Přejít na obsah

Jak poznám originál Omegy.


sodik

Doporučené příspěvky

Jak poznám originál.

 

Zkoušel jsem hledat zde na fóru, něco jsou vyhledal, ale nejsou to dosti ucelené informace, vím že mám kontrolovat první číslo ve výrobním, rok výroby a pak případně logo na dýnku.

 

Nějaké další identifikační prvky. Na co si dám pozor na první pohled. Třeba na neodborný servis nebo otevření atd...

 

Uvažuji o koupi Seamastery (možná Speedmastery), bohužel z druhé ruky, proto potřebuji nějaké kontrolní prvky, krom toho, že je pak ponesu na kontrolu přímo do servisu.

 

Bohužel se ohlížím po hodinkách z druhé ruky, na nové fakt nemám :notworthy:

 

 

Všem moc děkuji za info!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě bych kupoval hodinky s originálními doklady v krabici a zkontroloval výrobní číslo. Tohle standardní fake mít nebude. Taky je rozumné to koupit od místních členů, nebo prověřených prodejců a ne od neznámého prodejce na internetu. Podle mě s tebou prodejce s fejkama nepůjde do servisního střediska. Fake se dá poznat poměrně dobře, pokud se předem podíváš na rozdíly na internetu. Existují sice velmi zdařilé kopie např. z Ruska, kde to vyrábějí renomovaní výrobci jaksi "na tajno" a prodává se to jenom v prodejnách v Rusku, nikoliv na internetu. Tyhle bez otevření člověk neznalý asi nepozná, ale takových hodinek u nás koluje minimum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik stojí kontrola ve značkovém servisu? Dělají to na počkání nebo budou mít kecy :smile_anim:

 

Jednou jsem byl v servisu u Dušáka (dělají tam i Omega) a nějaký pán tam přinesl hodinky Rado s tím, že by chtěl ověřit pravost. Gentleman na příjmu je vzal dozadu, zařval na hodináře "máte někdo čas na ověření pravosti" a za 3 minutky se vrátil zpět a předal je tomu pánovi s tím, že jsou pravé. Mám dojem, že za to nic neplatil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co říkáte na tyhle Omegy:

 

docela se mi líbí :smile_anim:

 

http://aukro.cz/item1359495383_nadherne_automaty_omega_seamaster_1960.html

 

Ty budou OK, ale tah určitě originál není.

 

Co je ovšem originální je věta prodávajícího "... číselník luxusní stříbrný, s citem pro konzistenci sladěné tenké ručky se stejně tence provedenými indexy a plastické logo Omega ...".

 

To je skoro na cenu Jiřího Ortena za básnickou kompozici .... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JA na to rikam - jsou to Omegy!

Jinak btw, unasis si vlastni vlakno a pevne doufam, ze do Vanoc neco koupis, jinak ta hysteria asi nepomine, co? ;)

Ja osobne doporucuju zklidnit hormon, ujasnit si co vlastne chces, najit si o vybranem modelu maximum informaci tady na foru (fce Hledat funguje), pripadne na internetu pokud vladnes Aj. Pak nastudovat ceny na trhu a pak az lovit.

Zatim me prijde ze strilis po vsem co se pohne a ma tunel na cifru :gunsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...