Přejít na obsah

Martin Brož

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
101 odpovědí na toto téma

#21 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 14.říjen.2010 - 17:51

Tak si zkus dát pryč to hand made a uvidíš :) Taky mi vadí, že takhle se nějak popisovaly spíš laciný kapsáče a roskopfy, alspoň to mám tak zafixovaný.

Hele, jak si dělá pouzdra? v prcu ? ručně ? To, co píše kamil vypadá spíš na ten nejhorší případ - jak rád bych se mýlil.

Ještě jedna kritika - úplně první fakt nepovedenej řemen od mistra, co jsem kdy viděl :D :D mám osypky.

ty wole :D cigi, vyrob taky něco - to je jenom samej prim sem prim tam a kritika všeho co se blejská, má ručičky a není na tom punc Eltón - Helikar se masíruje v TV a mele něco o patriotismu a hodinky furt na howno - Brož se aspoň snaží - můj šálek kávy to není, ale fandím snaze = pro mně je Brož víc než celej Prým dohromady, kdyby měl prachy jako nezávislí hodináři v zahraničí tak ti wytře kukuč - he he

#22 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 225 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:nikde

Publikováno 14.říjen.2010 - 18:23

Tyjo dobrý a s krásným starodávným nádechem.
Jen bych uvítal ještě o trochu větší pečlivost při leštění šroubků strojku před modřením. Takhle všelijak amatérsky dokulata osmekaný šroubky dovedu taky. Od hodináře, který si dělá vlastní hodinky, bych očekával trochu lepší opracování.
EDIT: a orvaný jak jsou...

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 14.říjen.2010 - 18:31

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#23 cigi

cigi

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 979 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 15.říjen.2010 - 09:01

pouzdra ze stříbra a zlata jsou ruční práce zlatníka a soustruhu, ocelová pouzdra se zatím nakupují, ale plány má M.B. velké.

P.S. Pouzdra nakupuje také Nomos, Stowa a i řada dalších menších značek, pouze se tím ale nechlubí

Jde o to, kde je nakupuje/nakupují. A opět z toho vychází prim s velkou převahou vítězně.

YPO - pořád nevím, co máš v hlavě, chlape - firma, co si za cenu óóbr investic komplet hodinky dělá sama ( tedy až na ty nivaroxy a incablocy...) , jako je prim, a stojí tedy za howno a nesnaží se - a naproti tomu firma, co pravděpodobně hand made leští nevímjaký kdovíco z velkovýroby kdovíkde a nejtuje labutí krky na doufejme švýcarský strojky se snaží???

Podle mne se snaží obě a doufám, že sbírku brzy rozšířím o nějaký ten nový kousek. Tedy, přesněji, jestli je pouzdro z prcu, tak zatím pochopitelně bohužel né, cejtím se na víc.

karlos - skoro bych bral spíš jako důkaz toho hand made v rámci patiny, než jako rušivou fušeřinu ( nepečlivost :D) - vnáší to do celku život, stejně jako třeba to rytí do strojku, na jehož řekněme nevyspělost upozorňuje safi.

Tento příspěvek byl upraven od cigi: 15.říjen.2010 - 09:06

#24 haslermetra

haslermetra

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 413 příspěvků(y)
  • Bydlí:ostrafska panef

Publikováno 15.říjen.2010 - 09:30

Safi, zajímá mě tato věta "došlo rovněž k posunu hodinové a minutové ručky mimo střed číselníku". To si pan Brož vyráběl nová kolečka a pastorky?

#25 cigi

cigi

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 979 příspěvků(y)

Publikováno 15.říjen.2010 - 09:35

Safi, zajímá mě tato věta "došlo rovněž k posunu hodinové a minutové ručky mimo střed číselníku". To si pan Brož vyráběl nová kolečka a pastorky?

Jo, na to tedy taky čumím, to se mi zdá skoro jako startrek - Obdivuhodné, vlasně první český hodinky s jinou, než tou nejstandartnější typologií, páníčku, to je paráda.

#26 safi

safi

Má v hlavě vzduchoprázdno

• Member_50
  • 5 645 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Tudor

Publikováno 15.říjen.2010 - 13:17

Dobrá otázka. Strojek si upravoval sám. Jak to je s výrobou koleček netuším, tak detailně jsem se neptal. Strojky jsou jednoznačně švýcarské - tj. UNITAS a ETA.

Tento příspěvek byl upraven od safi: 15.říjen.2010 - 13:18

TUDOR BLACK BAY BLUE

#27 haslermetra

haslermetra

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 413 příspěvků(y)
  • Bydlí:ostrafska panef

Publikováno 15.říjen.2010 - 16:59

Jak to je s výrobou koleček netuším, tak detailně jsem se neptal.

To je velmi důležitý detail. Jestli si kolečka s tak malým modulem dokáže udělat sám, zařadí se tím mezi extra hodinářskou třídu.

#28 mischa

mischa

Megazávislák

• Member_50
  • 1 678 příspěvků(y)

Publikováno 15.říjen.2010 - 22:50

To samé pouzdro jsem pořídil za necelých 80 USD, včetně korunky / trochu jiné/ a stejného průhledového dýnka. Smaltový cifr bez potisku a ručky za necelých 40 USD a Unitas kolem 120 USD. Potisk cifru není problém, zbývá vyřešit problém té komplikace v podobě umístění ruček a mikroregulaci. Originál Unitas s mikroregulací není problém sehnat, případně se dá dokoupit mikroregulace samostatně / na Ebay za 168 EUR!/, nebo použitím mikroregulace z čínského Unitasu za pár babek, případně výměnou celého můstku se setrvačkou / mám vyzkoušené, záměnný systém funguje/. Jen brus můstků je mírně jiný. Na fotce hodinek pan Brože je ovšem origo Unitas ve verzi s mikroregulací, což hodinky prodraží.. To přemístění ruček by se dalo pravděpodobně vyřešit užitím dílů z čínského Unitasu, který je s touto "komplikací" na rozdíl od origo Unitasu běžně dostupný. Pravděpodobně by se dala použít jen základní plotna čínská s "komplikací" a na to postavit vše z origo Unitasu. Férovou možností je nákup již hotového a upraveného Unitasu v této verzi za cca 650 EUR, to už bych ale raději přitlačil a měl to i z chatony za 1050 EUR. Možnost, že komplikaci postavení ruček dělá pan Brož sám, se mi jeví jako nepravděpodobná. Zkrátka, takové hodinky lze poskládat v ekonomické verzi za 5000 Kč, v normální kolem 25000, mezi tím stojí několik cenových mezistupňů., ostatně, podobné hodinky s Unitasem / oblíbeným právě pro jeho variabilitu/ staví a upravují desítky firem a jedinců po celém světě.
Mě je taková aktivita velmi sympatická, ale zase bych exkluzivitu takových hodinek nepřeceňoval. Každopádně, moc mu držím palce.

#29 mechano

mechano

Megazávislák

• Member_50
  • 3 736 příspěvků(y)

Publikováno 16.říjen.2010 - 08:02

To je velmi důležitý detail. Jestli si kolečka s tak malým modulem dokáže udělat sám, zařadí se tím mezi extra hodinářskou třídu.

Vtipnější je možná zakoupit je jako ND. Kdo by se páral s výrobou. :suicide_anim:

Omlouvám se za pozdní reakci.

Tento příspěvek byl upraven od mechano: 16.říjen.2010 - 08:05

#30 mechano

mechano

Megazávislák

• Member_50
  • 3 736 příspěvků(y)

Publikováno 16.říjen.2010 - 08:09

Mě se tahle aktivita velice líbí, možná to ještě hned není orloj, ale třeba ty ciferníky jsou podle mého názoru krok správným směrem a jejich potisk hodnotím jako v ČR nejlepší (pokud je možno podle fotky hodnotit).

#31 cigi

cigi

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 979 příspěvků(y)

Publikováno 16.říjen.2010 - 16:44

Hele hele pánové mischa a mechano - kdy tu uvidím vaše kousky ??? Já se těším !

Kamile, už jsem to psal ve vlákně o serveru, ještě zde, abys to zaznamenal - mělo by se upravit a nově rozvrstvit forum o českých hodinkách, aby se nové značky zrovnoprávnily.

#32 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 7 225 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 16.říjen.2010 - 17:46

Ona už je kritika zase zakázaná? :)

komu - mně, ne mě

koho - ji, ne jí

#33 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 16.říjen.2010 - 18:01

Kamile, už jsem to psal ve vlákně o serveru, ještě zde, abys to zaznamenal - mělo by se upravit a nově rozvrstvit forum o českých hodinkách, aby se nové značky zrovnoprávnily.

Staus quo ti nevyhovuje? Co bys tam chtěl ještě přidávat?

#34 mechano

mechano

Megazávislák

• Member_50
  • 3 736 příspěvků(y)

Publikováno 16.říjen.2010 - 19:21

Moje kousky už tu byly ale třeba sis nevšiml.

#35 mischa

mischa

Megazávislák

• Member_50
  • 1 678 příspěvků(y)

Publikováno 16.říjen.2010 - 20:23

Moje kousky tu nebyly..... /ani být nemohly/
Já jen skládám z toho, co mám, nebo co se mi dostane do ruky. A mechano má pravdu, skoro vše se dnes dá objednat jako náhradní díl. Kromě touhy mít něco extra mě k tomu svádí a nudná unifikovanost dnešní běžné produkce. Nedovolil bych si to u starých hodinek, kde mám úctu ke kvalitě a umu dob minulých.

Tento příspěvek byl upraven od mischa: 16.říjen.2010 - 20:24

#36 Guest_admira_*

Guest_admira_*
  • Guests

Publikováno 18.říjen.2010 - 20:11

Stranky ve vystavbe? ODKAZ

#37 Tradition

Tradition

Začátečník

• Members
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 9.červen.2011 - 17:18

Hello,

I would like to appologize for my english writing. I know this is not the nicest way to start here but my choices are limited.

I am a watch-addict as most of you, participating on french forums for about 7 years. I am travelling from time to time and since I am in Praha for another week, and maybe couple of monthes, I was planning to meet Martin Broz. Yesterday, I passed by Alfa gallery near Mustek but I was not quite sure if Martin is working in this little shop or not :

Posted Image

It was too late that time. Can you confirm that this is precisely the place I could meet him ? Do you know by any chance if he does speak a bit of english as well ?
My point is to take some pictures of him and his watch to share it on some french forum. I made some articles like this with some watchmaker around the world when I travel.
If you have other watchmaker to recommand as well, I would be happy to meet them and take couple of pictures too. I like the idea of making and sharing pictures of people working on watches and clocks, like : Salem, Rachid, Casimiro, Vianney Halter

Thank you in advance,

Christian.

#38 knihomol

knihomol

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 268 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha a Uh.Hradiste

Publikováno 20.červen.2011 - 17:20

Hodinky jsou to nádherné. Neví někdo v jakých cenových relacích se hodinky budou pohybovat? Zajímá mě, zda si na ně můžu dělat zálusk nebo dát do říše fantazie (stejně jako Jacquet Droz). Apropo, kdy se začnou prodávat?

#39 Guest_admira_*

Guest_admira_*
  • Guests

Publikováno 7.červenec.2011 - 03:06

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#40 Alojz

Alojz

Učedník

• Member_50
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 7.červenec.2011 - 07:58

Jen tak pro zajímavost a za kolik se taková ruční práce potom prodává? Vůbec nemám představu, tak by mě to docela zajímalo. Určitě si to jako student nekoupím :), ale to víte :). Jinak je to vážně paráda...