Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

"Prusvih s akumulatory" je v clanku popsan velmi dobre. Kdyz to zkratim, tak akumulator v podstate neznici pouzivani, ale spatne dobijeni.

Bohuzel vetsina levnejsich nabijecek nedokaze aku spravne nabit, vcetne procesu desulfatace. Osobne, vzhledem k dobijeni modelarskych akumulatoru, mam slusnou nabijecku, kterou dobijim aku v aute / motorce. 

Cena je ovsem pro jednoucelove dobijeni olovenych akumulatoru nesmysl...

Rizeni dobijeni u automobilu je kapitola sama o sobe. Dimenzovani regulatoru, alternatoru i akumulatoru je "na hrane". Nehlede na to, ze vetsina automobilu je pouzivana na kratke trasy s velkym poctem startovani. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prebehol som ten clanok ale mam taky pocit ze skor chvali management nabijania baterie a vysvetluje preco niekedy nefunguje start-stop. Alebo som to prehliadol, no nic o zlom battery managemente, obzvlast od VW.

@Xenomorfus: podla mna obycajny 5-7A CTek je viac nez OK, a cena nieje nejako katastrofalna. Su samozrejme aj profi nabijacky, na domace pouzitie ale podla mna Ctek staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CTek nabijecky jsou zrejme dobra volba, osobni zkusenost nemam, ale vcelku je chvali. Na druhou stranu cena neni uplne z nejlevnejsich. To uz lze pomalu koupit nabijecku na vsechny typy akumulatoru. Tedy nejen na bazi olova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem start/stop systém nechal na Golfu odpojit softwarově, systém se chová jako když je start/stop zapnutý, tj ikonka na palubním displeji při zastavení normálně ukazuje, že je motor vypnutý, ale reálně není, při rozjezdu nebo sešlápnutí spojky zase ikona zmizí. 

Žádná chybová hláška

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem start/stop systém nechal na Golfu odpojit softwarově, systém se chová jako když je start/stop zapnutý, tj ikonka na palubním displeji při zastavení normálně ukazuje, že je motor vypnutý, ale reálně není, při rozjezdu nebo sešlápnutí spojky zase ikona zmizí. 

Žádná chybová hláška

To ale řeší jenom mačkání knoflíku vypínání start-stopu. Bohužel "management" nabíjení zůstává, takže baterka se extrémně vybíjí (resp. vůbec nenabíjí, dokud není napětí těsně nad 12 volty a nabíjí se naopak napětím až kolem 16 V a to jí nedělá úplně dobře) a udržuje prakticky stále pouze částečně nabitá.

Já jsem to vyřešil téměř pravidelným víkendovým nabíjením všech aut. To jsem nedělal ani se starou stodvacítkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ale řeší jenom mačkání knoflíku vypínání start-stopu. Bohužel "management" nabíjení zůstává, takže baterka se extrémně vybíjí (resp. vůbec nenabíjí, dokud není napětí těsně nad 12 volty a nabíjí se naopak napětím až kolem 16 V a to jí nedělá úplně dobře) a udržuje prakticky stále pouze částečně nabitá.

Já jsem to vyřešil téměř pravidelným víkendovým nabíjením všech aut. To jsem nedělal ani se starou stodvacítkou.

Najedu denně min. 100km a jestli je to tak špatné s baterii, že po 4letech budu muset koupit novou, tak ji holt koupím a neřeším, bolela by mě jinak hlava.

Naštěstí druhé auto bude Yaris atmosféra 1.5 a ta snad ani start/stop nemá tím pádem ani problémy s baterii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nemáte někdo referenci na operák VW California / MB Marco Polo ve verzích bez kuchyňky v dobré výbavě? Nájezd tak 30k ročně. O pár případech vím, ale většinou se jedná o specifický vztah zákazníka se třetí firmou, a ten já nemám. Děkuji za tipy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl 1. záři vočumovat na náplavce a musím říct, že korejcům se povedlo moc pěkný auto, dovedl bych si Xceeda představit u sebe doma. A kdybych chtěl malý auto, tak nový Clio by bylo taky vysoko v seznamu. 

post-12657-0-69393000-1568046400_thumb.jpg

post-12657-0-03460800-1568046407_thumb.jpg

post-12657-0-77476800-1568046413_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...