Přejít na obsah

Watch de Luxe - Aupark


xlaque

Doporučené příspěvky

Vážení Chronomagori,

dopredu sa ospravedlnujem za bonzovanie na obchod, ale včerajši pristup ma skutočne dostal...

Ako som už pisal v Rolex vlakne, bol som včera na "vylete" v Bratislave, s přítulkou sme si chceli pozrieť vystavu Lega v Auparku (kt je IMHO o ničom, tu takisto neodporučam). Už hned po prichode som videl obchod s lepšimi hodinkami (Breitle, Omega,...), ale naschval som si navštevu tohto obchodu nechal až nakoniec. Ked sme tam vošli, jeden predajca sa venoval klientkam pri šperkoch, druha niekam telefonovala. Popozeral som vyklad, že si skusim Béčka Chronomaty B01 a pre přítulku vypytam Constellation. Predavačka v modrych šatach ukazujucich celu jej čiernu supravu s Montblanc šperkom cez cely vystrih a množstvom make-upu vo veku 30-35 sa na mna otočila:

 

Legenda: predavačka=P, ja=J

 

P:Dobry deň, čo si prajete ?

J:Ukažete mi nejake hodinky ?

P:Ktore by ste chceli vidieť ?

J:Tieto Breitlingy.

P:A máááte na to ? Lebo nemienim len tak vyťahovať hodinky za 7 000 ?

J:A ukažete mi nejake z vykladu ?

P:A ktore ?

J:Tieto Omegy (Speedmaster Broad Arrow)

P:Vy rubete skutočne vysoko...Viete, čo su to za hodinky ?

J:Speedmastery....a ešte tieto...

P:Moment, nebudem vam ukazovať viacere hodinky naraz!!!Takže 100 metrova vodotesnosť, tachymetricka stupnica, Lemania,... ešte na niečo som zabudla ?

J:Možno to, že su to 42 (Co-axial som radšej nespomenul, moje nasratie malo vysoku hodnotu)

P:To som nepovedala ? A poznate aj nejake lepšie švajčiarske značky ?

J:Ako napr čo ?

P:Breguet, Audemars,...

J:Breguet je veľmi tradična značka a nema veľmi novinky a Audemars veľmi nemusim.

P:A ešte nejake ?

J:Ako napr Patek ?

P:Napriklad.

J:Hej, ale ked tomu začinaju ceny na 15 000 ?...

P:Nechceli by ste tu pracovať ?Lebo mi teraz odišli dvaja ľudia a potrebujem niekoho, čo sa vyzna a ma vystupovanie...

 

Toto je len ta podstatna časť rozhovoru, to som ešte nespomenul, že na tie Constellation sa vyjadrila, že su to "hodinky pre staru, konzervativnu damu, nie pre mladu kočku".

 

Skušal som si hodinky už veľakrat (Pariž, York, Brusel, Lille, Sheron,...) a aj bomby za 40 000 ?,...nikde im nevadil moj vek (19), nikdy nikto nefrflal...

Preto chcem vedieť:

-je normalne, že sa ma predavačka ako prve spyta na moje finančne možnosti ?

-je normalne, že ide kritizoať dopredu hodinky na skušanie ?

-a je normalne, že po sprške submisivnych hodnoteni voči mojej osobe mi ponukne pracu ???

 

Ak niekto chcete, chodte sa spytať, bude to určite dobre platene miesto a ak vas to bavi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vidět to temperamentní Slovensko. Žádný cavyky, chceš, máš na to, tady jsou, zaplať a ven. Hodinkovej supermarket.

P.S. Myslím, že ta práce nebude moc dobře placená. Plat prodavače v luxusním obchodě nemusí být automaticky luxusní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to tezke, nechci tim nikoho omlouvat, nektere obchody jsou okupovany ruznymi lidmi kteri se snazi hrat si na tezkeho vatare, vystredniho milionare a kdovi co jeste, a pokud to tam ma casto tak holt uz nerozlisi zakaznika od votravy. Priznam se uz jsem take jednou rek v obchode ze by jsem rad aby mi predvedly nejake extra hodinky a ani ve skrytu duse jsem si nemyslel ze by jsem je nedejboze koupil, slo mi spise o to jstli vubec maji co nabydnout.

 

Bohuzel te odhadla na "vopruza" a kdyz zjistila ze se alespon trochu vyznas a pokud jsi vystupoval kultivovane tak si rekla "sice vopruz ale ma prehled treba ho to bavi a mohl by se prestat flakat a zacit delat pro Mne".

 

Profesionalovi se tohle nikdy nesmi stat! , pokud potrebuje lidi ma to mit napsano viditelne u vchodu aby pripadny zajemce mohl nabidnout sve sluzby sam.

 

ad 1 - ano ale pouze v pripade ze se zepta na cenovy rozsah ktery je pro zakaznika atraktivni (nikdy tak jak je v rozhovoru)

ad 2 - no ma narok na svuj nazor ale jako profesional by nemela toto rict, mela by spise nabidnou alternativu a to jen v pripade ze vahas zda je to to prave

ad 3 - viz vyse nabizet praci muze v poutaci a ne oslovit potencionalniho zakaznika a uz vubec ne po tom co predvedla

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to tezke, nechci tim nikoho omlouvat, nektere obchody jsou okupovany ruznymi lidmi kteri se snazi hrat si na tezkeho vatare, vystredniho milionare a kdovi co jeste, a pokud to tam ma casto tak holt uz nerozlisi zakaznika od votravy. Priznam se uz jsem take jednou rek v obchode ze by jsem rad aby mi predvedly nejake extra hodinky a ani ve skrytu duse jsem si nemyslel ze by jsem je nedejboze koupil, slo mi spise o to jstli vubec maji co nabydnout.

S tymto suhlasim, urcite je takych ludi vela, no holt asi to predavacka nema v tejto brandzi (ani inych odvetviach s luxusnym tovarom) ako vyriesit. Myslim si ze dnes je naozaj nemozne odhadnut financne moznosti cloveka podla veku, oblecenia, vystupovania. Kludne je mozne ze 55 rocny pan v obleku s navonok slusnym vystupovanim nema ani na lepsie casia a pride si do toho obchodu nieco "ohmatat". Naproti tomu moze prist potetovany 18r frajer bez stipky spravania ktory predavacku hned pozdravi "cica" no vo vrecku ma 3 zlate kreditky.

Myslim ze predajcovia aut su na tom este horsie, clovek pride do salonu ze ma zaujem o A6-ku no este sa v nej neviezol, chce si ju vyskusat, popritom podotkne ze S80 sa mu zda prilis konzervativne a 5-ka je tvrda. Co ostava predajcovi? Nieco na klienta skusat (vyzvedat) a mozno o neho prist alebo ho nechat povozit sa a dufat ze dnes ci neskor kupi?

No myslim si ze reakcia "a mate vobec na to?" prave ukoncila moznost kupy hodiniek (za 7k euro) danym zakaznikom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaaaaj tak ja by som teda nieco mohol povedat o praci v predajni s luxusnym zbozim - moja skusenost je ZLÁ. P. Maskaľ si serie do huby a to vrchovato. Moja praca zahrnala zmyvanie, vysávanie, cistenie vitrín a statie pri pulte, lebo ze sa mam ucit od kolegyn co a ako cize zakaznikov som obsluhoval fakt malokedy. No a na konci tyzdna ked som opet pekne vytrel podlahu si ma zavolal ze koncim pretoze som nic nepredal a samozrejme bola to moja chyba :D ... a plat je taký ze 1% z obratu + minimalna mzda ( % rozumej z obratu vlastneho nie celkovej predajne ) ale dufam ze ide o vychodoslovensku vynimku a ze inde to funguje lepsie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neda mi spomenut takisto jednu skusenost.

 

V obchode s hodinkami (nizsi,stredny level) bola jedna mlada predavacka. Ocividne typu - co si nepamatam z katalogu, ukazem v katalogu a ked ani to, pokrcim ramenami. Nic viac.

 

Ked vybrane hodinky drzala v ruke pri mne, chcel som sa pozriet zo zadu na dynko a ako som sa naklonil, vybafla na mna pisklavym tonom, ze je krajne neslusne pozerat sa jej do vystrihu!!! Uz dlho som sa tak nerozosmial. Na kludnu odpoved: Prepacte, to je nedorozumenie, mna skutocne zaujima zad hodiniek, vsak reagovala este podrazdenejsie. Tak som jej poprial, nech nadalej vyplnuje priestor a aspon na nu neprsi, ze by to mala viac ocenit a preniest to na zakaznika...A siel prec.

 

A ked uz aj tak - v opacnom pripade - naco zena nosi vystrih, ked jej vadi aj domnely pohlad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebyl jsi náhodou v Carollinu? Posted Image Posted Image

Ba ne, klobouk dolu, tam se to asi stát nemůže. No k tvým otázkám:

 

-je normalne, že sa ma predavačka ako prve spyta na moje finančne možnosti ?

NE!!! To by fakt zkusila jenom jednou Posted Image

 

-je normalne, že ide kritizovať dopredu hodinky na skušanie ?

Je to silně neprofesionální, skoro bych řekl až debilní!

 

-a je normalne, že po sprške submisivnych hodnoteni voči mojej osobe mi ponukne pracu ???

 

Myslím, že slečna by potřebovala navštívit psychologa.

 

 

Kdysi se mi stalo něco podobného. Bylo mi 12 let a šel jsem si koupit dalekohled (podotýkám klasický triedr) do zbrojovky, která tedy sídlila na Národní. Chtěl jsem to nejlepší co měli, stál tehdy asi 12 000, tak jsem si zavolal prodavačku a ta mi po prosbě, jestli by mi ho mohla vyndat z vitrínky odvětila: "A máš na to peníze"?

Vytáhl jsem obálku s dvoutisícovkama, demonstrativně je vyndal, zamával a ... no dalekohled jsem si tehdy koupil a jako bonus navíc jsem k tomu dostal ten šokovaný výraz prodavačky poté, co jsem jí předvedl, že na to náhodou mám.

Ovšem to už je hodně let zpátky a přecijen dnes už nejsme krátce po revoluci a i prodavači by měli být o něco profesionálnější, kor v buticích s hodinkami.

Kdybych nevěděl, tak bych ten xlagueův příběh zařadil třeba do roku 1992. Ale jestli se tohle stalo v roce 2010?Posted Image

Tak to potom opravdu Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zial, Slovensko a jeho tradicna uroven (aj sluzieb :( )

neskutocne veci az mi vrie krv v zilach

keby som sam na taketo pipiny nenatrafil skoro ti neverim

(nebolo to v hodinkovych shopoch)

tieto nizkorozpoctove predavacky a obsluhu najdes asi vsade na SK.

nejdem to radsej ani komentovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zial, Slovensko a jeho tradicna uroven (aj sluzieb :( )

neskutocne veci az mi vrie krv v zilach

keby som sam na taketo pipiny nenatrafil skoro ti neverim

(nebolo to v hodinkovych shopoch)

tieto nizkorozpoctove predavacky a obsluhu najdes asi vsade na SK.

nejdem to radsej ani komentovat.

 

Bohužel toto není problém jen SK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som rad že ste navštívili našu predajnu a podrobili testu !!! Asi Vas kolegynka zle odhadla že chcete u nas nakupovať, alebo ....

 

Nezabúdajte že je to predajna a nie múzeum,pretože väčšina ludi si sem chodí len obzrieť veci čo kúpi cez internet pripadne v zóne kde nie je DPH, a samozrejme porušuje zákony EU a nezaplatí DPH, clo, a potom nam chodí nadatavať aký sme dráhy!! Mnohy zabudaju že sa nachadzaju v luxusnej predajne a nevstupuju patrične oblečeny a s patričnou uctou !! Často ani nepozdravia !!! Ak sa berie vec za 10 -20 Tis. euro do rúk, treba prejavovat rešpekt, a potom sa Vám nestane že .....

 

Spomínanej predavačke už ukradli takzvaný zakaznici 2 x drahe hodinky, a pretože to musela zaplatiť nie je čudo že je opatrná a skúma či ste naozaj kupujúci.Žial stava sa to cca min. raz ročne aj v iných klenotníctvach v SK !!!

 

Peter T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...