Přejít na obsah

Houby, hřiby, muchomůrky


Doporučené příspěvky

Ono je to taky o miste a o podminkach, predloni jsem nachazel spoustu pravaku, loni vubec nic, letos desitky kremenacu a hodne kozaku.

Tohle je z Klanovickeho lesa, kde jsem za cely zivot nasel kremenacu jen par.

Proste je to spravny misto kde zrovna letos rostou, chodim tam na ne od konce srpna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, je to všecko relativní...  :D  Už jsem tu před časem psal, že na naší zahradě se před pár lety zčistajasna pod hruškou v listí koncem jara objevily smrže... Předtím nepamatuju, že by tam kdy byly, vyrostly dva roky po sobě a pak už asi pět let zase nic.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Celý víkend jsme dělali prase v divočině. Kamarád se šel projít a na procházce vyplašil skupinu divočáků, když to místo šel prozkoumat, našel tam lanýže 🙂 pěkný, nikdy jsem to neviděl a kdybych to náhodou objevil, určitě bych na to nesahal 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To okolí Staré Boleslavi je nějaký prokletý. Taky jsme to o víkendu zkusili, prý že rostou - našli jsme jedinou babku úplně sežranou slimáky, jinak ani prd.
Jsem zvyklý na jehličnaté, případně smíšené lesy a ty uměle geometricky vysázené listnaté tam mi nějak nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle není lanýž ani omylem. :D 

Jedná se o Černoušek,  rozdíly mezi jednotlivými Černoušky jsou určitelné pouze mikroskopem (např. zda jde o Č. Broomeův, Č. obojetný Č. pestrý apod.).

Edit ještě latina kdo chce - je to Melanogaster

Upraveno uživatelem Tom4
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blázen. 
Nicméně nemyslím si že bych někdy četl informaci o tom že by šlo o jedovatou houbu, uvádí se jako nejedlá.
Pokud se nepletu tak u některých je uváděno že mladé plodnice jsou jedlé, ale určit který to byl nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...