Přejít na obsah

Určení roku výroby Diplomatů - žádost o spolupráci


Doporučené příspěvky

Vložím sem svůj pracovní graf a odkaz na svoji "databázi" na GoogleDocs. Je spíš pracovní, k dokonalosti tvých článků má daleko :blush02: Ale k vytvoření alespoň základního přehledu snad postačí.

post-15382-089896600 1337192903.gif

 

Mrkni znovu na fotku s "9009462" (1966 kal. 66) a oprav si to na "8009462". :smile_anim:

 

Můžeš prosím v grafech prohodit osy x a y, tak aby na x byl letopočet? Nevím proč, ale je to "standard", který je přirozenější.

 

Ten soubor na GoogleDocs nahráváš jak xls (nebo xlsx) nebo jsi to vytvořil přímo v GoogleDocs? Když ho stáhnu jako xls, tak tam není vazba mezi tabulkami a grafem (graf je pouze obrázek). A to je pro editaci nepoužitelné. Nebo jsi to takto needitovatelné vytvořil záměrně?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dík za opravu, ten bod mimo se mi tam nelíbil, ale už jsem byl moc líný si ho znovu dohledat...

 

Druhý graf s prohozenými osami je tam taky, stačí srolovat o kousek níž.

 

Jinak grafy bych radši udělal v něčem jiném než GoogleDocs, není tam moc možností si s tím pohrát. Ale zase se tam může kdokoliv podívat a já se k tomu taky vždy dostanu. Pokud chceš (a máš Google účet), tak ti povolím editaci ;-) A také bych řekl, že už máme dost dat na alespoň hrubé nafitování, jen to bude chtít zvolit něco jiného než standartní metodu nejmenších čtverců a zajistit, aby přesná data ze záručních listů od Staníka měla větší váhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, abychom tu neblbli :smile_anim:. Nejak mi utkvelo v hlave, ze jsem o tom znaceni neco cetl nekde. A ejhle, rozsvitilo se mi v hlave, ze bych to videl v Buresovi!?Takze jsem hledal a nasel,je to ve druhem dilu Hodinove stroje, strana 173,vydani z r. 1964? Prikladam foto stranky tak jestli to pomuze....je to v pdf,ale nezobrazuje se mi to,zkusim nejak konvertnout:crying_anim:

Upraveno uživatelem kerob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerad bych míchal jabka s hruškama, toto vlákno je o seriových číslech vyražených do dýnka, ale tvůj příspěvek je o značení jednotlivých modelů... Ale jinak velké díky, tato tabulka o typových číslech se tu myslím ještě nikde neobjevila a bude se určitě hodit do mého nákupního deníčku :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Děkuji za další puntík do grafu :notworthy: Na tom záručním listě je určitě i datum expedice z výroby, jen není vůbec nikde vidět... :suicide_anim: Zvlášností je, že milionté Primky byly prodány až v roce 1964, ačkoliv tyto mají vyšší číslo. Ale takových mám na seznamu ještě pár, u nichž se rozchází údaje z článku a z věnování, dokonce i záručního listu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

číslo, rok výroby

80xxxxx, 1966

81xxxxx, 1967

82xxxxx, 1968

83xxxxx, 1969

84xxxxx, 1970

85xxxxx, 1971

Způsob číslování před rokem 1966 se mi zatím nepodařilo rozlužšit.

 

Při prohrabávání domácího šrotu jsem vyhrabal toto torzo hodinek a tak ho pro doplnění moji teorie o číslování hodinek dávám sem.

post-1228-050261400 1339739297.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle čísla soudím, že to jsou ty z prvního příspěvku. Jinak s touto teorií bych souhlasil, přeci jenom vyrobit milion hodinek s Incablokem za rok v druhé polovině šedásátých let jistě nebylo možné. U starších hodinek podle mne šlo o kontinuální značení - číslo zhruba odpovídalo pořadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Konečně jsem jedny hodinky s věnováním do vlastní sbírky, přidám fotky ještě z Aukra:

 

post-15382-016630300 1340721467.jpg post-15382-004407300 1340721483.jpg

 

Narazil jsem i na jedny od Miamona, nicméně ho nedokážu rozluštit...

 

post-15382-073674700 1340721539.jpg

 

A na závěr přidám novou verzi svého grafu - měl by být dokonce interaktivní. Odlišil jsem různé zdroje a přidal i nový písemný pramen, který se od mladšího trochu liší. Pokud na dýnku byl uveden pouze rok, tak jsem dal střed.

 

post-15382-011691200 1340722242.png

 

PS: Máte smůlu, přímý odkaz mi sem nejde vložit, tak se musíte spokojit s obrázkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..A na závěr přidám novou verzi svého grafu - měl by být dokonce interaktivní. Odlišil jsem různé zdroje a přidal i nový písemný pramen, který se od mladšího trochu liší. Pokud na dýnku byl uveden pouze rok, tak jsem dal střed.

 

Zkusil jsme ten předhcozí větší objem dat trochu vyladit (data jsou více rozprostřena během kalendářního roku) + zvolil jsem detailnějí měřítko os grafu.

 

A toto vyšlo. Modře jsou potvrzená nebo odvozená data prodeje. Červeně je výrobní statistika z roku 1965.

Posted Image

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny chrononadšence a chronoprimnadšence zvláště. Zatím jsem si tady jenom četl a prohlížel, ale tady myslím mohu přijít se svou "troškou do mlýna". Snad se mi to povede. Mám jedny Prim Diplomat s číslem na dýnku 8370665 a nad tím vyryto věnování "V upomínku na provoz 4" a datum 29.1.69. Snad to nějak zapadne do Vašich grafů a teorií. Pokusím se vložit i dva obrázky.

post-19465-084608500 1342126457.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...