházejí z Leteckých Opraven Kbely.

Pohon:

  • Renovované Prim Letecké Automatic ?Sokol? - Myiota
  • Původní Prim Letecké Automatic - Prim kalibr 96

Tak mě zajímá, jestli tyto dvoje hodinky váže i nějaké jiné pouto než jen vyražené číslo. Číslem to pouze začíná. Že by jedny byly ?předlohou? pro druhé?


Nicméně, jsem rád, že jsem si zkompletoval takovou pěknou dvojičku. Myslím, že se jen tak nevidí. :whistle:

Pro srovnání přidávám pár fotek. (A všem parexo-haterům se omlouvám za tu otravnou parexo lunetu, něchtěla se mi měnit za původní.)


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image

Posted Image


Posted Image




Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro na těch automatech s MYIOTOU je asi nerezové.Takže to bude novější varianta.

Mechanik si prostě nechal (a nebo sám) složit hodinky z toho co bylo momentálně dostupné.Buď o tom čísle věděl a nebo se zrovna trefil,ale protože byli oba Kbelští tak asi věděl.Jsou to ale unkáty :),škoda že jich není víc .......

edit:dodatek

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi tu sešly dvoje Prim Letecké, které mají stejné číslo 000365 vyražené na dýnku, tak bych se o nich chtěl trochu rozepsat. Oboje jsem získal od vážených členů fóra. Jedny jsou známé hodinky Prim Letecké Automatic ?Sokol? a druhé jsou původní Prim Letecké Automatic.

 

Původ:

  • Renovované Prim Letecké Automatic ?Sokol? pocházejí od některého z pilotů ze základny Praha-Kbely.
  • Původní Prim Letecké Automatic pocházejí z Leteckých Opraven Kbely.

Pohon:

  • Renovované Prim Letecké Automatic ?Sokol? - Myiota
  • Původní Prim Letecké Automatic - Prim kalibr 96

Tak mě zajímá, jestli tyto dvoje hodinky váže i nějaké jiné pouto než jen vyražené číslo. Číslem to pouze začíná. Že by jedny byly ?předlohou? pro druhé?

Nicméně, jsem rád, že jsem si zkompletoval takovou pěknou dvojičku. Myslím, že se jen tak nevidí. :whistle:

Pro srovnání přidávám pár fotek. (A všem parexo-haterům se omlouvám za tu otravnou parexo lunetu, něchtěla se mi měnit za původní.)

Díky za odpověď! :notworthy:

 

Dovolil bych si zacitovat můj vlastní článek na blogu:

 

?? v letech 2008-2009 se jich část (32 kusů) vrátila do aktivní služby na 24. základně dopravního letectva Praha-Kbely. Před tím ale podstoupily u jejich výrobce ELTON hodinářská a.s. rozsáhlou generální opravu. Během ní ale nakonec vznikly kompletně nové hodinky, které ale na první pohled vypadají téměř identicky. Posuďte sami. Vzhledem k jejich špatnému stavu se měnil strojek, ručičky, pouzdro a číselník. Místo kalibru 96 se dával kalibr 72 (neboli strojek Miyota cal. 8215, 3 Hz, 21 kamenů, rezerva chodu 45 hodin), číselník byl rovněž nový se současným znakem letectva a pouzdra nová nerezová. Originální víka s vyraženými čísly se renovovala. Pokud to pro jejich špatný stav již nešlo, tak se vyráběly repliky vík s původním výrobním číslem. Původní černý plastový řemen byl nahrazen černým řemenem z hovězí kůže.

Pro účely tohoto článku jsem si tyto repasované hodinky označil jako ?PRIM Letecké Automatic (Miyota)???

Důležité je, že výše uvedená informace pochází od výrobce a byla verifikována na základně Praha-Kbely. To znamená, že renovované PRIM Letecké Automatic (Miyota) výr. č. 000365, včetně nového víka pouzdra, jsou skutečně 100% renovací originálních z roku 1983. Z pohledu našeho letectva oficiálně existovaly od roku 1983 do 2008/09 pouze ty původní, pak se daly na repasi a vrátily se jako nové (ale vlastně úplně jiné) v modernizované podobě. A za nějaký čas základnu opustily a dostaly se do soukromých rukou.

 

A kde se najednou znovu objevily ty originální PRIM Letecké Automatic výr. č. 000365? Nikdy jsem se na to neptal, ale předpokládám, že stejně jako u jiných repasí Elton vrátil zadavateli původní díly, které už nešlo renovovat. V tomto případě se asi jednalo o díly na kompletní hodinky, které ale byly hodně jeté a pravděpodobně nefunkční. A takových sad vrácených dílů mohlo být až 32. Je tedy možné, že se tyto díly dostaly do rukou někomu šikovnému v leteckých opravnách (dnes státní podnik LOM, dříve LOK), které také sídlí na kbelské základně. Ten pak s použití jedné nebo více sad zbylých dílů mohl dát hodinky znovu do kupy. A odtud se pak vydaly do světa.

 

Tolik má hypotéza. Skutečnost o původu by se musela zjistit u jejich "původního" vlastníka v LOK/LOM. Bylo by jistě zajímavé vědět, zda byly takto vráceny kompletní z Eltonu, zda byly smontovány z jedné sady či více sad dílů (třeba i s přispěním nějakého hodináře a jeho dílů na Primky).:helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to pro jejich špatný stav již nešlo, tak se vyráběly repliky vík s původním výrobním číslem.

 

Je docela zajimave, ze to puvodni vicko c.365 vyhodnotil Elton jako neopravitelne, pritom na tech fotkach nevypada nejak zvlast ponicene, nic co by neslo rozlestit... :)

Upraveno uživatelem Pirx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rama

Nově vyrobená celá součástka = vyšší výsledná cena renovace, což je pro zhotovitele výhodnější. U armádních a státních zakázek, kdy se množství tekoucí krve z erárního rozpočtu spíše podporuje (a ve výsledku to platíme ve všech možných vyšších daních a odvodech všichni) to ani nijak nepřekvapuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi zajímavý vypadají hezky, ale já si nemyslím, že jsou originale. Vypadají jako remake z Eltonu

 

Řekl bych, že po té renovaci je to s tím vrtulníkem, ručkama a tím strojkem akorát hroznej paskvil vytvořenej z původně pěkných hodinek, a na mě to teda rozhodně hezky nepůsobí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to paskvil, kdybys lítal z vrtulníkem, tak bys tam taky nechtěl ponorku, ale vrtulník. A asi to byla cenově nejsmysluplnější možnost, jak určité skupině lidí obstarat hodinky, ze kterých bude jasné, co je jejich profese.

Taková Humberta s Miyotou a v nerezu by pak byla také paskvil a přesto je to férový výrobek Eltonu, vlastně je to samé, jako remake vrtulníkových leteckých, jen je tam humbertovej cifr. A že by jeden vrtulníček dokázal ty hodinky tak zmršit?

Upraveno uživatelem mischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to paskvil, kdybys lítal z vrtulníkem, tak bys tam taky nechtěl ponorku, ale vrtulník. A asi to byla cenově nejsmysluplnější možnost, jak určité skupině lidí obstarat hodinky, ze kterých bude jasné, co je jejich profese.

Taková Humberta s Miyotou a v nerezu by pak byla také paskvil a přesto je to férový výrobek Eltonu, vlastně je to samé, jako remake vrtulníkových leteckých, jen je tam humbertovej cifr. A že by jeden vrtulníček dokázal ty hodinky tak zmršit?

 

Leteckých Primek si vážím pro jejich osobitost, bylo to to nejlepší, co byl náš národní hodinářský průmysl schopen v té době vytvořit, navíc pro vojenské účely. Takováhle repase, to je jako bys z např. vojenských Etern vyrval inhouse strojek a dal tam první lowend co byl po ruce, udělal podobný pouzdro z nerezu a na ciferník něco namaloval. Já vím že to byl nápad někoho jiného, Elton je v tom nevinně, dělal jen zakázku. Ale než jít touto cestou, to už mohli koupit Prim Sport MPM, bylo by to levnější, a ještě by vypadaly víc letecky :) Pokud je tohle "repase", tak podle mého je to zničení historicky hodnotných hodinek. Spíš jsou to ale hodinky úplně nové, které s vojenským časoměrným přístrojem už nemají vůbec nic společného, je to jen ozdoba, něco jako hodinky s firemními logy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...