Přejít na obsah

W&F WATCHSCULPTURES


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

Návštěvník admira

W&F (Wei&Friends) ja malý, nezávislý ateliér, založený designérem a hodinářem Martinem Weichertem. S vášní pro čistotu výtvarné formy, navrhuje a vyrábí ručně zpracované, mechanické hodinky, s důrazem na originalitu a limitovanou produkci. (Zdroj: http://www.wf-atelier.eu/)

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Model 101.1 - Limitovaná edice 27 ks.

Ciferník Bílý smaltovaný ciferník s tmavě šedým potiskem

Pouzdro Kartáčovaná nerezová ocel, Antishock uložení vnitřku, Safírové sklíčko s antireflexem, luneta s indexy se Superluminovou

Strojek W9811 (Upravovaný ETA 6498 Elabore) / W9815 (Upravovaný ETA 6498 SOPROD high grade s PVD můstkem)

Ručky 3D W&F ručky ze čtyř kovů a modřenými částmi

Rozměry 44,5 mm v průměru, 12,0 mm výška

Řemínek Přírodní kaučuk & kožený, ručně šitý řemínek W&F

WR 10 ATM (100 metrů)

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Model 102.1 - Limitovaná edice 17 ks.

Ciferník tmavý, matný, smaltovaný ciferník, v provedení tzv.

Pouzdro Kartáčovaná nerezová ocel, Antishock uložení vnitřku, Safírové sklíčko s antireflexem, luneta s indexy se Superluminovou

Strojek W9811 (Upravovaný ETA 6498 Elabore) / W9815 (Upravovaný ETA 6498 SOPROD high grade s PVD můstkem)

Ručky 3D W&F ručky ze čtyř kovů a modřenými částmi (fialový odstín)

Rozměry 44,5 mm v průměru, 12,0 mm výška

Řemínek Kožený, ručně šitý řemínek W&F & řemínek z přírodního kaučuku

WR 10 ATM (100 metrů)

 

Aktuální informace na info@WF-Atelier.eu

Ceny začínají na 1790 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předizajnovaný, až mě to bolí.

Obávám se, že v reálu to může být horší, než na těch krásných fotkách, protože mi to připomíná nástěnné hodiny zmenšené na zápěstí. Posun měřítka zlepšuje fotky, ale v reálu může být ošidný.

 

Ale zdá se mi to být dosud nejvyspělejší malý český výrobce, vynikající zpráva !! :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předizajnovaný, až mě to bolí.

Obávám se, že v reálu to může být horší, než na těch krásných fotkách, protože mi to připomíná nástěnné hodiny zmenšené na zápěstí. Posun měřítka zlepšuje fotky, ale v reálu může být ošidný.

 

Ale zdá se mi to být dosud nejvyspělejší malý český výrobce, vynikající zpráva !! :clap:

 

Naopak, mám je už týden na ruce a v reálu jsou skvělé... u málokterých hodinek se mi stalo, že mi je každý den někdo pochválí. Včera dva lidé, kteří se o hodinky jina kvůbec nezajímají.

 

Zítra mám v plánu je fotit pro recenzi, tak sem pak v pondělí dám s předstihem nějaké foto na zápěstí....

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak, mám je už týden na ruce a v reálu jsou skvělé... u málokterých hodinek se mi stalo, že mi je každý den někdo pochválí. Včera dva lidé, kteří se o hodinky jina kvůbec nezajímají.

 

Zítra mám v plánu je fotit pro recenzi, tak sem pak v pondělí dám s předstihem nějaké foto na zápěstí....

 

No právě, pochvala od lidí, co se o hodinky vůbec nezajímají .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sympatický počin, zajímavý hodinky. Kdysi jsem od Martina viděl jeden návrh ciferníku pro Unitas, to bylo v klasičtějším střihu, a dodnes jsem moc lepších neviděl.

Jen to uchycení řemínku ala Panerai v úhlu nahoru - nebude to moc namáhaný, vydrží to desítky let? Nebo je tam nějaká technická vychytávka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sympatický počin, zajímavý hodinky. Kdysi jsem od Martina viděl jeden návrh ciferníku pro Unitas, to bylo v klasičtějším střihu, a dodnes jsem moc lepších neviděl.

Jen to uchycení řemínku ala Panerai v úhlu nahoru - nebude to moc namáhaný, vydrží to desítky let? Nebo je tam nějaká technická vychytávka?

 

 

Mechanismus uchycení nožek do pouzdra se řešil asi rok, zkouším s nimi škubat o 106 a vše v pohodě. Díky tvaru nožek má pásek perfektní křivku a skvěle sedí na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

musím říci, že se mi to líbí vizuálně i cenové - jenom nevím jestli to není ten typ hodinek co se budou líbit dva dny a pak nadšení vyprchá - každopádně smekám a dobrý počin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu, trosicku to ma nadych Xemex-u. Ale rozhodne to neberte ako vytku. Maju svoju cestu a plusom su aj vychytavky. je to zmaknute pocnuc logotypom, pekne nepreplacanym webom az po celkovy tvar hodiniek. Hodinova rucicka je paradna. Ma dost prietoru v cistom ciferniku aby vynikla naplno.

 

len to uchytenie remena - rozumiem, je to uz premyslene, ma to ucel, len mi to nejako nepasuje k tvaru a puzdra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud dojde na koupi českých hodinek, budou to tyhle.

Nevypadají vůbec zle a některé prvky jsou mi vyloženě sympatické.

 

Elton pro mě umřel už kdysi dávno.

Prim MPM z Číny mě nebere.

U pana Brože si nejsem jist, nakolik je to Čína a nakolik skutečně on.

A pan Seryn sice dělá moc zajímavé kousky, ale na zlatej solitér mám ještě pár let čas.

Takže to vypadá, že W&F je jasná volba.

 

P.S.: Právě jsem zamáčkl slzu u opětovného prohlížení úžasného návrhu od hciq - Mobilis in Mobili. To je hrozná škoda, že jeho Nautilus tehdy nevyplul. To byly hodinky mých snů. Ty bych upřednostil před vším ostatním :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji ke stvoření krásných hodinek. <BR>Jeví se mi, že je to výrobce s největším tvůrčím potencionálem v ČR. Napadá mne, že i pracovníci jedné nejmenované firmy z NMnM by se tam mohli stavit na kukačku a přiučit se,co se týče designu a nápadu.<BR>

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mi to připomíná nástěnné hodiny zmenšené na zápěstí

 

to je celkem trefný já doma mám nástěnný, kde hodinovka má na taky konci kruh, který ale dosahuje až na úroveň čísel a tak je v celou obkružuje.

Co se týče měřítka, tak bych řekl, že v menším reálném provedení pár povedených detailů vynikne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji ke stvoření krásných hodinek. <BR>Jeví se mi, že je to výrobce s největším tvůrčím potencionálem v ČR. Napadá mne, že i pracovníci jedné nejmenované firmy z NMnM by se tam mohli stavit na kukačku a přiučit se,co se týče designu a nápadu.<BR>

 

To by byl určitě hrozně rád........
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...