Přejít na obsah

Tissot T775 titan


Majklík

Doporučené příspěvky

post-12384-035857300 1292262306.jpgAhoj příznivci značky, vlastním asi 6 let quartzové Tissoty T 775 s chronografem, safírové sklo, vodotěsnost 100 m, celotitanové provedení pouzdra a tahu. Hodinky slouží perfektně svému účelu, ale denní používání je na nich již dost vidět. Provedení je kombinace broušeného a leštěného kovu a pouzdro i tah jsou již na můj vkus dost poškrábané. Lze je zrenovovat a pokud ano, nevíte kde? Děkuji za jakoukoli radu.post-12384-019648400 1292262293.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rychlou radu, obávám se však, že na to nemám dost zručnosti a trpělivosti. V tahu jsou v článcích malé zapuštěné leštěné plošky, zbytek článků je v matu..Uvítal bych možná radši kontakt na nějakého zručného mechanika-obráběče kovů nebo hodináře..Nevíte o někom?

renovovat sa to da to problem nie je.. najprv komplet puzdro prebrusit do matu ja na to pouzivam brusny papier 1200 potom casti ktore maju ostat matovane prelepit a ostatnu cast prelestit.. netreba sa ponahlat a pracovat poctivo..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to fakt netuším som od teba dosť ďaleko takže neviem poradiť ja si takéto veci na hodinkách robím sám ono to nie je až také komplikované ako sa zdá.. Skus osloviť nejakého hodinára poprípade zlatníka ktorý ma aj dielňu na opravu šperkov v tvojom okolí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Zkusím nejdříve svoji šikovnost a pak se uvidí, zda budu potřebovat pomoc někoho jiného. Každopádně díky za radu a snahu Posted Image

Tak to fakt netuším som od teba dosť ďaleko takže neviem poradiť ja si takéto veci na hodinkách robím sám ono to nie je až také komplikované ako sa zdá.. Skus osloviť nejakého hodinára poprípade zlatníka ktorý ma aj dielňu na opravu šperkov v tvojom okolí..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte tak v skratke pri brúsení musíš stále dodržať jeden smer pohybu brúsneho papiera netreba tlačiť a najlepšie je použiť vodný brúsny papier poprípade možeš skúsiť hubku na umývanie riadu ja osobne používam radšej brúsny papier.. Na leštenie potrebuješ leštiacu pastu ja na titan používam zelenú a nanášam ju na flanelový leštiaci kotúč ktorý mám upnutý vo vŕtačke ... Určite odporúčam si to celé najprv oskúšať na nejakom kúsku kovu aby si videl ako sa materiál správa počas brúsenia aj počas leštenia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rychlou radu, obávám se však, že na to nemám dost zručnosti a trpělivosti. V tahu jsou v článcích malé zapuštěné leštěné plošky, zbytek článků je v matu..Uvítal bych možná radši kontakt na nějakého zručného mechanika-obráběče kovů nebo hodináře..Nevíte o někom?

 

Já jednou viděl na jihlavských stránkách text, který by ti možná vyhovoval a znělo to "Inovace pouzdra a kovového náramku ....". Avizovaná cena renovace 400-700,-Kč, což se mi nezdá být přehnané.

Link máš v textu, nerad bych porušoval porušoval nějaká providla tohoto fóra, když tak se omlouvám, je to k tématu.

Děj vědět jaks dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za typ, pokud službu využiji, určitě dám vědětPosted Image

Já jednou viděl na jihlavských stránkách text, který by ti možná vyhovoval a znělo to "Inovace pouzdra a kovového náramku ....". Avizovaná cena renovace 400-700,-Kč, což se mi nezdá být přehnané.

Link máš v textu, nerad bych porušoval porušoval nějaká providla tohoto fóra, když tak se omlouvám, je to k tématu.

Děj vědět jaks dopadl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

Planujem prelestit titanovu sponu - preklapacku na T-touch .

 

Takze vravis, ze najprv smirgel c.1200, brusit v jednom smere, potom lestenie : zelena lestiaca pasta na kov, ci na titan? a flanelovy lestiaci kotuc do vrtacky... Tieto vsetky vercajky asi kupim v Baumaxe resp. podobnom obchode?

Ktoru hubku na riad si myslel konkretne?

Sorry za stupido otazky, ale este som to nikdy nerobil a nemam na to ani skolu:sad01_anim::smile_anim:

Upraveno uživatelem xoslic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Po přeleštění už je asi rok sem tam nosím, takže na nich jsou už zase vidět drobná poškození, ale pořád vypadají pěkně..Jinak hodinář Wildt, Praha 5. Opravdu s ním mám dlouholeté a jen ty nejlepší zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano a ani mi nevadí, že jsou pouze matné. Jinak titan vypadá vzhledově pěkně a je lehký, ale proti nerezové oceli je dost náchylný na ty drobné vrypy a vlásečnice, způsobené nošením :-( A safírové sklo se opravdu vyplatí, není na něm dodnes ani škrábanec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...