Přejít na obsah

oprava luminiscenční vrstvy ručky


Doporučené příspěvky

Chlapí a zeptám se Vás všech je nějaký závěr kterou barvu použít ??????

Docela mě to zajímá, bo by jsem něco zkusil zbastlit a obdivuji vaši touhu objevovatt, ale vzhledem k tomu, že to nemám na ciferník za 200 kč, nechám to hnusně odzkoušet někoho z Vás a rád si koupím barvu až po vašich testech. :smile_anim: :smile_anim: :smile_anim:

 

Koupit si originál superluminovu nebo jak se přesně jmenuje. Myslím, že kolega Biges jí má a výsledky dobré.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak v podstatě vše už bylo tady na foru napsáno, stačí jen trochu pohledat, člověk se pak dočte i to, co nehledal ... :-)

 

 

 

Ale já nepotřebuji plky od lidí co jsou tady týden a honí příspěvky.

 

To jsi špatně pochopil.

 

Potřebuji prověřenou barvu na číselník na hodinky, které si již nekoupím, bo se nevyrábějí.

 

 

 

Jinak Honzo děkuji a Bigesovi napíši večer se skromnou žádostí o rady a postřehy od praktika.:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já nepotřebuji plky od lidí co jsou tady týden a honí příspěvky.

 

To jsi špatně pochopil.

 

Potřebuji prověřenou barvu na číselník na hodinky, které si již nekoupím, bo se nevyrábějí.

 

 

 

Jinak Honzo děkuji a Bigesovi napíši večer se skromnou žádostí o rady a postřehy od praktika.:smile_anim:

 

 

Vzhledem k tomu, že sem v tomhle threadu jediný co má méně než 300 postů, dovolím si to vztáhnout na sebe. ;)

Nevím, proč si myslíš že honím příspěvky - nevšim sem si že by se tu na foru hrálo na nějaké editování posledních příspěvků.

Zajímalo by mě taky, proč ty posty považuješ za plky.

Ony taky byly dny (ikdyž je to už asi dlouho), kdy si o hodinkách věděl kulový, dělat ramena myslim neni na místě :)

Přeju ti pěkný večer.

 

Edit: Dodatečně se omlouvám, pravděpodobně sem to přílišně procítil.

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, doneslo se mi, že je tu po mě sháňka... Moje zkušenost s NoctiLuminou je dobrá, výhoda i nevýhoda je, že se to ředí organickým rozpouštědlem, takže to drží fest, ale zase to prakticky vylučuje opravy.

velkou nevýhodiu ale je, že přestali pigemnty dodávat mimo USA, takže smůla :-/ Leda zkusit něco jiného z eBay, ale NoctiLumina byla pro koncového spotřebitele asi nejlepší volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výroba a distribuce všech kvalitních svítivých pigmentů je důsledně a nemilosrdně kontrolována (a soudně vymáhana) vlastníkem patentu technologie "LumiNova" - japonskou společností Nemoto & Co. To je i případ amerického licečního produktu NoctiLumina?, který je určen pouze pro severoamerický trh a tam je dále omezen na servisní a kutilské použití.

 

Kdo by měl zájem o pravou nefalšovanou "Super-LumiNovu" pro evropský trh, tak se dají koupit aplikační kity (pigment, ředidlo, lak,...). Například v Rakousku na www.roundro.com. Mají několik základních barev denního pigmentu (C1, C3, C5, W9, světle žlutá a světle oranžová).

 

Jen ta cena je téměř 80 EUR (bez poštovného) za 1 gram pigmentu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výroba a distribuce všech kvalitních svítivých pigmentů je důsledně a nemilosrdně kontrolována (a soudně vymáhana) vlastníkem patentu technologie "LumiNova" - japonskou společností Nemoto & Co. To je i případ amerického licečního produktu NoctiLumina?, který je určen pouze pro severoamerický trh a tam je dále omezen na servisní a kutilské použití.

 

Kdo by měl zájem o pravou nefalšovanou "Super-LumiNovu" pro evropský trh, tak se dají koupit aplikační kity (pigment, ředidlo, lak,...). Například v Rakousku na www.roundro.com. Mají několik základních barev denního pigmentu (C1, C3, C5, W9, světle žlutá a světle oranžová).

 

Jen ta cena je téměř 80 EUR (bez poštovného) za 1 gram pigmentu!

 

Když už jste u svítících pigmentů,mám na tebe dotaz :) .Vlastním dvoje dámské hodinky které jsou značeny T- SWISS MADE-T.Ani jedny nemají luminisceční vrstvu jak na ručičkách tak na indexech.Myslím,žes někde v příspěvku uváděl.že to značí použití tritia pro noční osvit.Nemůže to mít jiný význam?Pokud to nebyl příspěvek od tebe tak se omlouvám za spam :) .

edit:blbost

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a vyzkoušel někdo tohle?

http://glowinc.com/detail.aspx?ID=41

V popisu je, že to svítí docela hodně a doba svícení po osvitu je 24 hodin - takže těch pro nás potřebných cca deset by mělo být v pohodě. A zase až tak moc drahé to taky nevypadá.

 

Já zůstávám skeptický. :guitar:

 

Produkty Glow Inc. nejsou podle mě pro hodinařinu vhodné. Je to zase hlavně cílené na diskotékové nátěry stěn a účastníků.:D Ono prodávat on-line barvy v balení až po 5 US galonech nebo práškový pigment po 50 librách už něco naznačuje.

 

Podíval jsem se na parametry toho práškového pigmentu od Glow Inc. U zeleného uvádějí velikost částic 55 - 85 mikrometru. Pro srovnání - jemný grade zeleného pigmentu LumiNova má velikost částic 3 - 44 mikrometru, půměrná velikost je 17 mikrometrů. A právě za tu výběrovou jemnost prášku pro hodinářské použití se královsky připlácí (nehledě na ty přibalená ředidla a hlavně laky určená k hodinářským aplikacím).

 

Ale od experimentů s tímto materiálem pochopitelně nikoho neodrazuji.

 

Když už jste u svítících pigmentů,mám na tebe dotaz :) .Vlastním dvoje dámské hodinky které jsou značeny T- SWISS MADE-T.Ani jedny nemají luminisceční vrstvu jak na ručičkách tak na indexech.Myslím,žes někde v příspěvku uváděl.že to značí použití tritia pro noční osvit.Nemůže to mít jiný význam?Pokud to nebyl příspěvek od tebe tak se omlouvám za spam :) .

 

Ano, naposledy jsem to psal já. Ale přede mnou toto vysvětlení a tento odkaz publikovalo na Chronomagu už hodně lidí. Takto bez fota, značky, stáří... obou hodinek ti nikdo nic smysluplného asi neřekne. První. co mě bohužel napadne, je podezření, že tam je sice nápis SWISS MADE, ale swiss made to není. Nebo si s nima někdo dodatečně hrál. Ale to střílím nemířenými dávkami od boku. :rifle:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, naposledy jsem to psal já. Ale přede mnou toto vysvětlení a tento odkaz publikovalo na Chronomagu už hodně lidí. Takto bez fota, značky, stáří... obou hodinek ti nikdo nic smysluplného asi neřekne. První. co mě bohužel napadne, je podezření, že tam je sice nápis SWISS MADE, ale swiss made to není. Nebo si s nima někdo dodatečně hrál. Ale to střílím nemířenými dávkami od boku. :rifle:

 

Dík za odpověď.Já to zkusím zdokumentovat a pak to postnu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpověď.Já to zkusím zdokumentovat a pak to postnu.....

 

Na TROJANA reagovat nebudu na to nemám sílu ale to označení se tady opravdu probíralo mnohokrát.

 

T před a za Swiiss znamená, že je to víceméně vyrobeno ze švýcarských dílů.

 

Tak, že relativně dobré hodinky, ale nebude to žádná hitparáda. Asi něco jako kapesní .......... :notworthy: :notworthy: :notworthy:

 

Sorry to je ftip s těmi kapesními bez kamenů. :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:sad01_anim:

Vzhledem k tomu, že sem v tomhle threadu jediný co má méně než 300 postů, dovolím si to vztáhnout na sebe. ;)

Nevím, proč si myslíš že honím příspěvky - nevšim sem si že by se tu na foru hrálo na nějaké editování posledních příspěvků.

Zajímalo by mě taky, proč ty posty považuješ za plky.

Ony taky byly dny (ikdyž je to už asi dlouho), kdy si o hodinkách věděl kulový, dělat ramena myslim neni na místě :)

Přeju ti pěkný večer.

 

Edit: Dodatečně se omlouvám, pravděpodobně sem to přílišně procítil.

 

 

 

 

Do hlavy ti nevidím, možná jsi měl, ale blbý den, ale toto bylo obecné a až budu chtít napsat něco o tobě neboj napíši to.

 

Prostě mě nebaví při hledání pročítat příspěvky " HONIČŮ 50 kousků" v kterých není jedna celá věta a sestávají se vetšinou z přídavných jmen a citislovců s vykřičníkem.

 

p.s kdybych dělal ramena, neptal bych se na názor všech.:sad01_anim: :sad01_anim: :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na TROJANA .......... :notworthy: :notworthy: :notworthy:

 

Sorry to je ftip s těmi kapesními bez kamenů. :-)))

 

Alespoň si mi ušetřil práci s focením :) .Jo je to logický vysvětlení. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se dokopal k focení, použil sem starej číselník z pobed, je to humusvrstva, chudáci ručky se ani nemůžou točit. Je to kvůli maximálnímu světelnýmu efektu, ten cifr byl na vyhození - jen aby ste se nezděsili na co to plácám :)

Posted Image

 

Tu vteřinovku jsem nijak neřešil, proto ty okraje :whistle: Snažil sem se o korekturu vrstev barvy ale stejně jsou tam vidět rozdíly. Nicméně to svítí vydatně, kdo by si ale tohle přál na hodinkách to nevim :D

Pro nějaké plastické indexy si to ale docela dobře představit dokážu, já jí vyplácám na splávky. Pro informaci - clona 2,8 a expozice 1/8 sekundy.

Posted Image

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, jako vánoční cukroví, ještě tam chybí vlašskej ořech :D Doufám, že se to za pár měsíců neobjeví na Aukru jako absolutní rarita... ale zase na druhou stranu třeba BESIPu by se to určitě zamlouvalo

 

 

P.S.: jestli je to ta radioaktivní barva tak pánbůh s Tebou

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, jako vánoční cukroví, ještě tam chybí vlašskej ořech :D Doufám, že se to za pár měsíců neobjeví na Aukru jako absolutní rarita... ale zase na druhou stranu třeba BESIPu by se to určitě zamlouvalo

 

 

P.S.: jestli je to ta radioaktivní barva tak pánbůh s Tebou

 

 

Dobrej postreh, chtelo by to kolem vterinovky natrit cervene aby to vypadalo jako marmelada... no jo vanoce se blizi..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak koukám že sem vás pobavil.:huh:

Na aukro to dávat nehodlám, je to přiťuknutý na skříni v kuchyni a straší to v noci spolubydlící.

Jo ještě je tam podtím bílej základ.

Radioaktivní barva je to určitě protože je určená pro hobby užití, např výroba svítících ornamentů na zdi dětského pokoje.

 

Divím se, že to ve vás neevokuje měsíc v úplňku, ty tmavší fleky vypadaj jak krátery...:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...