Přejít na obsah

Jaké máte zkušenosti s hodinkami firmy Stowa?


Snape

Doporučené příspěvky

O hodinky jsem se začal více zajímat před několika roky, když mi přítelkyně dala k narozeninám Longines automatic. Předtím jsem považoval za vrchol možnosti Timexy. Ona je pak chtěla po rozchodu vrátit, ale já už jsem mezitím získal na těch hodinkách závislost. Uvědomil jsem si, že hodinky musí mít mechanické srdce, žádné quartz. Vyhovuje mi ta mírná nepřesnost i požadavek větší péče u mechanických hodinek. Vrátil jsem jí longines, ale byl jsem bez nich jako bez ruky. Do týdne jsem si přes aukro.cz koupil Tissotky a Doxy. Všechno mechanické.

 

Díky tomuto fóru (objevil jsem ho nedávno - díky za něj) jsem zjistil, že (a) nejsem sám, kdo má slabost pro hezké hodinky a ( b ), že existují i jiné hodinky než ty, co se prodávají u klenotníků. Doslova mě ochromila jednoduchá krása a vyváženost Archimede a Stowa. Dlouho jsem uvažoval, které si vybrat. Nakonec jsem se rozhodl a včera si objednal u Stowa přes internet Antea Black. Zděsil jsem se, když jsem si přečetl dodací lhůtu - konec srpna 2011. Auuu. Vysvětlují to tak, že mají jen omezené množství strojků. Jsou schopni vyrobit za měsíc 25 hodinek, protože jejich hlavní dodavatel ETA jich nedokáže více dodat a nezamýšlí rozšířit výrobu. Jediná možnost - za příplatek 177 euro si nechat namontovat kvalitnější srdce COSC ETA 2824-, pak bude dodávka "už" koncem února 2011.

 

Prý je o ty jejich hodinky ve světě velký zájem. Pátral jsem na eBay a aukro.cz,nějaké Stowy tam jsou, ale všechno staršího data. Tak mě napadá dvojí vysvětlení. Buď jsou ty hodinky tak úžasně kvalitní, nebo jde částečně o kultovní záležitost.

 

Chtěl jsem se zeptat majitelů těch hodinek, jak jste s nimi spokojeni?

Upraveno uživatelem Snape
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa Antea je pro mě číslo 1 v cenově přijatelných, společenských hodinek. Elegance, čistý jednoduchý desing, zpracování. Já osobně bych preferoval bílý cifr s modřenými ručičkami. Možná, zblbnutej tímto fórem, by se mi líbilo, kdyby narostly na průměru o 2mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nomosy jsou daleko drazsi. In-house... od kolika kaminku je uz hromadka? Nomos jsou paradni, ale Stowa je o dost levnejsi a ma historickou navaznost. Jejich Antea se delala uz kdyz Nomos byl jeste vzdalena budoucnost ve hvezdach. To jen tak pro dokresleni k tomu kategorickemu "nebrat Stowu". Navic ten design taky neni uplne stejny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplest/nesrovnavat ceny jednech hodinek z druhe ruky s cenama novych hodinek. To je trochu mimo. Pokud je tady dobra nabidka na Nomos, parada, kolega muze koupit za par korun dobre Uhren, ale nelze to pouzit jako obecny argument. Nomos je proste o dost drazsi. Coz ma samozrejme svuj duvod a ma ma asi lepsi image a nabizi asi i lepsi strojky. Stowa ma zase historii, pokud by clovek chtel pozdeji rozsirit sbirku, tak maj fajne potapky, Mariny a pilotky a navic sympatickeho majitele. Ty Nomosy v prodeji jsou krasne, ale me se proste Antea KS libi vice. Tvar pouzdra, rucky, vsechno. Jsou to podobne hodinky insirovane stejnym stylem, ale urcite nejsou zamenitelne. Takze "neber tyhle, ber radsi tyhle, jsou lepsi" je argument mimo misu. Jsou to ruzne hodinky rozdilneho vzhledu. Je treba v prve rade vybrat ty, ktere se kazdemu jednomu vice libi. Vo to go v tyhle gejm.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za off topic, ale to byla fakt přítelkyně budoucnosti :D

 

No. Praktická ženská. A víš, co bylo nejhorší? Ona je vzápětí dala na aukro.cz. Grrr. Ale možná potřebovala prachy, tak to bych chápal. Budiž jí země lehká. :)

 

Stowa Antea nebrat a vzít radši hodinky Nomos - mají stejný design a in-house strojek!

 

Nebyla by fotečka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presnost chodu taky fakt neni argument. Moje Stowy MO chodi +4 a manzelciny Antea KS taky tak nejak a ma WUS jsou se Stowou, co se presnosti tyce, jen ty nejlepsi zkusenosti. Ani jedny nase hodinky pochopitelne nejsou COSC, ktery povazuji za vyhozene penize. Doxace taky nejsou COSC a chodi +3, ale tam je 2892. Dobre vyregulovat jde i Stowa a Schauer a jeho tym to ocividne dela.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes si priplatit za COSC.

 

To jsem dneska udělal. Napsal jim email, odpověděli, že to není žádný problém. Tím se posune dodání na konec února. Uf, nemohu se dočkat. Jenom mě zajímá, jestli ten COSC je opravdu o tolik lepší. Jestli jsem to nepřeplatil.

 

Oceňuji osobní přístup a rychlou odpověď. To už se dnes u firem vidí málokdy. Mám z nich dobrý pocit.

Upraveno uživatelem Snape
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Posted Image

 

Dělá se jich spousta verzí, s datumem, rezervou chodu, dokonce jde sehnat i pokusná GMT verze...

 

Verze sport má svítící ručky a 100m vodotěsnost.

 

Já mám Nomos Club, ty z fotek jak dával link kibi...

 

EDIT:

 

Jen abych osvětlil, proč tolik doporučuji Nomos - Stowu nemám rád, jsem na ně naštvanej, protože mě a 2tisíce dalších lidí vyšplouchli s hodinkami Flieger Original. A taky s železnou pravidelností přetahují slíbené dodací termíny. No prostě je nemám rád. Nomos je krásný, in-house, vyrábí se v kousek od ČR a německé hodinky jsou prostě lepší jak ty švýcarské.

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá se jich spousta verzí, s datumem, rezervou chodu, dokonce jde sehnat i pokusná GMT verze...

 

Verze sport má svítící ručky a 100m vodotěsnost.

 

Já mám Nomos Club, ty z fotek jak dával link kibi...

 

Uf, ty jsou krásné. :-( Líbí se mi kombinace modrých ručiček na bílém ciferníku. Jak jsou velké? A na kolik vyjdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

35mm, ale na ruce vypadají mnohem větší - velký ciferník a žádná luneta je opticky zvětšuje.

 

KLIK Pro více informací.

 

Model Sport je 36.5mm.

 

Fotka základního strojku

Posted Image

 

 

Cena je +- 1000euro za základní model.

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowa je taky echt Deutsch. Flieger Original byla nemila story, ale nebyla to jejich chyba, ze jim exnul dodavatel. Pokud tohle nejses schopen akceptovat, tak mas teda cholerne vysoke naroky na sve okoli. Ten ohromny zajem a to nasledne ohromne zklamani spise dokazuje, jak skvely jsou Stowa Flieger Original produkt. Ze Stowu nemas rad je jasne z tve subjektivni argumentace. Subjektivni argumentace ale nejsou seriozni informace. Takze se to tady snazim trochu vyvazit. Ja zadny osobni problem nemam ani s jednou z firem. Nomos ma lepsi image, lepsi strojky, vyssi cenu. Stowa ma daleko vetsi historii, je puvodnim tvurcem "Antea" vzhledu, ma nizsi cenu, sirsi portfolio, uprava jejich strojku je uzasna, nesoudi se s kde kym, maji osobnejsi pristup (nevim, asi, s Nomosem jsem neobchodoval, ale mailu od Reginy Schauer mam nespocet a jednani bylo vzdy na nejvyssi urovni).

 

Btw.: Cena 480,-?

post-606-063886600 1292529156.jpg

post-606-089173200 1292529316.jpg

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak Stowy s COSC strojkem nejsou rozhodně ŠPATNÉ hodinky, ale NOMOS je přecejenom trošku výš, ano stojí 1000 euro, ale které jiné hodinky za 1000 euro mají in house strojek?

 

Já mám NOMOS prostě pod kůží no, nosím je každý den celý den a když jsem hodně unavenej, tak i v noci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Hele, není všem dnům a hodinkám konec. Třeba si časem pořídíš i NOMOS :) Třeba model CLUB, který je trošku veselejší. No, nemá cenu se pokoušet trefit se hned prvníma hodinkama do toho, co ti zůstane celý život. Celá ta sranda spočívá v tom hledání toho ideálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navic jednem hodinkam by doma bylo smutno. Zacal jsi dobre, cesta je dlouha.

 

Ja bych treba tech 500 navic za Nomos nedal. Aspon ne za Tangente, ktere ja IMHO povazuji za kopii puvodni Stowy. Nomos ten design znovu po mnoha letech zpopularizoval, o tom zadna, ale ja bych tam porad videl ty originalni Stowy a to by me stvalo. Mozna za jine bych ty vetsi prachy vyplazl, Club, Orion, Tetra, Zurich, ale ty uz zase nestojej litr. Ale zase jsou to puvodni a originalni vzhledy. A to si cenim vic, nez nazev Nomos na Tangentech. Ale to je jen muj nazor. Jini to muzou videt jinak.

 

Ta dvojnasobna cena a jeji opodstatneni je prave na diskuzi; specialne pak u Tangente. Skutecne maji vsechny ty Nomosy za litr in-hause? Skutecne je to totalni in-hause, nebo je tam vymenena zadni plotna? Nevim. Nestudoval jsem to nikdy do detailu. Proste, je to na diskuzi.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tetra jsou nejlacinější, pak jsou Club, Orion je nastejno s Tangente a Zurich je už skutečně drahý, ale taky neskutečně krásný a vymazlený!

 

Ale Stowy taky nejsou rozhodně špatné, spousta lidí nosí horší hodinky... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...