Přejít na obsah

Určení roku výroby Diplomatů - žádost o spolupráci


Doporučené příspěvky

Teď se někdo na Aukru pokouší prodat pěknou pohádku o diplomatech.

Prodává Diplomaty s Incablocem a k tomu jejich originální krabičku s dokladem z roku 1979. Pokud vím, poslední strojek kal.68 s Incabloc se dělal do začátku roku 1969, pak už by se měly dělat jen s KIFem. Rozuměl bych doprodeji cca 1-2 roky potom, ale 10let...........no to už asi ne :sad01_anim:.

 

http://aukro.cz/item...ci.html#gallery

 

Zajímalo by mě ale, kdy se vlastně vůbec přestaly dělat diplomaty jako typ hodinek?

 

 

Aukro snese všechno, záručák je univerzální, návod k obsluze chybí. A ještě je nabízí jako "jak nenošené". Korunka už nebude původní, zlacení okolo korunky dostalo pěkně zabrat, zespodu prakticky chybí. Ciferník má svá nejlepší léta taky za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Dobrý den .Za úkol jsem dostal od jednoho člena fóra podat informace o mých Diplomatech.Dle dýnka s věnováním jsou z roku 1971 nebo dřív a je v nich kal 68.3.Žádné číslo ani na strojku na nich není.Bohužel. Snad ty informace budou k užitku. Zde fotky

 

post-15236-034251600 1306761821.jpg

post-15236-082289700 1306761834.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den .Za úkol jsem dostal od jednoho člena fóra podat informace o mých Diplomatech.Dle dýnka s věnováním jsou z roku 1971 nebo dřív a je v nich kal 68.3.Žádné číslo ani na strojku na nich není.Bohužel. Snad ty informace budou k užitku. Zde fotky

 

Zřejmě stejný model mám také. Žádné číslo zvenku, ani zevnitř, bez nápisu INCABLOC. U spodní stěžejky je na pouzdru vyraženo PRIM PLAQUE G 20. Táta je nosil na řemínku s podložkou, docela mě překvapilo, že se stehy prošívání dokázaly vytlačit do dýnka. Odhaduji rok výroby 1969-70. Děkuji za případný tip k upřesnění.

post-11802-076816500 1317025883.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

U modelu Prim Diplomat je na dýnku vyraženo sedmimístné číslo. Toto číslo ve stejném formátu se vyskytuje i na některých jiných modelech z druhé poloviny 60-tých a začátku 70-tých let. Hledal jsem ve výrobní dokumentaci nějaké vodítko podle kterého by bylo možné z tohoto čísla určit rok výroby hodinek, ale bohužel jsem nic nenašel.

 

Obracím se proto na vás s prosbou zda by jste sem mohli poslat výrobní čísla vašich Diplomatů případně jiných modelů hodinek Prim z výše uvedeného období u kterých jste si jisti s rokem výroby. Společně se pak pokusíme ze získaných dat zjistit klíč dle kterého bude možné určit rok výroby hodinek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Nemáte ještě někdo Primky s vyraženým výrobním číslem a věnováním s datem? Zatím máme k dispozici jen relevantních 6 údajů:

 

8012077 1966 Diplomat Incabloc

8224232 6.2.1968 Diplomat Incabloc

8363062 26.12.1968 Diplomat Incabloc

9009462 1966 kal. 66

8114688 30.1.1968 kal. 68.?

8474733 1970 Diplomat Incabloc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za všechny zaslané obrázky. Po jejich vyhodnocení jsem dospěl k následujícímu názoru:

 

 

číslo, rok výroby

80xxxxx, 1966

81xxxxx, 1967

82xxxxx, 1968

83xxxxx, 1969

84xxxxx, 1970

 

Způsob číslování před rokem 1966 se mi zatím nepodařilo rozlužšit.

Hodinky vyrobené od roku 1971 již pravděpodobně nepoužívaly číselné označení.

Pokud někdo z vás vlastní hodinky Prim s číslem 85xxxxx a nebo vyšším, pošlete sem prosím obrázky.

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Stanik73 založil velmi záslužné vlákno o záručních listech na Primky (mimo Sportů). :notworthy: Možná by se z toho dalo odvodit i číslování asi některých modelů před rokem 1964.

 

Momentálně jsou tam jen dva záruční listy/datované hodinky:

1) Typové číslo ?010-013?, které prošly výstupní kontrolou v červenci 1959, mají sériové číslo (číslo pouzdra) ?59 607?.

 

2) Typové číslo ?011-039?, které pošli výstupní kontrolou v lednu 1963, mají sériové číslo ?963 477?.

 

Nevím, jestli to není jen krutá náhoda, ale v obou případech by mohlo být první dvojčíslo (respektive trojčíslo) zkráceninou letopočtu. Potom by ovšem sériové číslo v daném roce bylo variabilní jen v rozsahu 000-999, tak je jen 1000 možných čísel. A to mně připadá nějak málo, i kdyby každý typ hodinek měl vlastní řadu sériových čísel pouzdra. Tak jako tak, to bude to chtít více záručních listů/datovaných hodinek, aby se dalo něco jistějšího odpozorovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...