Přejít na obsah

Ultrazvukový čistič


Doporučené příspěvky

Tak pročítám leták z Lídlu a všiml jsem si TOHOTO.

Chtěl bych to používat na tahy, kaučuky, spony, manželčiny šperky atd.

Co si o tom myslíte?

Je výkon 46 kHz dostatečný pro toto použití? (vyčistí to vůbec něco?)

Co se do toho lije?

Díky zejména za rady zkušených uživatelů (hodinářů, klenotníků, ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pročítám leták z Lídlu a všiml jsem si TOHOTO.

Chtěl bych to používat na tahy, kaučuky, spony, manželčiny šperky atd.

Co si o tom myslíte?

Je výkon 46 kHz dostatečný pro toto použití? (vyčistí to vůbec něco?)

Co se do toho lije?

Díky zejména za rady zkušených uživatelů (hodinářů, klenotníků, ...)

 

Ahoj Vit,

mne sa tato vec pozdava. Osobne s tym sice nemam skusenost ale viem ze jeden nas zakaznik z Irska si zakupil tento: Ultrasonic Cleaner.

Tento zakaznik kupu odovodnoval ze sa mu velmi potia ruky a upchavaju sa mu drazky zo zadnej strany kaucukoveho remienka. Tuto masinku si po vlastnej skusenosti velmi pochvaloval a odporucal. Myslim ze to moze byt naozaj uzitocna vec zalezi vsak na kvalite vyrobku a ponuka LIDL vo mne doveru nevyvolava.

Upraveno uživatelem Pe3xxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ultrazvukovou čističku mám už pár let a používám ji hlavně na čištění brýlí, někdy manželka na nějaký ten prstýnek. Jednou jsem ji použil na vyčištění pěkně zahumusovaného titanového tahu od hodinek, po vyčištění byl krásný a čistý, ale postupně se začal rozpojovat - vypadávaly spojovací trny tahu. Bylo to tím, že tah je cca 15 let starý, asi trochu vytahaný a pohromadě ho asi držel právě ten humus. Ale trochu jsem připružil jednotlivé díly a zase už je dlouho v pohodě a drží.

 

Takže ano, funguje to bezvadně, čistí to, jako náplň dávám obyčejnou vodu z vodovodu a do ní pár kapek Jaru. Moje čistička má dva výkonové stupně, doufám, že se fatálně nepletu, ale myslím, že je to 3W a 5W, a čas je volitelný 60s nebo 90s - obvykle jedu na 5W a 90 sekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak presne tento ultrazvuk pozivame v praci na zaoxidovane dosky (vytopene telefony). mame dva kusy, v jednom mame destilku + cistic a v druhom cistu destilku. Po roku prevadzky spokojnost. Nie je to profi, po niekolkych hodinach sa zacne zahrievat a niekedy musime pockat kym vychladne, lebo sa uz neda spustit. Na hobby pouzitie v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady i za SZ, podívám se na výkon a pokud to bude mít výkon alespoň 30W, tak si to nechám naježit.

V Lídlu to můžu do 14 dní bez udání důvodu vrátit, takže pokud to nebude fungovat dle mých představ, tak jim to vrátím.

Nedovedu si představit čm jiným bych čistil třeba mesh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cisticku Silvercrest z Lidlu mam doma, len v inom dizajne. Nemozem sa stazovat. Slape uz asi rok a naozaj ju pouzivam, takze nelezi dakde v skrini. Vykonom neoslni, ale plne postacuje. Ak je vacsia spina, treba zvolit dlhsie cistenie. Mal som hobby cisticku z dakeho e-shopu za stvornasobnu cenu a nevydrzala ani tyzden. V tejto cene z kamenneho obchodu a so zarukou je to dobra volba. Lepsia alternativa je uz iba profi cisticka a ta je uz cenovo uplne inde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak presne tento ultrazvuk pozivame v praci na zaoxidovane dosky (vytopene telefony). mame dva kusy, v jednom mame destilku + cistic a v druhom cistu destilku. Po roku prevadzky spokojnost. Nie je to profi, po niekolkych hodinach sa zacne zahrievat a niekedy musime pockat kym vychladne, lebo sa uz neda spustit. Na hobby pouzitie v pohode.

 

tuto cisticku pouzivam aj ja asi 2 roky, sice uz vyzera strasne (raz som v nej pouzil cisty lieh a ten zanechal hnusne biele flaky :D) ale funguje fajn. Keby som ale kupoval znova, vyberiem vacsi vykon.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, obecně se v LIDLu dá koupit průmyslové zboží vynikající kvality za naprosto fantastické ceny. V jiných diskusích byl vychvalován dálkový ovladač za 169 Kč, který někteří srovnávali s ovladačem od Logitechu za 3 tisíce, nebo jindy za pár kaček nabíječka na baterie jinak prodávaná např. pod značkou Voltcraft, atd.

 

Bohužel nejsem znalec čističů, ani nevím, jaký jsme ve firmě používali. Jen bych chtěl upozornit na jednu věc. Pokud není na brýlích kvalitně udělaná antireflexní vrstva, může se v utrazvukovém čističi poškodit - stalo se kolegovi v práci a to měl skla Carl Zeiss. Jednou nám slezl antireflex i ze sklíčka od hodinek, ale to výrobce uznal jako výrobní vadu.

 

Jo a hlavně - vím, že tady by to nikoho nenapadlo, ale přeci jen (mám určité zkušenosti). Nedávat do strojku "celé" hodinky, taky jsou takoví koumáci,co tam dají hodinky, aniž by vyndali strojek. Může do nich natéct !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a hlavně - vím, že tady by to nikoho nenapadlo, ale přeci jen (mám určité zkušenosti). Nedávat do strojku "celé" hodinky, taky jsou takoví koumáci,co tam dají hodinky, aniž by vyndali strojek. Může do nich natéct !

 

Taketo vyhlasenia by som nerobil, ale ako sa viaceri clenovia zhodli - asi to hodinkam neprospieva, vid vlakno.

Inak myslim si ze WR200+ hodinky ktore su v poriadku musia opakovane cistenie ultrazvukom prezit bez ujmy. Minimalne moje quartzove Citizeny sa tam kupali nespocetne vela krat (ale uz som s tym prestal, cervicek hloda...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže - dávat tam celé hodinky, nebo ne? Když jsou WR200m. A co WR50m, když je to "poctivých" wr50??? Přece svoje potápky nerozprasím, abych si je vyčistil a pak poběžím za hodinářem na event.skládačku, hlavně ale zkoušku WR...

tak jsem si přečetl ultrazvukové vlákno v odkazu a jak tak koukám, tak tam celé hodinky nestrkat. Hm, tak nic :(

Upraveno uživatelem X-Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

většinou na ty běžné věci jako náramky, prsteny, řetízky a brýle stačí teplá voda s trochou saponátu. Kdybys chtěl čistit něco náročnějšího a použít nějakou agresivnější chemikálii tak stačí do toho dát vodu a do ní postavit uříznutou PET lahev s tou chemikálií. Trochu to sníží účinek ale funguje to. V práci máme velkou ultrazvukovku, objem asi 10 litrů a tenhle postup běžně používáme. Dokonce je k ní originál lešení dovnitř na čtyři lahve. V Tesle s tím postupem asi počítali ještě v době předpetkové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zašel jsem ke svému oblíbenému optikovi a podíval jsem se, co tam používají na čištění brýlí. Ta jejich mašinka se mi hrozně líbila, přišla mi optimální i na čištění hodinek.

Tak tohle jsem z toho vyčetl:

Výrobce: Breitfeld & Schliekert

Model: Optosonic 297 000

Příkon 0.15 A při 230 V, tzn 34.5 W

A frekvence vlnění je 35 kHz.

Třeba to někomu pomůže při výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, obecně se v LIDLu dá koupit průmyslové zboží vynikající kvality za naprosto fantastické ceny. V jiných diskusích byl vychvalován dálkový ovladač za 169 Kč, který někteří srovnávali s ovladačem od Logitechu za 3 tisíce, nebo jindy za pár kaček nabíječka na baterie jinak prodávaná např. pod značkou Voltcraft, atd.

 

Nebyl to náhodou tento? http://www.digilidi.cz/univerzalni-dalkovy-ovladac-silvercrest-kh2159-sprt-za-169-korun Včera jsem na něj náhodou narazil v LIDLu ve Zvolenu a vypadá za ty prachy super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...