Přejít na obsah

Nové wolfrámovky.


Pe3xxx

Doporučené příspěvky

Vypadá to, že jsem jedinej komu to tak přijde, tak mi asi hrabe, no.

 

Tak já se tě Helexi zastanu (asi nejsi sám, komu hrabe) :) Ciferník se mi zdá opravdu hodně podobný tomu od B&R. Tím vůbec nemám na mysli nějaký fejkování nebo tak něco, ale bohužel mi to vadí natolik, abych si je nekoupil - což je trošku škoda, protože pouzdro a tah je perfektní a v kombinaci s černým ciferníkem (např. M25) by hodinky vypadaly suprově. Jen by to holt chtělo trochu "svébytnější" design ciferníku (ručky, datumovka, font). Asi mě za to zašlapete, ale jsem na tom jako Helex - značka je mi taky sympatická (už jen svým přístupem prezentace a konzultace na fóru) :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě ruček tam podobu nevidím, ale v pohodě, každý máme svůj názor.

Akorát mi teda přijde, že v poslední době se tu pořád něco paranoidně srovnává.

 

Co se mi ale líbí u B&R více, je datumovka - pohráli si s ní, barva koresponduje s ciferníkem a číslo jim nepadá.

Tohle se L-T naopak moc nepovedlo.

post-1118-1279700382,82.jpg

post-1118-1279700391,72.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kromě ruček tam podobu nevidím, ale v pohodě, každý máme svůj názor.

Akorát mi teda přijde, že v poslední době se tu pořád něco paranoidně srovnává.

 

Co se mi ale líbí u B&R více, je datumovka - pohráli si s ní, barva koresponduje s ciferníkem a číslo jim nepadá.

Tohle se L-T naopak moc nepovedlo.

 

Do těhle paranoidních diskuzí obyčejně nepřispívám, takže to ber spíš jako výjimku :)

Je sice fajn, že to je řekněmem vyladěnější design B&R, ale od tý doby co jsem na chronomagu chci od hodinek trochu víc než jen poopravit některé chyby jiného výrobce. Až jednoho dne kouknu na nějaký neznámý model a řeknu si "Ty jo, nový LÜM-TEC!", tak budu první kdo si je koupí...takhle si většinou říkám: Ty jo, nový Bell&Ro...teda...LÜM-TEC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jako na zavolanou jsou v jednom čerstvém vlákně hodinky s podobným provedením indexů.

B&R si tento vzhled číselníků a ruček vypůjčil z leteckých nebo obecně vojenských budíků v pracovním prostoru posádky letadla/jiné techniky.

Takových výrobců bude moc a moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se tě Helexi zastanu (asi nejsi sám, komu hrabe) :) Ciferník se mi zdá opravdu hodně podobný tomu od B&R. Tím vůbec nemám na mysli nějaký fejkování nebo tak něco, ale bohužel mi to vadí natolik, abych si je nekoupil - což je trošku škoda, protože pouzdro a tah je perfektní a v kombinaci s černým ciferníkem (např. M25) by hodinky vypadaly suprově. Jen by to holt chtělo trochu "svébytnější" design ciferníku (ručky, datumovka, font). Asi mě za to zašlapete, ale jsem na tom jako Helex - značka je mi taky sympatická (už jen svým přístupem prezentace a konzultace na fóru) :)

 

Ahoj,

ďakujeme za prejavené sympatie je to veľmi povzbudivé!

Úplne rozumiem situácii kedy by sa "vystrihol" a oddelil priamo ciferník od zvyšku hodiniek a pozorovateľ by sa zameral výlučne na štruktúru ciferníka a tým rozloženia indexov po obvode. Určite by spoločné znaky s cifernikom B&R objavil.

Ten isty cifernik ale uz ako sucast kompletnych hodiniek by mozno uplne inak zhodnotil pozorovatel ktorý ich drží priamo v ruke a berie ich ako neoddeliteľný celok.

Myslim ze istu podobnosť nadobudajú výrobky-modely hlavne ked sa porovnavaju prostrednictvom len jedneho zmyslu oka - fotky. Pri osobnom kontakte a tym zapojenia aj ostatnych zmyslov k pozorovaniu, som si isty ze rozdiel medzi B&R a lt je dost výrazný. Samozrejme to platí aj pri inych znackach.

 

Velmi si vazime Vasu podporu!

Robert

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe3xxx:

Díky za reakci. Souhlasím s tím, že celkový design hodinek je odlišný od B&R, ale ciferník je pro mě asi nejdůležitější - přeci jen se na něj člověk dívá nejčastěji a pouzdro "očumuje" hlavně několik dnů po koupi :) Jinak asi k tomu už nemám co víc dodat. Bylo to spíš osobní přání než snaha LÜM-TECu něco vyčítat. Třeba se časem pustíte do něčeho originálnějšího a stanu se vaším zákazníkem :) Každopádně hodně štěstí!

 

Jaem:

V tom se přít vůbec nehodlám - vůbec totiž netuším kdo od koho dřív kopíroval. Nicméně na samotné podstatě to nic nemění. I kdyby to před LÜM-TECem používalo deset jiných výrobců, tak podstata problému zůstane stejná. Myslím, že i takový trdlo jako jsem já, by dokázalo ve Photoshopu během chvilky vytvořit několik variací tohohle ciferníku a každá z nich by byla "originální" :)

 

Poslední dodatek: není to z mé strany snaha o nějaké očerňování výrobce jaké proběhlo v jiných vláknech o fejkaření/nefejkaření - jen se mi zdá, že se menší výrobci poslední dobou nesnaží o vývoj vlastního designu a spíš berou kde se dá - viz Steinhart, Archimede, atd... Jestli se nad tím LÜM-TEC aspoň na vteřinu zamyslí, tak moje rejpání nebylo zbytečné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe3xxx:

Díky za reakci. Souhlasím s tím, že celkový design hodinek je odlišný od B&R, ale ciferník je pro mě asi nejdůležitější - přeci jen se na něj člověk dívá nejčastěji a pouzdro "očumuje" hlavně několik dnů po koupi :) Jinak asi k tomu už nemám co víc dodat. Bylo to spíš osobní přání než snaha LÜM-TECu něco vyčítat. Třeba se časem pustíte do něčeho originálnějšího a stanu se vaším zákazníkem :) Každopádně hodně štěstí!

 

Jaem:

V tom se přít vůbec nehodlám - vůbec totiž netuším kdo od koho dřív kopíroval. Nicméně na samotné podstatě to nic nemění. I kdyby to před LÜM-TECem používalo deset jiných výrobců, tak podstata problému zůstane stejná. Myslím, že i takový trdlo jako jsem já, by dokázalo ve Photoshopu během chvilky vytvořit několik variací tohohle ciferníku a každá z nich by byla "originální" :)

 

Poslední dodatek: není to z mé strany snaha o nějaké očerňování výrobce jaké proběhlo v jiných vláknech o fejkaření/nefejkaření - jen se mi zdá, že se menší výrobci poslední dobou nesnaží o vývoj vlastního designu a spíš berou kde se dá - viz Steinhart, Archimede, atd... Jestli se nad tím LÜM-TEC aspoň na vteřinu zamyslí, tak moje rejpání nebylo zbytečné :)

 

Ahoj,

samozrejme každý jeden nazor je velmi dôlezitý a môže posunúť veci dopredu!

 

 

s priatelskym pozdravom

Robert

 

pozn.pod čiarou: jedine názory mojej superkonzervatívnej mamky posúvajú veci dozadu sa mi niekedy zdá :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...