Přejít na obsah

Určení roku výroby Diplomatů - žádost o spolupráci


Doporučené příspěvky

U modelu Prim Diplomat je na dýnku vyraženo sedmimístné číslo. Toto číslo ve stejném formátu se vyskytuje i na některých jiných modelech z druhé poloviny 60-tých a začátku 70-tých let. Hledal jsem ve výrobní dokumentaci nějaké vodítko podle kterého by bylo možné z tohoto čísla určit rok výroby hodinek, ale bohužel jsem nic nenašel.

 

Obracím se proto na vás s prosbou zda by jste sem mohli poslat výrobní čísla vašich Diplomatů případně jiných modelů hodinek Prim z výše uvedeného období u kterých jste si jisti s rokem výroby. Společně se pak pokusíme ze získaných dat zjistit klíč dle kterého bude možné určit rok výroby hodinek.

 

Já mám ve své sbírce primky s číslem 8012077, které dle věnování vyrytého na dýnku byly vyrobeny v roce 1966.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevím, jestli to pomůže, mám jedny pseudo-Diplomaty, výrobní číslo 8258325. Mají v sobě kalibr 68.1, takže lze předpokládat, že se vyráběly ve stejné době jako první Diplomaty?

 

Edit: Rokem výroby si jist tedy nejsem, ale když už jsem to dal, tak to nechám, případně ať to nějaký admin smaže.

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim Diplomat Incabloc-8366022, Prim Diplomat bez nápisu Incabloc na cifru-8339161, Prim Diplomat bez nápisu Incabloc 8459657, Prim Diplomat stříbrné, bez nápisu Incabloc /prý nikdy neprodané a jezdící jen po výstavách- předávám, jak jsem dostal/ -8443485,

jestli to pomůže- skorodiplomaty 8085321

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, četl jsem moc rychle a hned šel hledat Diplomaty. Přitom by mělo být jasné, že datum výroby si accutron z prstu nevycucá. Tedy se omlouvám.... debil v divadle.... S věnováním, ani jinými dokumenty žádné z těch mých nejsou....

 

Já myslím, že jsi tím přinejmenším neuškodil :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informaci. Já ve svých Diplomatech mám kal.68, 68.1 a 68.3 a proto zjišťuji zda se Diplomaty vyráběly i s kal.68.2

 

Accutrone, o různé varianty strojků prim se zajímám dost intenzivně viz můj seznam připíchnutý na fóru http://www.stanislavjung.wz.cz/kalibry_PRIM_final.doc .

 

Ohledně strojku 68.2 jsem oslovil již dříve desítky lidí včetně sběratelů nebo všemožných kšeftařů co jim prošlo rukama tisíce hodinek, no všichni se dušovali, že 68.2 nikdy neviděli ani o něm neslyšeli. Alespoň že se prý rozhodně nedostal do prodeje.

 

Takže ze svého seznamu jsem 68.2 jako neexistující již před časem vyndal a nyní již sháním jen strojky označené 55 a TYP 0151. Ani u nich ale nemám záruku že se někdy vyráběli (nikdo se mi k nim nepřiznal) :sad01_anim: . Rád bych se ale s 68.2 mýlil :D .

 

Já osobně mám Diplomaty také jen ve verzi 68, 68.1 a 68.3. Datum výroby ale bohužel potvrzené nemám :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informaci. Já ve svých Diplomatech mám kal.68, 68.1 a 68.3 a proto zjišťuji zda se Diplomaty vyráběly i s kal.68.2

 

kalibr 68 s indexem změny 2 jsem nikdy neviděl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Teď se někdo na Aukru pokouší prodat pěknou pohádku o diplomatech.

Prodává Diplomaty s Incablocem a k tomu jejich originální krabičku s dokladem z roku 1979. Pokud vím, poslední strojek kal.68 s Incabloc se dělal do začátku roku 1969, pak už by se měly dělat jen s KIFem. Rozuměl bych doprodeji cca 1-2 roky potom, ale 10let...........no to už asi ne :sad01_anim:.

 

http://aukro.cz/item1416253605_jak_nenosene_prim_diplomat_v_orig_baleni_jdouci.html#gallery

 

Zajímalo by mě ale, kdy se vlastně vůbec přestaly dělat diplomaty jako typ hodinek?

Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on ten zarucak asi bude k jinym hodinkam protoze se na nem pise ze uchylka je -30 az +60s a u diplomatu byla podle zarucaku od acutrona uchylka 30s. Tak prodejce to chce trochu asi zatraktivnit. :sad01_anim: Navic vypada uplne jinak i kdyz cim delsi byla normalizace tak tim se to vic se to oj...bavalo

Upraveno uživatelem diver60
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...