Přejít na obsah

Čím se holíte?


Doporučené příspěvky

Používám leta tenhle: https://www.holime.cz/braun-series-3-3090cc-holici-strojek . Cca jednou za rok a půl vyměním holicí hlavu (planžety) a za rok spotřebuju cca 10 náplní do čistící stanice (2 balení po pěti ks). Kupoval jsem ho myslím za 2600,- Trochu dražší je series 5.

Tak ja mám series 5 od Brauna cca 13 rokov a funguje výborne, baterka drží. Nejako extrémne síce nezarastám, holím sa každý druhý deň s týmto strojčekom už viac ako 13 rokov a ako vravím spokojnosť a hlavne, že batéria drží :-) Planžetu mením tak raz za rok a pol, naposledy som síce musel skôr nakoľko mi spadol strojček, planžeta vyskočila ma mne sa podarilo na ňu stupiť a zlomiť ju. Čo ma prekvapilo, že spotrebuješ 10 náplní za rok ja tak max 2. Komplexné čistenie robím vždy keď chcem nabíjať avšak pred tým vyčistím manuálne strojček (planžetu aj bloky). Je pravdou, že ja skladujem čistiacu kazetu zatvorenú a vždy po procese čistenia ju naspäť zatvorím takže nevyprcháva...

Vlastne som začal som čítať toto vlákno pretože by som rád prešiel na mokré holenie žiletky, mydlo a tak ... kua asi starnem :-)

post-2225-0-00580700-1571048276_thumb.jpg

Upraveno uživatelem rooosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mám series 5 od Brauna cca 13 rokov a funguje výborne, baterka drží. Nejako extrémne síce nezarastám, holím sa každý druhý deň s týmto strojčekom už viac ako 13 rokov a ako vravím spokojnosť a hlavne, že batéria drží :-) Planžetu mením tak raz za rok a pol, naposledy som síce musel skôr nakoľko mi spadol strojček, planžeta vyskočila ma mne sa podarilo na ňu stupiť a zlomiť ju. Čo ma prekvapilo, že spotrebuješ 10 náplní za rok ja tak max 2. Komplexné čistenie robím vždy keď chcem nabíjať avšak pred tým vyčistím manuálne strojček (planžetu aj bloky). Je pravdou, že ja skladujem čistiacu kazetu zatvorenú a vždy po procese čistenia ju naspäť zatvorím takže nevyprcháva...

Vlastne som začal som čítať toto vlákno pretože by som rád prešiel na mokré holenie žiletky, mydlo a tak ... kua asi starnem :-)

 

Ad náplň: Já ten strojek dávám do stanice po každým holení a po každým holení ho tak i dobíjím, při tom čištění by se měl údajně i mazat. Po holení ho čistím jen v tý stanici, ručně ne. Kartáčkem ho čistim tak jednou za pul roku a třeba po dovolený, kam si neberu stanici a když jedu na tejden, neberu si ani nabíječku, tejden nabitej mi strojek vydrží. Takže náplň je pořád ve stanici a než se zadělá a vyprchá na minimum, tak to trvá přes měsíc. Já ji nevyndávám, ani nezavírám, to by mě nějak nebavilo, jen když jedu pryč, zavřu ji. Ale když chce bejt člověk šetrnej, šetřit náplně a čistit jen při dobíjení, tak pak mu asi vydrží dlouho, to tipuju bych ji já osobně otvíral tak jednou tejdně - takže odhadem 30 tejdnů na jednu náplň :-)

 

Jo a mejdlo a žiletky: To nějak nevim, co by mě donutilo je zas používat :-) Já až budu starej a mít čas, tak začnu chodit k holiči a tam si při tom rituálu budu číst chronomag z tabletu.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mozna bych mel dotaz na plesky, cim se holite aby ste meli hlavu dokonale hladkou? Gillete Mach 3 turbo jak Andre Aggasi ? Nebo strojek? Ak ano aky ? :)

PS: aby ste si nemysleli ze tady chci rejpat, zatim mi staci strihat gebulu na 1mm abyc strojkem ale casem ani to nebude stacit

Volil bych strojek, břitem oholená hlava vydrží hladká stejně maximálně den. Za tu upatlanou hlavu od pěny to nestojí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad náplň: Já ten strojek dávám do stanice po každým holení a po každým holení ho tak i dobíjím, při tom čištění by se měl údajně i mazat. Po holení ho čistím jen v tý stanici, ručně ne. Kartáčkem ho čistim tak jednou za pul roku a třeba po dovolený, kam si neberu stanici a když jedu na tejden, neberu si ani nabíječku, tejden nabitej mi strojek vydrží. Takže náplň je pořád ve stanici a než se zadělá a vyprchá na minimum, tak to trvá přes měsíc. Já ji nevyndávám, ani nezavírám, to by mě nějak nebavilo, jen když jedu pryč, zavřu ji. Ale když chce bejt člověk šetrnej, šetřit náplně a čistit jen při dobíjení, tak pak mu asi vydrží dlouho, to tipuju bych ji já osobně otvíral tak jednou tejdně - takže odhadem 30 tejdnů na jednu náplň :-)

 

Jo a mejdlo a žiletky: To nějak nevim, co by mě donutilo je zas používat :-) Já až budu starej a mít čas, tak začnu chodit k holiči a tam si při tom rituálu budu číst chronomag z tabletu.

Vidiš a to som napr nevedel, že po každom holení sa to môže nabíjať a čistiť. Teraz mi je jasné prečo tá spotreba čistiacich kapslí :-) Možno preto som sa nad tým ani nezamýšľal, pretože nemám na to miesto mať to stále vystavené a zapojené. Pripadalo mi logické nabiť a vybiť batériu, vyčistiť, odložiť nabíjaciu a čistiacu stanicu, strojček používať a nie stále dobíjať a čistiť po pár minútach holenia. Schválne som si prečítal návod, ale nevidím tam žiadnu zmienku o "mazaní" je to čistenie/preplach na báze liehu, dezinfikácia + sušenie. A k tým žiletkám ? Nie som až taký starý, ale minule som sa holil žiletkou a penou a nejako sa mi zacnelo :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mozna bych mel dotaz na plesky, cim se holite aby ste meli hlavu dokonale hladkou? Gillete Mach 3 turbo jak Andre Aggasi ? Nebo strojek? Ak ano aky ? :)

PS: aby ste si nemysleli ze tady chci rejpat, zatim mi staci strihat gebulu na 1mm abyc strojkem ale casem ani to nebude stacit

 Přesně, jak píše kolega. Strojek. Používám klasický frézičkový, akorát se to v průběhu jednoho oholení hlavy musí vyklepávat. Asi proto, ze se holí strojkem "hlavou dolů", tak ty oholené vlasy zůstávají v mechanismu a pak to nechce brát. Vezme mi to dva dny starý "semiš", takže stačí obden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidiš a to som napr nevedel, že po každom holení sa to môže nabíjať a čistiť. Teraz mi je jasné prečo tá spotreba čistiacich kapslí :-) Možno preto som sa nad tým ani nezamýšľal, pretože nemám na to miesto mať to stále vystavené a zapojené. Pripadalo mi logické nabiť a vybiť batériu, vyčistiť, odložiť nabíjaciu a čistiacu stanicu, strojček používať a nie stále dobíjať a čistiť po pár minútach holenia. Schválne som si prečítal návod, ale nevidím tam žiadnu zmienku o "mazaní" je to čistenie/preplach na báze liehu, dezinfikácia + sušenie. A k tým žiletkám ? Nie som až taký starý, ale minule som sa holil žiletkou a penou a nejako sa mi zacnelo :-)

Tak jsem schválně kouknul do návodu (https://www.service.braun.com/line/SH/S5411/S5411_18_AMEE.pdf) a stojí tam: "Stanice Clean&Charge slouží k čištění, nabíjení, mazání, dezinfekci, sušení a uchovává-ní holicího strojku Braun."

 

Já si pamatoval, že jsem to někde četl. Jinak já mám stanici permanentně v koupelně a strojek v ní. Akorát v návodu bylo taky, že pro optimální životnost baterky jednou za půl roku úplně vybít provozem a pak úplně dobít. Tak to se mi možná daří, na týdenní dovolené / mimo domov strojek skoro vybiju. Jinak já když třeba nedám po jednom až dvou holení strojek do stanice čistit, říká si o to kontrolkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ja mam Teda Mühle soudecek ze svestkoveho dřeva a ziletky od téže značky. Zatím jedu i v jejich mydle, ale prosím tě kde jsi koupil tenhle krém od francouze?

 

https://savonnerie-martin-de-candre.com/en/123-shaving-soaps , ale mají ho i jinde ... je to limitka, takže občas je, a občas není. Jestli Ti mohu dát nevyžádanou radu, tak jeho mýdla (obecně) jsou vhodnější pro mastnější typ pleti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Tak přidám fotku toho, co používám:

 

attachicon.gifholeni.jpg

 

Strojek Kent KDSR3, žiletky Feather, mýdlo Proraso, štětka nějaká noname z ebaye za pár kaček, ale jsem s ní spokojený. Jako vodu po holení nejčastěji Old Spice original.

 

Nezkoušel jste někdo další mýdla od Prorasa? Zelené, bílé? Dříve jsem používal Barbus, ale Proraso je mnohem lepší...

V listopadu jsem trochu obměnil holící propriety:

 

Strojek Kent, u kterého odešel závit u ručky, nahradil Mühle R41. Není o moc agresivnější, zvykl jsem si rychle. Štětka z ebaye se (nečekaně) rozpadla, tak jsem si pořídil nom Gustav 81CR. Pěnu dělá hezkou a vypadá, že vydrží. No, a protože tady Bert vychvaloval 4711 :-), nedalo mi to a sehnal jsem si ji. Vůně je to příjemná, taková oldschoolová a používám ji nejčastěji.

 

 

post-32698-0-80974200-1582892816_thumb.jpg

Upraveno uživatelem pepyczek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...