Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Stačí se držet dle barvy, v tomto období lepe dolít růžovku než destilku - nevíš v jakém stavu je kapalina a má bod tuhnutí. 

taky často ta nádržka není "průtočná", není v okruhu ale jen malým propojem spojená s chlazením, takže se po dolití nesmíchá s původní náplní.

Buď servis, nebo dolít a sledovat únik. Ono to může vytrestat, tam kde to teče trošku, to může začít téct hodně a nečekaně. Nebo to teče málo a zapomene se to sledovat. Soused takhle připek hlavu u starého Scenica. Jeho manželka s tím loni v zimě drcla do sněhu a tekl chladič. Jenže málo na to aby se to řešilo. Takže se to dolilo a pak se to nedolilo a bylo zaděláno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska ve VW servise zjistil, že se mi nezapsala poslední výměna oleje do el.servisní knížky, v historii vozidla to je (ukazovali mi řádek,kde je vidět faktura za výměnu oleje), ale zápis v knize není a prej to zpětně nejde dopsat. Nemám z toho radost. A musím si ty pacholky hlídat. Minule jsem myslel, že mi výpis/zápis jen zapomněli vytisknout. Teď už bez něj neodejdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vysvětloval mi, že do el.servisky se to nepropsalo, ale v servisním systému VW to mají. Každopádně na výpisu z el.servisky mi to chybí. 
Na záruku to nemá vliv, mě ujišťoval....že kdyby něco, oni to mají v systému. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem technikovi přes rameno do PC a byla tam vždy položka faktura za servis a pak položka samotného servisu (ten se propíše do servisky). U minulé výměny oleje tam měl jen fakturu, ale už nebyla spojena s položkou servisu oleje, takže jim tam ?svitila? informace, že ten olejový servis byl vyfakturovaný, ale už jim nenaskočil jako servis do servisky (kde se faktury nezakládají, jen úkony). 

Říkal, že to nechápe, že to mají sesynchronizované tak, že když udělají fakturu, tak se jim to automaticky propíše i do servisky....u mého konkrétního servisu oleje k tomu nedošlo. 
 

Hele, možná tady plácám páté přes deváté, takhle mi to vysvětlil a snad jsem to dokázal popsat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi myslíš položku, která se jmenuje "servisní plán", ale jinak jak říkám, žádná samostatná servisní knížka není, všechno je to v historii a ta je v podstatě neveřejná, pro Tebe, jako zákazníka, je dokladem o servisu právě ta faktura.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A při prodeji mám chtít teda co? Servisní plán nebo elektronickou servisku? Taky mi bylo sděleno, že serviska jako taková je elektronická... Jak to máte v systému je mi šumák... Když budu prodávat auto, tak nebudu dohledávat moje faktury...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tu psal, ta databáze, potažmo její část, která je nazývána "elektronická servisní knížka" je majetkem výrobce, majitel auta k ní nemá žádná práva, i když je běžnou praxí (ne povinností), že po servisu z ní dostává výpis, potvrzení, ale jinak ano, prokázat servisní historii fakturami je standard, k čemu byly ty knížky v minulosti, kam se razítka domlátila zpětně a byla historie jako víno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jel kamarád do České Třebové pro Caravellu za šest kil, velká událost a teď mi volal, že ujel 25km a klekla :crying_anim02: Chudák, úplně ho lituji, kluk elektrikářskej, taková poctivka, měsíc nemluvil o ničem jiném a teď takový průser. Nějáké gumičky pod střikama nebo co, motor asi půjde ven, no auto prý stálo na fleku, už je u VW. Jak to je se zárukou z bazaru, 6 měsíců? Snad se bazar nebude cukat a vyjde vstříc, uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jel kamarád do České Třebové pro Caravellu za šest kil, velká událost a teď mi volal, že ujel 25km a klekla :crying_anim02: Chudák, úplně ho lituji, kluk elektrikářskej, taková poctivka, měsíc nemluvil o ničem jiném a teď takový průser. Nějáké gumičky pod střikama nebo co, motor asi půjde ven, no auto prý stálo na fleku, už je u VW. Jak to je se zárukou z bazaru, 6 měsíců? Snad se bazar nebude cukat a vyjde vstříc, uvidíme.

 

Tak pokud to koupil jako osoba, tak má rok na skrytý vady, přičemž prvních 6 měsíců musí prodejce prokazovat, že tam vada nebyla v době prodeje .. jestli se nepletu teda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skrytá vada.. Čarovný to pojem :) v prvom rade treba tu vadu písomne vytknúť predávajúcemu.. Samozrejme ju treba poriadne popísať a uplatniť si aspoň zľavu z ceny.. Jedna vec je nejaká záruka v zmysle občianskeho zákonníka ale druhá vec je ze to musí aj nejako vyzerať. Pretože obstojí iba to co relevantne preukazes. A nie jedna babka povedala.. Pokiaľ už dal auto opravovať bude to ťažké.. Predtým ako ho dal do servisu mal PÍSOMNE predávajúcemu vytknúť vady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně ho lituji, mě by upřímně jeblo :-( Přeji aby chytil nějaký solidní bazar. Jsou to věci mezi nebem a zemí, ale aby jsi koupil auto a ujel s ním sotva dvacet kilometrů je přinejmenším podezřelé. Můžou mu to resetovat a to auto je schopné jet, ale zas tak třicet km max, takže dle mého s tím měl někdo problém, resetoval a šup do bazaru. Uvidíme, jak to bude probíhat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...