Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Achjo. Prece nejde o to poznat, nepoznat, znat, neznat, byt, ci nebyt ignorant. Dal jsem jen feedback, co me napadlo v prvni sekunde, kdyz jsem uvidel ten obrazek. A musim rict, ze me skutecne v prvnim momentu vytanuli na mysli ta nejvice zavrzenihodna individua totalitni doby a nikoliv romanticke vzpominky na detstvi. Sorry, ale je to tak. Mozna je to mym postizenim bolsevickou indoktrinaci osmdesatych let a nasledne nechuti k jakekoliv organizovanosti, vcetne skautske. Nicmene prvni asociace na psi hlavu je u me jasna a nejsou to ani skauti ani Psohlavci, a tedy tento odznak bych si do klopy nedal. Presto, ze v druhe sekunde mi to doslo. To je ale pozde. :-)

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Achjo. Prece nejde o to poznat, nepoznat, znat, neznat, byt, ci nebyt ignorant. Dal jsem jen feedback, co me napadlo v prvni sekunde, kdyz jsem uvidel ten obrazek. A musim rict, ze me skutecne prvne vytanuli na mysli ty nejvice zavrzenihodna individua totalitni doby a nikoliv romanticke vzpominky na detstvi. Sorry, ale je to tak. Mozna je to mym postizenim bolsevickou indoktrinaci osmdesatych let a nasledne nechuti k jakekoliv organizovanosti, vcetne skautske. Nicmene prvni asociace je u me jasna a tedy tento odznak bych si do klopy nedal. Presto, ze v druhe sekunde mi to doslo. Pozde. :-)  

Hašňo občas nechápu tu potřebu se takhle rychle vyjadřovat a ještě k věcem co se Tě nětýkají. Upřímně je mi úplně jedno co Tě napadlo. Skauting byl za komunismu a předtím za nacismu zakázaný. Na konci války jejich vedoucí zastřelili (proto taky zakládali pomník na Ivančeně), za komunismu měl děda poměrně velké problémy za to, že skautský oddíl vedl nelegálně. Dokonce mu byla zakázána práce s mládeží. Mimo jiné taky proto, že napsal článek za Vítkovické železárny, který byl zaměřený proti okupaci. Tak tolik ke skautingu.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mozna me to napada proto, ze tohle je diskuzni forum. Ale to je jedno. Pises sice pekne, ale uplne onecem jinem, nez jsem psal ja. Ani slovem jsem nezpochybnil skauting ani dedu. Napsal jsem, jakou asociaci ve me vyvolal odznak, ktery jsi vystavil na verejne forum, tot vse. Skauting je urcite super, deda byl borec, Abbas je pitomec a studena voda studi. A co ja s tim. Dal jsi sem, na diskusni forum, znovu podotykam, odznacek, je na nem vlcak, pripomnelo mi to pohranicniky. Vsechno, tecka, smytec. Nebyl v tom zadny osobni utok. Navic si myslim, ze v celkovem kontextu muze byt sdeleni prave takove prvni asociace zajimavy pro diskuzi. Dokonce se zda, ze jsem nebyl jediny. Nektere symboly proste upadaji v zapomneni, nebo se snizuje obecne povedomi o nich. Nektere se zase vryly do mysli vic, nez jine. Me se teda do mysli vryli vic pohranicnici, vysoce negativne, nez skauti, o jejichz existenci ja pouze vim, to je vse, nemam k nim zadny vztah. U tebe to samozrejme muze byt jinak, nebo dokonce uplne naopak. Tva podrazdena reakce byla zcela zbytecna. 

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle není úplně pravda. Skauting vznikl 1907, něco o tom vím vzhledem k tomu, že jsem byl v roce 2007 na Jamboree kde se slavilo 100. let skautingu :)

Kurňa a už ten odkaz nejde otevřít. Já jsem to sem dal, protože se tam psalo o vzniku českého skautského znaku...nějaký ten rok před komančema

Taky jsem skaut, po otci i dědovi, a jsem na to hrdý. Sice už nejsem aktivní, ale myslím že ta myšlenka v člověku zůstane na vždy.

Znak mám rád takový, jaký je cca. 100 let...tedy se psem. A na Ivančenu jsem se taky něco nanosil

 

Edit

 

83047f4ddecd6c4af9761cc58fda5475.jpg

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa a už ten odkaz nejde otevřít. Já jsem to sem dal, protože se tam psalo o vzniku českého skautského znaku...nějaký ten rok před komančema

Taky jsem skaut, po otci i dědovi, a jsem na to hrdý. Sice už nejsem aktivní, ale myslím že ta myšlenka v člověku zůstane na vždy.

Znak mám rád takový, jaký je cca. 100 let...tedy se psem. A na Ivančenu jsem se taky něco nanosil

 

Edit

 

83047f4ddecd6c4af9761cc58fda5475.jpg

Ten odkaz byl špatně vložený, našel jsem to na googlu.

Tady odkaz na mého dědu na skautském institutu, kdyby Tě to zajímalo : https://www.skautskyinstitut.cz/stories/ing-hugo-mandovsky/

 

Měsíc zpátky umřel,

Vlastně to je důvod proč jsem ten starší teď 3 týdny sháněl.

 

No každopádně jsem na to téma trošku citlivější, hlavně teda když člověk narazí na Hašňu, který má asi stejně sociální inteligence jako já ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, libi se ti nova Ivancena? Me docela jo. Ale priznavam, ze jsem o ni jen videl porad, po prestavbe jsem tam nebyl. 

 

No to je hodně horké téma. Taky jsem tam po přestavbě ještě nebyl, ostuda. Celý proces přestavby jsem sledoval dost zblízka...kamarád se tam angažoval opravdu hodně (a napsal tu vyfocenou knihu - doufám že Vojta není zrovna jedním z odpůrců). Dokonce jsem navrhnul i jednoho z hodnotitelů :)

Se starou se to samo nedá srovnat (myslím tu podobu, kterou měla od devadesátek dál). Kdyby byla udržitelná, tak bych ji preferoval (ale to by ji nejspíš ani neměnili). Nová Ivančena, hmmm, asi dobrý. Budu tam muset zajít abych mohl hodnotit líp, ale každopádně budu za tu starou smutnit. Koukám že jsem se moc jasně nevyžvejk... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme měli lilii a že skautů z nás udělali junáky.

Vždyť tam je lilie ne ? :) jen češi mají uprostřed toho psa z psohlavců. A junák je jen český překlad. Myslím, že celý název je Junák - český skaut. Taky tomu moc nerozumím :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je hodně horké téma. Taky jsem tam po přestavbě ještě nebyl, ostuda. Celý proces přestavby jsem sledoval dost zblízka...kamarád se tam angažoval opravdu hodně (a napsal tu vyfocenou knihu - doufám že Vojta není zrovna jedním z odpůrců). Dokonce jsem navrhnul i jednoho z hodnotitelů :)

Se starou se to samo nedá srovnat (myslím tu podobu, kterou měla od devadesátek dál). Kdyby byla udržitelná, tak bych ji preferoval (ale to by ji nejspíš ani neměnili). Nová Ivančena, hmmm, asi dobrý. Budu tam muset zajít abych mohl hodnotit líp, ale každopádně budu za tu starou smutnit. Koukám že jsem se moc jasně nevyžvejk... ;)

Já nevím, já tu novou neviděl. Děda se hodně podílel na té staré podobě. Myslím, že říkal i něco o té přestavbě, ale to už si moc nevybavuju.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť tam je lilie ne ? :) jen češi mají uprostřed toho psa z psohlavců. A junák je jen český překlad. Myslím, že celý název je Junák - český skaut. Taky tomu moc nerozumím :)

Za mych mladych let to byl Junak - svaz skautu a skautek. Uz je to jinak?

Jinak ja teda taky skautoval nejaky to desetileti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tondaa73: Tyhle odznaky, jež nosili příslušníci PS na klopách uniforem, byly samosebou dva a zrcadlově obrácené. Pes z tvého obrázku koukal doprava (z pravé klopy) a druhý z levé hleděl doleva. Oba koukali na kravatu. :) Junáctví jsem sám zažil jako kluk v letech 1969-1970, pokud si to správně pamatuju, kdy byla činnost Junáka krátkodobě obnovena a pak zas šmytec. Na ty dva letní tábory i všecky věci kolem, výlety, schůzky, vzpomínám dodnes. Podobně jako moji synové, kteří na přelomu milénia v novodobém Junáku strávili asi šest let. Byla to fajn doba, tehdy i potom, člověk byl mladej a kamarádství mělo tu správnou váhu. :)

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...