Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Letecké náramkové hodinky Vzdušných sil AČR

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:ČR, nejvíce Praha
  • Fanoušek značky:nosím hodinky

Publikováno 13.prosinec.2010 - 03:43

Předmět: Letecké náramkové hodinky Vzdušných sil AČR

Komu: všichni

Během tohoto roku jsem několikrát slíbil článek o současných leteckých hodinkách našeho letectva. Článek zahrnuje období od přelomu 70. a 80. let až do roku 2010.

Nakonec to dalo mnohem více práce, než jsem původně čekal. Doufám, že to čekání snad bude stát za to. :D

Pokud tedy máte zájem přečíst si „pár řádků“ o hodinkách PRIM Letecké Automatic (originál i nově repasované se strojkem Miyota), PRIM Hind, PRIM Hippo Q45, ASKANIA Tempelhof TEM 645-1 a ASKANIA Taifun TAI 682 a také „něco málo“ o našem letectvu, tak prosím klikněte na následující odkaz:

Blogový článek „Letecké náramkové hodinky Vzdušných sil AČR“

Varování: Tento článek je záměrně velmi, velmi dlouhý a nabitý informacemi. Čtení proto dávkujte v malém množství. Pokus přečíst si ho naráz a snažit se vstřebat všechny obsažené informace může způsobit mentální poškození čtenáře. :wacko:

Posted Image

Všech 160+ stran zdrojového textu a fotografií je na blogu rozděleno do následujících 23 částí:

Přestože mi s tímto článkem pomáhalo (ať už vědomě nebo náhodou) obrovské množství lidí, nedovolím si tvrdit, že předkládaný text je bez nepřesností, chyb či dokonce velkých omylů.

Proto bych rád požádat všechny čtenáře, kteří chtějí k tématu čímkoliv přispět nebo chtějí cokoliv opravit, ať neváhají a kontaktují mě, nebo ať přidají příspěvek do tohoto diskusního vlákna v sekci Vojenské hodinky. :helpsmilie:

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Stručný přehled hodinek Marathon Watch Company;
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA; Hodinky MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY

#2 X-Bob

X-Bob

bloudící a hledající

• Member_50
  • 1 691 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Omega, IWC, Orient, Seiko, Hamilton, Vostok, Tudor, G-Shock

Publikováno 13.prosinec.2010 - 08:17

Děkuji, jdu se ponořovat do textu.
...a Bob Sainclare uniká plavnými skoky šelmy ze spárů Kerpoffových....

#3 JanC

JanC

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 08:32

Také děkuji a velké uznání, je za tím ohromná práce...+1

#4 funf5

funf5

Headless Knight

• Member_50
  • 2 055 příspěvků(y)
  • Bydlí:Rýmařov
  • Fanoušek značky:Sinn, Seiko

Publikováno 13.prosinec.2010 - 08:45

Ahoj velké díky za obsáhlý materiál :thumbsup_anim: . Se zájmem jsem si vědom varování ;) přečetl dvě první kapitoly a už se těším na další :speak_cool:

#5 hirsch

hirsch

Megazávislák

• Member_50
  • 1 487 příspěvků(y)
  • Bydlí:v pohodlí domova
  • Fanoušek značky:IWC, TAG Heuer, Steinhart, SEIKO

Publikováno 13.prosinec.2010 - 08:59

Nádherná práce, moc zajímavý čtení !!!!! Posted Image

Woody Allen: Jsem pyšný na tyhle nádherné kapesní hodinky. Dědeček mi je prodal na smrtelné posteli.

loga2.jpg

#6 bandicoot

bandicoot

OWG

• Member_50
  • 14 343 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 10:31

Takovou pecku jsem neviděl. Pro laika super čtení. Že já měl vzít od lolohha ty Hippo...

#7 redd

redd

automatic

• Member_50
  • 1 325 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 10:50

Smekám pomyslný klobouk.
flag.PNG

#8 seh1

seh1

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 334 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kolín
  • Fanoušek značky:Faleristika

Publikováno 13.prosinec.2010 - 19:07

Díky moc. Perfektní práce.

#9 pikec

pikec

Často hledám a nejenom hodinky

• Member_50
  • 1 268 příspěvků(y)
  • Bydlí:Nedaleko soutoku Labe s Vltavou
  • Fanoušek značky:momentálně BULOVA

Publikováno 13.prosinec.2010 - 19:12

Už jsem to psal jinde, ale klidně to zopakuji i zde Děkuji pěkné počteníčko. :notworthy:

Velká hodinková radost po dědovi
AA Thusal

#10 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 19:21

Komu: pikec

Už jsem to psal jinde, ale klidně to zopakuji i zde Děkuji pěkné počteníčko. :notworthy:

A já děkuji tobě za to, že bylo o čem psát a že bylo čím to ilustrovat. :notworthy:

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA; Hodinky MAJETEK VOJENSKÉ SPRÁVY

#11 kexx

kexx

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 62 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Fortis Pilot + Archimede Pilot H + Fortis Flieger Automatic Chronograph + Seiko 5 (1993)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 19:44

Dooost slušná práce :-)
---------------------------------------------------------------------------------------
Fortis Pilot + Archimede Pilot H + Fortis Flieger Automatic Chronograph + Seiko 5 (1993)

#12 polifka

polifka

Učedník

• Member_50
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 19:50

to: PetrP - Petře, dej si před nick titul Dr. - pořád v těch kapitolách nacházím něco nového co jsem dříve neobjevil Díky

#13 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 20:06

Komu: polifka

to: PetrP - Petře, dej si před nick titul Dr. - pořád v těch kapitolách nacházím něco nového co jsem dříve neobjevil Díky

Kupodivu, já tam také pořád nacházím něco nového. :o A ty víš, jak to myslím. ;)
Ještě jednou díky za spolupráci. :notworthy:

Dr. Petr_P :whistle:

Můj blog na Chronomagu:

#14 stanik73

stanik73

Závislák

• Member_50
  • 770 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano

Publikováno 13.prosinec.2010 - 22:51

Úžasné počtení a to moře práce za textem - máš můj obdiv :notworthy:.
Já si myslím, že je to na úrovní výtečné diplomové nebo doktorandské práce a knižní vydání by určitě ostudu neudělalo :smile_anim:

#15 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 718 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2010 - 23:18

Komu: stanik73

Já si myslím, že je to na úrovní výtečné diplomové nebo doktorandské práce a knižní vydání by určitě ostudu neudělalo :smile_anim:

Děkuji za pochvalu.

Co se týče "knižního vydání"? Tak leda, že bych to zatáhnul z vlastního a pak rozdával spřízeněným duším. Znám pár lidí, co takhle svoje vážně míněné literní a umělecké pokusy šíří po světě. Ale právě proto jsou tu elektronická média, je to zadarmo a dosah je mnohem širší.

A taky žijeme v reálném světě. Já to dost stavím na fotografiích a autorská práva jsou slabinou každé "obrazové publikace". Já mám například zpravidla souhlas autorů (mluvím o profesionálních fotografech) pouze s elektronickou publikací pouze zde a nic víc.

Můj blog na Chronomagu:

#16 tombed

tombed

prasopes

• Member_50
  • 8 128 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:Ostrava a tak...

Publikováno 14.prosinec.2010 - 00:29

skvělé, úžasné, jedinečné... děkuji za tvé články :notworthy:

Tento příspěvek byl upraven od tombed: 14.prosinec.2010 - 00:29

chronosexuál , flyboy Eda, prostý pobíječ much
Bandicoot : " ...nic co by nešlo rozleštit..."
Vložený obrázek

#17 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 9 279 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 14.prosinec.2010 - 07:45

To muselo dat spoustu prace. Diky pane

Seiko.jpg          244egw6.jpg         https://www.instagram.com/jelenihlen/

#18 Hajek

Hajek

Breitling my love

• Member_50
  • 815 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jablonec nad Nisou /Liberec

Publikováno 14.prosinec.2010 - 09:47

Paráda!!!! Výborná záležitost, zatím jsme četl jen něco, ale taková informační hodnota, to se jen tak nevidí. :clap:
hellou baby sestřenka je americka divenka
hellou boy muj bratranec je zlatokop a poslanec

#19 Hugo14

Hugo14

Megazávislák

• Member_50
  • 1 167 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 14.prosinec.2010 - 18:49

Taky jsem dosud prošel jen něco, ale je to velmi výživné.. Skvělá práce
Čas je díra, čas je bič...

#20 vendy

vendy

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 274 příspěvků(y)
  • Bydlí:Rokycany

Publikováno 14.prosinec.2010 - 20:22

Velké díky za tuhle výbornou práci.Nemám slov jak ohodnotit námahu,kterou jste si s tímto tématem dal.Rád se připojuji k ,,předřečníkům" v jejich hodnocení Vaší práce.Skutečně může aspirovat na ohodnocení ,,disertační".V každém případě čekání za to stálo.Ještě jednou vřelé díky Petru P za jeho námahu.S pozdravem Vendy