Přejít na obsah

Android


Doporučené příspěvky

zakladam vlakno na poziadanie :)

(podotykam nie som ziaden guru)

 

predstava je taka, hodit sem skusenosti poznatky a pod a usetrit cas ostatnym :)

 

nie som moc organizacno rozpravacsky typ tak skusim po svojom

po cca pol az 3/4 roku

som ustalil telefon HTC HERO android verzie 2.1 nasledovne

posnazim sa to napisat cele od zaciatku tak si nemyslite ze z niekoho robim lamu. ;)

 

apps

software sa instaluje do telefonu 3 sposobmi

Tradicne (ak mam internet) z Android marketu

APK installer (alebo SDK a podobne) umozni instalaciu balickov *.APK (stiahnem subor APK prenesiem cez USB a instalujem)

z roznych overenych zdrojov cez QR kody pomocou barcode scanner (ktory sluzi ako skratka na market)

 

aplikacie odskusane a neodinstalovane (nehovorim ze najlepsie ale overene)

 

zakladne uzitocnosti

wefi- dobra aplikacia na detekciu a spravu wifi pripojeni

Taskiller- setri bateriu a pamat killovanim aplikacii beziacich na pozadi, mnozstvo nastaveni a kill jednym klikom.

na hlavnej obrazovke mam Launch-X aplikacka co vie zhromazdit aplikacie a listovat v nich

APN on off - zapinanie a vypinanie internetu od operatora jednym klikom

Lock pattern on off - dobra vec ked je clovek v meste kde sa moze pritrafit ze mobil vypadne z vrecka (jednym klikom zapina a vypina ochranu lockpatternom)

Power control widget - vyborny widget na ovladanie jednym klikom (wifi,bluetooth, gps, synchronizacia,svetelnost displeja)

2g-3g - on off (jednoklikove ovladanie zapinania a vypinania 2g 3g siete)

 

 

aplikacie na spravu aplikacii ktore pouzivam

Market (Defaultna app)

Barcode scanner (sken QR)

APK installer (instalacia stiahnutych APK)

Shake uninstall (odinstalacia software za pomoci zatrasenia mobilom :))

VCardIO(import exportnutych kontaktov z nokie)

 

aplikacie na spravu systemu

Astro file manager (umoznuje vsetko mozne od zalohovania az po bezne prehliadanie systemu a tiez sprava sw)

Android system info(aplikacia ktora vypluje vycerpavajuce info o baterii, pamati, karte, ramke...statistiky, zoznam software systemoveho aj instalovaneho, moznost spravy software)

 

kancelarske

Jorte - kalendar, dobra spolupraca s google calendar

Gtask- synchronizacia s gmail task

Dropbox - zdielanie suborov

3banana- paradna aplikacia na ukladanie poznamok, foto poznamky a podobne.

Noviny - jednoducha sk aplikacia na sposob rss najznamejsich periodik

Meniny - mala aplikacia ktora priamo zobrazuje dnesne a zajtrajsie meniny

 

multimedia

na prehravanie hudby jednoznacne winamp

 

to je taky zdravy zaklad, potom su hry a multimedia sprava systemu do hlbky a podobne...uz prispejte niekto :) je toho vela.

este tu pastnem nieco o hrach cez vikend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre úplných laikov: Android NEPODPORUJE:

 

prehrávanie .avi súborov, je bohužiaľ potrebné videá na počítači konvertovať;

 

javu SUN, takže vám nepojde internet banka od Komerčnej Banky, ktorá vyžaduje inštaláciu certifikátu práve cez javu;

 

pripojenie sa k internetu cez počítač v ad-hoc móde

 

 

 

 

Možno niektorí z vás nemajú non-stop pripojenie k wi-fi, majú však notebook s lan pripojením. Doporučujem vyskúšať program Connectify, ktorý z notebooku s nainštalovaným Win7 dokáže spraviť wi-fi hotspot a na tento sa už zariadenie s Androidom pripojí. Nefunguje však na každom notebooku, komu sa to nesprovozní naprvý raz, može bohužiaľ odinštalovať.

 

 

 

 

Doplním aplikáciu 3G Watchdog z Marketu (free), ktorá sleduje koľko dát prostredníctvom internetu operátora ste preniesli. Výhodné pre tých, ktorý nechcú prekročiť mesačné FUP. Data prenesené cez wi-fi sa nezapočítavajú.

 

 

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, a co synchronizace s outlookem (pouze kontakty, kalendář, poznámky, úkoly; e-mail ne, ten jedu přes imap)?

Klasická pošta z freemailů přes pop3 v poho?

Mám symbian, telefon mě strašně se*e, ale bojím se jít do něčeho jinýho.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalendář synchronizuje, poznámky a úkoly ne (resp. když jsem s tím před půlrokem začínal tak to neuměl, od té doby jsem nepátral). POP3 stejně jako IMAP zvládá v pohodě, nebo si můžeš nastavit schránku na gmailu a nechat ji "vysosávat" ty freemaily, a budeš to mít všechno v jednom. Měl jsem Nokii se symbianem a přechod na Android můžu jedině doporučit. Pár dní jsem s tím sice bojoval, ale teď si to jenom chválím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V standardní emailové aplikaci toho moc neuděláš, POP3, IMAP lze nakonfigurovat. My máme Exchange 2007 a tam synchronizace funguje, ale pouze kontakty, adresář a pošta. Na úkoly můžeš zapomenout, zrovna tak na hledání emailů na serveru. Já jsem na Exchange nakonec koupil TouchDown a jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem že fungujú ČSOB, ČS a GE money. Ale podľa skúseností z iných fór tu v ČR nefunguje len mojebanka.cz, práve kvoli tým java certifikátom.

 

to ELDA76: teda mal som obidva, skúsil tri filmy a ani jeden nešiel, tak neviem. Asi to bude tým, že v .avi sa može skrývať neskutočné množstvo kodekov (a ja som trafil rovno tie čo nešli...), preto sa doporučuje konvertovať do nejakého formátu ktorý android bez problémov spustí. Mne osobne to príde ako najvačší nedostatok systému, výkonu je dostatok a nefunguje tak základná vec...

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie nekonvertovane avi, prehraju len niektore telefony

system je rovnaky ale hw je rozny.

 

Viem že fungujú ČSOB, ČS a GE money. Ale podľa skúseností z iných fór tu v ČR nefunguje len mojebanka.cz, práve kvoli tým java certifikátom.

 

to ELDA76: teda mal som obidva, skúsil tri filmy a ani jeden nešiel, tak neviem. Asi to bude tým, že v .avi sa može skrývať neskutočné množstvo kodekov (a ja som trafil rovno tie čo nešli...), preto sa doporučuje konvertovať do nejakého formátu ktorý android bez problémov spustí. Mne osobne to príde ako najvačší nedostatok systému, výkonu je dostatok a nefunguje tak základná vec...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...