Přejít na obsah

Orient 60th Anniversary


Viktor

Doporučené příspěvky

Dvě rychlý fotky mobilem. První dojmy:

- velikost (39 mm) je OK, ani velký ani malý (na ruce cca 19,5 cm)

- příjemný natahování s krásně nabíhající rezervou chodu

- zpracování celkově velmi dobrý

- hodně se mi líbí krásně klenutý sklíčko, mírně zahnutá minutová ručka kopírující klenutý ciferník, vintage korunka s nápisem Orient

- rezerva chodu je fajn komplikace, která je i praktická, i když by možná byly ještě hezčí bez ní, ale k Orientům to nějak patří

 

Jediný mínus dávám za nic moc řemínek s kroko vzorkem, ale to ještě dnes napravím.

 

post-59-014872900 1289923855.jpg

 

post-59-046637800 1289923862.jpg

 

Vypadají a působí hodně podobně jako Prim Elegant, což je pochopitelný, vzhledem k obdobnýmu tvaru a stejný velikosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu, že mi je Orient sympaticky a tak vzhledem k ceně, jsem nad nimi tak uvažoval. Dobrá levná volba oblekovek, které rozhodně neurazí.

Zlatá verze se mi líbí méně, tato je parádní za ty prachy!

Moc gratuluju!! :smile_anim:

Upraveno uživatelem MarcelG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je hodně povedenej kousek, z těch ta nostalgie úplně dýchá. A navíc limitka 1.500 kousků, to já rád.

Uvnitř bije kalibr 48N40, což je docela mňamka, která se dává do i do řady OrientStar Royal, pokud se nepletu.

A hlavně na nich vidím to krásný archaický logo, který Orient používal někdy v padesátých letech, což je bomba.

Proto jsem si kdysi koupil Tissot Heritage - taky mají tenhle úžasnej vintage feeling a původní (krásný) logo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fakt pěkný, teď jenom přijít na to, proč jsou tak levný :)

 

Přesně. Cena je jejich velká přednost ale současně i největší slabina. Muže si totiž chronomagor v pokročilým stádiu vážit hodinek, co stojí do 10 k :D ? Může je střídat s hodinkama desetkrát dražšíma a nemít přitom divný pocit? Proč nestojí aspoň trochu důstojných 1500 dolarů? Elegantní jak top japonská produkce, in-house strojek s hackingem používaný do vyšších modelů, rezerva chodu, hezký, blbým textem nezapráskaný ciferník, a to všechno za cenu quartz Festin v obchoďáku? Ještě se s tím budu muset nějak srovnat, protože jsou fakt pěkný.

 

... akorát mi to k tobě nějak neštymuje ....

 

Protože neznáš moje úřednický já :D. Z rukávu černýho saka lemovanýho jednobarevnou košilí vykukujou velmi přirozeně, i manželka to řikala :D.

 

 

 

Pár lepších fotek

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně. Cena je jejich velká přednost ale současně i největší slabina. Muže si totiž chronomagor v pokročilým stádiu vážit hodinek, co stojí do 10 k :D ? Může je střídat s hodinkama desetkrát dražšíma a nemít přitom divný pocit? Proč nestojí aspoň trochu důstojných 1500 dolarů? Elegantní jak top japonská produkce, in-house strojek s hackingem používaný do vyšších modelů, rezerva chodu, hezký, blbým textem nezapráskaný ciferník, a to všechno za cenu quartz Festin v obchoďáku? Ještě se s tím budu muset nějak srovnat, protože jsou fakt pěkný.

 

:) :) I tak seriozní člověk jako ty a tahle úvaha podbarvená emocí??? :) :) Ale asi si to vystihnul pro všechny zdejší postižence... Jejich jedinou slabinkou je malý MI (nebo tomu říkejte jak chcete) který ale, díky provedení a designu těhle hodinek, má šanci pociťovat snad jenom zdejší štamgast :) :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...