Přejít na obsah

Casio Oceanus Manta nebo jiné nízké solar-radio


Martin J.

Doporučené příspěvky

Chápu, že chceš nízké hodinky. Ale když slevíš z tohoto požadavku, tak se ti hodně rozšíří možnosti ve výběru. Ty Casia se mi líbí moc.

 

No právě u těch Casio Oceanus řady Manta bych slevovat z požadavků nemusel, oni jsou nízné přesně tak jak se mi líbí a mají všechno co požaduji. Problémem je, že se k nám asi nevozí, nebo prozatím nevím kde je u nás koupit. Zatím mi nikdo neporadil kde by se tady daly sehnat. Jediná možnost je nákup v zahraničí a tomu se zatím bráním.

 

Manty jsou podle mně parádní, nejnovější model o kterém vím je OCWS1400-1A, výška 10.9mm a je k vidění třeba tady :

http://www.oceanus-us.com

post-8805-009469000 1290800838.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě u těch Casio Oceanus řady Manta bych slevovat z požadavků nemusel, oni jsou nízné přesně tak jak se mi líbí a mají všechno co požaduji. Problémem je, že se k nám asi nevozí, nebo prozatím nevím kde je u nás koupit. Zatím mi nikdo neporadil kde by se tady daly sehnat. Jediná možnost je nákup v zahraničí a tomu se zatím bráním.

 

Manty jsou podle mně parádní, nejnovější model o kterém vím je OCWS1400-1A, výška 10.9mm a je k vidění třeba tady :

http://www.oceanus-us.com

 

Ovšem cena $1500 je taky parádní...... a u nás plus clo a DPH.... a když si porovnám rozdíl ceny u nás a USA u jiných modelů.... tak tohle bych za Casia fakt nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovšem cena $1500 je taky parádní...... a u nás plus clo a DPH.... a když si porovnám rozdíl ceny u nás a USA u jiných modelů.... tak tohle bych za Casia fakt nedal.

 

Levné teda nejsou, to máš pravdu:-). Když jsem hledal na webu, tak se tento model prodává v USA tak kolem 1000$, ale viděl jsem je někde i za 750$, za pravost bych ruku nedal, to se rozumí. Souhlasím s tebou že kdyby se prodávaly u nás, bude to skutečně ranec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než Junghans,určitě Casio Oceanus. Oceanus je top řada Casio,moduly mají naprosto vymakané(kór u této řady).....tady už se soudí jen dle sympatií,kolegové jsou zjevně ovlivnění tím,že značka Junghans má "lepší zvuk",než Casio.

Přitom lajna Oceanus (její moduly) se mohou směle měřit s HeQ moduly....a Casio patří k průkopníkům v této odnoži hodinařiny....

 

Pokud bych měl volit v této kategorii(a quartz),tak není o čem,jednoznačně Casio Oceanus!!!!!!

 

To tvrzení o průkopnictví v této oblasti je hodně odvážné. Casio je prostě levná značka s výrobou mimo Japonsko snažící se s řadou Oceanus dostat trochu dál. Pověstí, historií a kvalitou však na své japonské konkurenty Citizen a SEIKO pořád strácí. Podívej se na historii těchto firem a s čím přišly. Když Casia, tak Digi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tvrzení o průkopnictví v této oblasti je hodně odvážné. Casio je prostě levná značka s výrobou mimo Japonsko snažící se s řadou Oceanus dostat trochu dál. Pověstí, historií a kvalitou však na své japonské konkurenty Citizen a SEIKO pořád strácí. Podívej se na historii těchto firem a s čím přišly. Když Casia, tak Digi.

 

Historie Junhnasu je pěkně popsaná na jejich stránkách www.junghans.de Založeno 1861, první rádiem řízené hodinky na zápěstí 1990.

Casio bylo založeno až 1946, viz zde, ale mechanické hodinky určitě nedělali, spíše nějaké počítací stroje. Našel jsem "1983 Release of first shock resistant watch, G-SHOCK (DW-5000C)", ale nevím jestli to byly skutečně jejich první hodinky

 

Je jasné že co se týká tradice, Junghans jasně vede. Co se týká elektronických výrobků je asi Casio dále, ale tím neříkám že hodinky Junghans jsou horší, nebo tak něco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...