Přejít na obsah

Ultrazvukový čistič


Doporučené příspěvky

Tak pročítám leták z Lídlu a všiml jsem si TOHOTO.

Chtěl bych to používat na tahy, kaučuky, spony, manželčiny šperky atd.

Co si o tom myslíte?

Je výkon 46 kHz dostatečný pro toto použití? (vyčistí to vůbec něco?)

Co se do toho lije?

Díky zejména za rady zkušených uživatelů (hodinářů, klenotníků, ...)

 

Tak zítra ho přinese Ježulda. Samozřejmě mojí drahé polovičce :rolleyes: na šperky a brýle. Dnes v práci proveden test no to co vylezlo z tahu po 8 minutách provozu, fuj :jawdrop:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pročítám leták z Lídlu a všiml jsem si TOHOTO.

Chtěl bych to používat na tahy, kaučuky, spony, manželčiny šperky atd.

Co si o tom myslíte?

Je výkon 46 kHz dostatečný pro toto použití? (vyčistí to vůbec něco?)

Co se do toho lije?

Díky zejména za rady zkušených uživatelů (hodinářů, klenotníků, ...)

 

Ke kvalite zbozi z Lidlu ze zbozi z retezcu mam celkem duveru. Nejakej rok jsem pracoval v D a nemci rikali ze Lidl ma jakesi odeleni nakupu ktere sleduje kvalitu techto vyrobku a vetsina ma test GS zkusebny ktery je celkem uznavany. Taky vetsinou neni problem s reklamaci pokud je zbozi na krame probiha vymenou kus za kus pokud neni jiz v nabidce vetsinou vraci penize (zkusenost z D i CZ Lidlu)

V pomeru cena vykon je to dobry kauf a myslim ze se da vyuzit jak v domacnosti kutila tak v malych dilnach zejmena na soucasti s clenitym povrchem nebo s dutinami. Ja mam jednu 2,5l a uvazoval jsem ze si koupim jeste nejakou mensi. Nedavno byla sikovna cisticka v nabidce Tchiba ktere ma srovnatelnou kvalitu s Lidlem. Cistici roztoky se pouzivaji ruzne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro mě Lidl není sinonymum ničeho, natož kvality (kterou německý lidl má přece jenom lepší). To co prodávájí a čemu rozumím, má sice dobrý poměr cena/výkon, ale většinou je to levné čínské zboží, které prodávají o dost levněji než ostatní. Já tohle zboží nemusím, ale věřím, že někomu užitek přinese (někdy bohužel i zklamání).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke kvalite zbozi z Lidlu ze zbozi z retezcu mam celkem duveru.

 

Tak jsem ji dostal od Ježíška. Zatím vyčistila:

1 x tah omega

3 x řetízek

a 4 x brýle, bez problému s viditelným zlepšením. Viděl jsem na hodinky i na 50 cm :thumbsup_anim:

Je tam stojánek na hodinky, dát tam jenom tah, stroječek má zůstat nad vodní lázní, by se prý poškodil.

Za ty prachy o.k.

Hasič

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o čističku, jde o všeobecný pohled na Lidl, kultura prodeje nula, bože jak hluboko jsme klesli......

 

Možná máš pravdu, ale tříletá záruka a 14 denní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu je pro mě zajímavější služba než "baba za pultem".

Osobně nepozoruju výraznější rozdíl mezi Lídlem, Intersparem, Hypernovou ....., všude žádný informovaný prodavač, který by ti poradil, pomohl, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o čističku, jde o všeobecný pohled na Lidl, kultura prodeje nula, bože jak hluboko jsme klesli......

 

Ve své podstatě jsme všichni ochotni dělat jisté kompromisy - posledních X let nejsem ochotný ani jezdit (natož chodit) do 18km vzdálené pekárny, kde mají mnohem lepší rohlíky než v Intersparu, co je za rohem...

 

A tak nevidím důvod, proč nenakupovat kdekoliv, kde to zrovna vyhovuje a pro čističku (co bude používána opravdu sporadicky) si možná zajdu, protože je to výborná alternativa k čištění ve zlatnictví.

 

Zeptám se asi debilně, ale pokud jsou hodinky strojkem "nad vodou" to se ty vibrace nepřenesou přes kov? Asi tak nějak čekám, že se šíří.. Nějaký fyzik v dohledu? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve své podstatě jsme všichni ochotni dělat jisté kompromisy - posledních X let nejsem ochotný ani jezdit (natož chodit) do 18km vzdálené pekárny, kde mají mnohem lepší rohlíky než v Intersparu, co je za rohem...

 

A tak nevidím důvod, proč nenakupovat kdekoliv, kde to zrovna vyhovuje a pro čističku (co bude používána opravdu sporadicky) si možná zajdu, protože je to výborná alternativa k čištění ve zlatnictví.

 

Zeptám se asi debilně, ale pokud jsou hodinky strojkem "nad vodou" to se ty vibrace nepřenesou přes kov? Asi tak nějak čekám, že se šíří.. Nějaký fyzik v dohledu? ;)

 

Taky by mne to zajímalo. v návodu píšou že mimo vodu o.k., ale věř jim.no
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve své podstatě jsme všichni ochotni dělat jisté kompromisy - posledních X let nejsem ochotný ani jezdit (natož chodit) do 18km vzdálené pekárny, kde mají mnohem lepší rohlíky než v Intersparu, co je za rohem...

 

A tak nevidím důvod, proč nenakupovat kdekoliv, kde to zrovna vyhovuje a pro čističku (co bude používána opravdu sporadicky) si možná zajdu, protože je to výborná alternativa k čištění ve zlatnictví.

 

Zeptám se asi debilně, ale pokud jsou hodinky strojkem "nad vodou" to se ty vibrace nepřenesou přes kov? Asi tak nějak čekám, že se šíří.. Nějaký fyzik v dohledu? ;)

 

nějaké vibrace se tam určitě dostanou, otázka je jak moc můžou strojek ohrozit. Ale co je hlavní, nehrozí tak možnost průniku vody do pouzdra. U těch tlakových vln co vznikají působením ultrazvuku v kapalině může dojít i k překročení tlaku který snáší utěsnění pouzdra. No ale já to radši čistím bez strojku. Ta čistička co máme v práci je trochu výkonnější, jistota je jistota.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normální diptrický skla i plastový samozabarvovací. no problém

jen né polykarbonátový píšou v návodu

 

Vie niekto preco nie polykarbonatove??? Cistim taketo bryle v cisticke uz minimalne rok a nepozorujem problem... az na to ze pojdu o chvilu na odpis, ale to z ineho dovodu (bezne sportovo-pracovne high-impact bryle).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Ten čistič je šmejd, zpožďuje se o 1,2 vteřiny za minutu!

 

2) Můj kamarád optik taky nechápal, proč ne polykarb. skla. Kdyby byl zájem, můžu potrápit až pomučit nějaká starší Brika co mám na půjčování žákům na trénink.

 

3) Také mi potvrdil, že dávat do toho diopr. brýle jen na 90" je ptákovina. Už jsem dal několik pětiminutových cyklů na různých brýlých včetně po Nikony a OK.

 

4) Příkon je 50W, výkon, řekl bych, ještě dostatečný.

 

5) Lidl je nejlepší! Jejich gin mi vydržel skoro dva roky - každý jiný zmizí za týden.

Josef: Taky záleží na konkrétní provozovně. V Praze jsem tam nepáchl (jen jednou z nouze pro ten gin) a co bydlím na vsi, je to nejpříjemnější obchod (čistý, čerstvé pečivo kdykoli, zeleniny sice málo, ale dobrá...) - je teda pravda, že v létě spásáme převážně bedýnky od biozemědělců a přes zimu jezdíme na lov do NDR. Ale i tak je Lidl milý doplněk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...