Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Koblihář zaklekávající na svou vlastní konkurenci prostého závistivého voliče netrápí. Na něj platí spíš "aplikovaná třídní nenávist" vůči sousedům kterým se vlastním přičiněním v podnikání daří  (realizovaná ideálně formou šikanózních vychytávek jako EET, limity na registraci k platbě DPH, přenesená daňová povinnost) - no a analogie italského "Serpico" je jen otázkou času, než se podaří na "přistižení při jízdě v nezaslouženě dobrém pekáči" zavést kolonku v bodovém systému, aby si i dopraváci a magistráty přišli na své...  :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Podobné a v určitých případech lepší řešení je vlastnit veškerý hodnotnější movitý majetek přes právnickou osobu. Pokud je plátcem DPH, máte při nákupu všechno hned o 21% levnější, v případě osobních problémů je ten majetek lépe chráněný před státem. A konkrétně u aut je tam bonus v tom, že z objektivní odpovědnosti provozovatele se dá lépe vybruslit a pokuty ze zahraničí např. z radarů jsou prakticky nevymahatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, právnická osoba je pod větší kontrolou finančáku, než fyzická (u nás). Líp mi majetek teda chráněný nepřijde, + máš obvykle kratší záruky a nejde jen tak koupit cokoliv si člověk umane. Z objektivní odpovědnosti nevybruslíš, jenom teoreticky nedostaneš body. V některých státech ti auto s neuhrazenou pokutou zabaví, dokud ji neuhradíš a je jim jedno FO/PO. Já tam zase tolik výhod nevidím.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z objektivní odpovědnosti nevybruslíš, jenom teoreticky nedostaneš body.

 

Našel bys prosím jeden jediný příklad, kdy za předpokladu, že je provozovatel PO, řidič body nedostane a za předpokladu že je provozovatel FO řidič za stejnou věc body dostane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, právnická osoba je pod větší kontrolou finančáku, než fyzická (u nás). Líp mi majetek teda chráněný nepřijde, + máš obvykle kratší záruky a nejde jen tak koupit cokoliv si člověk umane. Z objektivní odpovědnosti nevybruslíš, jenom teoreticky nedostaneš body. V některých státech ti auto s neuhrazenou pokutou zabaví, dokud ji neuhradíš a je jim jedno FO/PO. Já tam zase tolik výhod nevidím.. 

 

Opět: tohle není řešení pro Pepu Nováka, který jezdí každý den do práce, kde pracuje v zaměstnaneckém poměru. Ten si opravdu kvůli pár pokutám nebude zařizovat PO. Diskuze začala kolem honu na luxusní auta v Itálii, ale platí to snad pro celou Evropu: lidi, co mají luxusní auta, většinou už nějakou, minimálně jednu, PO mají.

 

Našel bys prosím jeden jediný příklad, kdy za předpokladu, že je provozovatel PO, řidič body nedostane a za předpokladu že je provozovatel FO řidič za stejnou věc body dostane?

 

PO má více možností zakamuflovat skutečného řidiče.

V ČR se to běžně háže na osobu mrtvou, nebo Helmuta, nebo po domluvě na známého člověka stojícího mimo systém (lidí s mnohačetnými exekucemi, které už nikdy nesplatí, případně bezdomovců je dost a hodně z nich je ochotna pomoci za jinou protislužbu).

Pokuty ze zahraničí projdou už na jejich úřadě autocenzurou - zatímco fyzickým osobám posílají pokuty běžně, protože na ně páky mají a ti je téměř vždy zaplatí, právnickým osobám to moc neposílají. Nemůžu mluvit za všechny úřady v Evropě, ale za posledních 5 let mi přišla do ČR jediná pokuta z radarů; sám jsem si díky blesku vědom okolí Mnichova, Frankfurtu, Hamburku, Drážďan a Vídně. Na firmu přišla jediná výzva k zaplacení právě z Drážďan. O funkčních radarech, které viditelně nebleskly nevím...

Upraveno uživatelem Franta Dobrota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nemci, nevim jak rakusaci, zadny velky pokuty za mirny prekroceni rychlosti nedavaj. 20.. 30?.. takze si myslim, ze ve vetsine pripadu se s posilanim do nejakych cech nezabejvaj

 

EDIT:

Blbě jsem to přečet ... Rakušáci se zabejvaj. Primárně v obcích. Nezřídka nám do práce přijde pokuta 30? za 54 km/h v obci. Výrazně míň jich chodí z dálnic, takže buď lidi jezdí pomaleji anebo je větší tolerance (i při IG-L).

 

Z DE zatím nepřišlo historicky nic.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze si myslim, ze ve vetsine pripadu se s posilanim do nejakych cech nezabejvaj

S Německem se velmi mýlíš. :)

 

 

PO má více možností zakamuflovat skutečného řidiče.

V ČR se to běžně háže na osobu mrtvou, nebo Helmuta, nebo po domluvě na známého člověka stojícího mimo systém (lidí s mnohačetnými exekucemi, které už nikdy nesplatí, případně bezdomovců je dost a hodně z nich je ochotna pomoci za jinou protislužbu).

Pokuty ze zahraničí projdou už na jejich úřadě autocenzurou - zatímco fyzickým osobám posílají pokuty běžně, protože na ně páky mají a ti je téměř vždy zaplatí, právnickým osobám to moc neposílají. Nemůžu mluvit za všechny úřady v Evropě, ale za posledních 5 let mi přišla do ČR jediná pokuta z radarů; sám jsem si díky blesku vědom okolí Mnichova, Frankfurtu, Hamburku, Drážďan a Vídně. Na firmu přišla jediná výzva k zaplacení právě z Drážďan. O funkčních radarech, které viditelně nebleskly nevím...

Takže vlastně jediná výhoda provozovatele PO oproti FO je v tom, že přijde míň pokut ze zahraničí protože to prochází domnělou autocenuzrou (whatever that means)? Jinak zmíněné možnosti na koho "to hodit" má FO úplně stejný jako PO. Docela by mě zajímalo jaké jsou ty "páky" které na FO mají a na PO ne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl to kamarad na navsteve. Zkousel jsem na nej, ze by nam to mohl nechat k narozeninam, kdyz prijel na oslavu, ale nevyslo to. Sakra!

Nejmenuje se kámoš náhodou Miloš ? Jednoho s vozítkem z této stáje znám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně jediná výhoda provozovatele PO oproti FO je v tom, že přijde míň pokut ze zahraničí protože to prochází domnělou autocenuzrou (whatever that means)? ...

 

Nemyslím, že bych se sám vyjádřil o tom, že je to jediná výhoda.

Říká se tomu argumentační faul.

Upraveno uživatelem Franta Dobrota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z německa ti klidně pošlou 53km/h jako nic .... v obci a je jim jedno že jsou dvě ráno. Už jsem zažil i 33 na 30, mají rádi peníze zdarma tak stejně jako všude jinde. Je treba dávat soc.dávky uprchlíkům. Pak peníze chybí tak proč je nebrat od lidí co neberou soc.dávky. Tak stejně u nás, začínají se hromadně instalovat nové a nové radary a mnohdy na místech, kde nejde zdaleka o bezpečnost , ale o to vybrat co nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...