Přejít na obsah

Martin Brož


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

Tak si zkus dát pryč to hand made a uvidíš :) Taky mi vadí, že takhle se nějak popisovaly spíš laciný kapsáče a roskopfy, alspoň to mám tak zafixovaný.

 

Hele, jak si dělá pouzdra? v prcu ? ručně ? To, co píše kamil vypadá spíš na ten nejhorší případ - jak rád bych se mýlil.

 

Ještě jedna kritika - úplně první fakt nepovedenej řemen od mistra, co jsem kdy viděl :D :D mám osypky.

 

ty wole :D cigi, vyrob taky něco - to je jenom samej prim sem prim tam a kritika všeho co se blejská, má ručičky a není na tom punc Eltón - Helikar se masíruje v TV a mele něco o patriotismu a hodinky furt na howno - Brož se aspoň snaží - můj šálek kávy to není, ale fandím snaze = pro mně je Brož víc než celej Prým dohromady, kdyby měl prachy jako nezávislí hodináři v zahraničí tak ti wytře kukuč - he he
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo dobrý a s krásným starodávným nádechem.

Jen bych uvítal ještě o trochu větší pečlivost při leštění šroubků strojku před modřením. Takhle všelijak amatérsky dokulata osmekaný šroubky dovedu taky. Od hodináře, který si dělá vlastní hodinky, bych očekával trochu lepší opracování.

EDIT: a orvaný jak jsou...

post-291-062243600 1287077418.jpg

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzdra ze stříbra a zlata jsou ruční práce zlatníka a soustruhu, ocelová pouzdra se zatím nakupují, ale plány má M.B. velké.

 

P.S. Pouzdra nakupuje také Nomos, Stowa a i řada dalších menších značek, pouze se tím ale nechlubí

 

 

Jde o to, kde je nakupuje/nakupují. A opět z toho vychází prim s velkou převahou vítězně.

 

YPO - pořád nevím, co máš v hlavě, chlape - firma, co si za cenu óóbr investic komplet hodinky dělá sama ( tedy až na ty nivaroxy a incablocy...) , jako je prim, a stojí tedy za howno a nesnaží se - a naproti tomu firma, co pravděpodobně hand made leští nevímjaký kdovíco z velkovýroby kdovíkde a nejtuje labutí krky na doufejme švýcarský strojky se snaží???

 

Podle mne se snaží obě a doufám, že sbírku brzy rozšířím o nějaký ten nový kousek. Tedy, přesněji, jestli je pouzdro z prcu, tak zatím pochopitelně bohužel né, cejtím se na víc.

 

karlos - skoro bych bral spíš jako důkaz toho hand made v rámci patiny, než jako rušivou fušeřinu ( nepečlivost :D) - vnáší to do celku život, stejně jako třeba to rytí do strojku, na jehož řekněme nevyspělost upozorňuje safi.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi, zajímá mě tato věta "došlo rovněž k posunu hodinové a minutové ručky mimo střed číselníku". To si pan Brož vyráběl nová kolečka a pastorky?

 

Jo, na to tedy taky čumím, to se mi zdá skoro jako startrek - Obdivuhodné, vlasně první český hodinky s jinou, než tou nejstandartnější typologií, páníčku, to je paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi, zajímá mě tato věta "došlo rovněž k posunu hodinové a minutové ručky mimo střed číselníku". To si pan Brož vyráběl nová kolečka a pastorky?

 

Dobrá otázka. Strojek si upravoval sám. Jak to je s výrobou koleček netuším, tak detailně jsem se neptal. Strojky jsou jednoznačně švýcarské - tj. UNITAS a ETA.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samé pouzdro jsem pořídil za necelých 80 USD, včetně korunky / trochu jiné/ a stejného průhledového dýnka. Smaltový cifr bez potisku a ručky za necelých 40 USD a Unitas kolem 120 USD. Potisk cifru není problém, zbývá vyřešit problém té komplikace v podobě umístění ruček a mikroregulaci. Originál Unitas s mikroregulací není problém sehnat, případně se dá dokoupit mikroregulace samostatně / na Ebay za 168 EUR!/, nebo použitím mikroregulace z čínského Unitasu za pár babek, případně výměnou celého můstku se setrvačkou / mám vyzkoušené, záměnný systém funguje/. Jen brus můstků je mírně jiný. Na fotce hodinek pan Brože je ovšem origo Unitas ve verzi s mikroregulací, což hodinky prodraží.. To přemístění ruček by se dalo pravděpodobně vyřešit užitím dílů z čínského Unitasu, který je s touto "komplikací" na rozdíl od origo Unitasu běžně dostupný. Pravděpodobně by se dala použít jen základní plotna čínská s "komplikací" a na to postavit vše z origo Unitasu. Férovou možností je nákup již hotového a upraveného Unitasu v této verzi za cca 650 EUR, to už bych ale raději přitlačil a měl to i z chatony za 1050 EUR. Možnost, že komplikaci postavení ruček dělá pan Brož sám, se mi jeví jako nepravděpodobná. Zkrátka, takové hodinky lze poskládat v ekonomické verzi za 5000 Kč, v normální kolem 25000, mezi tím stojí několik cenových mezistupňů., ostatně, podobné hodinky s Unitasem / oblíbeným právě pro jeho variabilitu/ staví a upravují desítky firem a jedinců po celém světě.

Mě je taková aktivita velmi sympatická, ale zase bych exkluzivitu takových hodinek nepřeceňoval. Každopádně, moc mu držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele hele pánové mischa a mechano - kdy tu uvidím vaše kousky ??? Já se těším !

 

Kamile, už jsem to psal ve vlákně o serveru, ještě zde, abys to zaznamenal - mělo by se upravit a nově rozvrstvit forum o českých hodinkách, aby se nové značky zrovnoprávnily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kamile, už jsem to psal ve vlákně o serveru, ještě zde, abys to zaznamenal - mělo by se upravit a nově rozvrstvit forum o českých hodinkách, aby se nové značky zrovnoprávnily.

 

Staus quo ti nevyhovuje? Co bys tam chtěl ještě přidávat?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje kousky tu nebyly..... /ani být nemohly/

Já jen skládám z toho, co mám, nebo co se mi dostane do ruky. A mechano má pravdu, skoro vše se dnes dá objednat jako náhradní díl. Kromě touhy mít něco extra mě k tomu svádí a nudná unifikovanost dnešní běžné produkce. Nedovolil bych si to u starých hodinek, kde mám úctu ke kvalitě a umu dob minulých.

Upraveno uživatelem mischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hello,

 

I would like to appologize for my english writing. I know this is not the nicest way to start here but my choices are limited.

 

I am a watch-addict as most of you, participating on french forums for about 7 years. I am travelling from time to time and since I am in Praha for another week, and maybe couple of monthes, I was planning to meet Martin Broz. Yesterday, I passed by Alfa gallery near Mustek but I was not quite sure if Martin is working in this little shop or not :

 

Posted Image

 

 

It was too late that time. Can you confirm that this is precisely the place I could meet him ? Do you know by any chance if he does speak a bit of english as well ?

My point is to take some pictures of him and his watch to share it on some french forum. I made some articles like this with some watchmaker around the world when I travel.

If you have other watchmaker to recommand as well, I would be happy to meet them and take couple of pictures too. I like the idea of making and sharing pictures of people working on watches and clocks, like : Salem, Rachid, Casimiro, Vianney Halter

 

Thank you in advance,

 

Christian.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...