Přejít na obsah

Casio Oceanus Manta nebo jiné nízké solar-radio


Martin J.

Doporučené příspěvky

Ahoj všem zkušeným fandům hodinek, rád bych se s vámi poradil ohledně výběru a nákupu nových hodinek. Chtěl bych nějaký 'zázrak' v provedení titan-titan-safír, rádiem řízené, solar, cena kolem 20tis. ale mám podmínku aby byly pokud možno "nízké". Já v podstatě našel pouze dvě značky Citizen a Casio Oceanus, které se mi líbily, ale jsou všechny vysoké kolem 14-15mm. Jediná řada s vyhovující výškou je Oceanus Manta - cca 10mm, např model OCW-S1000J se mi velmi líbí, ale i ostatní Manta modely ujdou.

 

- víte někdo ještě o jiných nízkých modelech?

- je Oceanus Manta dobrá volba?

- dají se sehnat někde v ČR?

- příp. doporučení kde bych je měl koupit?

 

Díky za všechny názory a tipy.

 

post-8805-009767000 1290446104.jpg

Upraveno uživatelem Martin J.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem zkušeným fandům hodinek, rád bych se s vámi poradil ohledně výběru a nákupu nových hodinek. Chtěl bych nějaký 'zázrak' v provedení titan-titan-safír, rádiem řízené, solar, cena kolem 20tis. ale mám podmínku aby byly pokud možno "nízké". Já v podstatě našel pouze dvě značky Citizen a Casio Oceanus, které se mi líbily, ale jsou všechny vysoké kolem 14-15mm. Jediná řada s vyhovující výškou je Oceanus Manta - cca 10mm, např model OCW-S1000J se mi velmi líbí, ale i ostatní Manta modely ujdou.

 

- víte někdo ještě o jiných nízkých modelech?

- je Oceanus Manta dobrá volba?

- dají se sehnat někde v ČR?

- příp. doporučení kde bych je měl koupit?

 

Díky za všechny názory a tipy.

 

Skus sa este pozriet na znacku Junghans. konkretne model Voyager by ti mohol relativne vyhovoat - vyska 10,1 mm...

link

post-11325-092799500 1290449002.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus sa este pozriet na znacku Junghans. konkretne model Voyager by ti mohol relativne vyhovoat - vyska 10,1 mm...

link

 

No teda, tos mě dostal, ty Junghansy co doporučuješ jsou opravdu nádherné, díky za tip. Jenom škoda že namají solární dobíjení akumulátoru, to by pak byly úplně super. Ale stejně se mi velice líbí, preferuji to černé provedení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když jsem sem mrkl poprvé, tak se mi ty Junghans zdáli naprosto dokonalé. Ale čím dýl se na ně dívám, tak už se mi zase tak úžasné nezdají. Přesně naopak je to u těch Casio. Sice zastávám názor, že Casio je výrobce kalkulaček ale při výběru těchto dvou značek se mi líbí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než Junghans,určitě Casio Oceanus. Oceanus je top řada Casio,moduly mají naprosto vymakané(kór u této řady).....tady už se soudí jen dle sympatií,kolegové jsou zjevně ovlivnění tím,že značka Junghans má "lepší zvuk",než Casio.

Přitom lajna Oceanus (její moduly) se mohou směle měřit s HeQ moduly....a Casio patří k průkopníkům v této odnoži hodinařiny....

 

Pokud bych měl volit v této kategorii(a quartz),tak není o čem,jednoznačně Casio Oceanus!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jako značka je podle mne Junghans určitě tradičnější, ale Oceanusy se mi také moc líbí, jsou krásné. Jenomže v mém prvním příspěvku je uveden požadavek především na nízké hodinky a to splňuje z Oceanusů pouze řada Oceanus Manta. Jinak bych si pořídil klidně i Citizeny, které splňují všechny ostatní moje požadavky a výběr je poměrně veliký.

Preferoval bych spíše nákup v česku a bohužel se mi nedaří najít nikoho z oficiálních prodejců, který by mi Oceanus Manta prodal se vším všudy a za rozumnou cenu, prostě se sem asi nedovážejí.

 

V každém případě díky všem za názory, vážím si jich. Pokud by někdo věděl o nějakých jiných nízkých titan-safír-solar-radio, tak sem s nimi:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je dost odvážné hodnocení, ale věřím tomu.

v koscomu jsem tak okouněl a u řady oceanus se zasekl a zíral - jako by to ani nebyly casia. fakt dokonalý provedení, působěj hodně hodnotně (ale taky stojej dvacku..)

 

CASIO ani zadara. Mal som od nich model OCEANUS. Pekny zvonku, vo vnutri robene niekde v Cine, ci kde. Analog sa zadrel po 3 tyzdnoch. Kaslem na CASIO. Nikdy viac, som sa poucil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CASIO ani zadara. Mal som od nich model OCEANUS. Pekny zvonku, vo vnutri robene niekde v Cine, ci kde. Analog sa zadrel po 3 tyzdnoch. Kaslem na CASIO. Nikdy viac, som sa poucil.

 

Počkej počkej, jako Oceanusy se ti fakt zasekly? Stát se to určitě může, je to jenom strojek, ale je to překvapivé. Má někdo podobnou zkušenost s touto řadou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Oceanusy, a to že tu někdo píše že se mu po třech týdnech pokazily , je věc která se stát může u každých hodinek všech cenových kategorií. Myslím že hodinky mají záruku a ta je právě určena pro tyto případy. Jo a mimochodem Oceanusy jsou moje vysněné hodinky. A to myslím upřímně , prostě mne oslovují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CASIO ani zadara. Mal som od nich model OCEANUS. Pekny zvonku, vo vnutri robene niekde v Cine, ci kde. Analog sa zadrel po 3 tyzdnoch. Kaslem na CASIO. Nikdy viac, som sa poucil.

 

měl jsem už hodně různých casií a nikdy se mi nestalo, že by se jakkoli pokazily vevnitř. jejich problém je akorát morální životnost a vnější opotřebení, jinak jsou věčný - to je zase moje zkušenost B)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...