Přejít na obsah

SINN U2


Peta-Biker

Doporučené příspěvky

Soudruzi,

 

doufám, že to tady nebylo, pokud jo, tak se omlouvám. Hodím tady odkaz na parádní fotky od člena Haf.

 

Sinn U2

 

Dávám to sem proto, jelikož se mi dostaly tyto hodinky na pár dní do rukou a jsem z nich naprosto odvařený. Začínám chápat, proč si je zde pár lidí zamilovalo a co je k nim vedlo... Naprosto začínám rozumět tomu, proč pár zdejších borců lehce zavrhuje Breitle, Omegy, atd. Musím říci, že dneska bych vybral i já přesně tyhle hodinky... Německé zpracování je naprosto úžasné, nebudu hovořit o chladném vzhledu, který každému nesedne, chce to vidět naživo, protože to vypadá úplně jinak a vypadá to bombovně.

 

Malé shrnutí - pokud dneska někdo vybírá potápky do 50k, určitě by se měl zaměřit přesně na tyto hodinky, velikost je naprosto dokonalá - mám ruku zhruba 17cm - pravda, mám poměrně široké předloktí, takže hodinky mi sednou jako p...l na hrnec a nebo hrnec na p...l :-)? Samostatnou kapitolou je antireflex, nic lepšího jsem zatím neviděl. Vždycky jsem myslel, že nejlepší antireflex maj Breitle, teď byl jsem unešen z "průhledného" u Planet Ocenů, ale tady je to ještě o třídu výše. Naprosto jednoduše a přehledně zpracovaný číselník, který je čitelný, nikde žádné plastické indexy a další cipovi.., ale tady jdou kudrlinky stranou. O technických věcech se nemá smysl rozepisovat, to si každý přečte sám, ale zmínil bych ještě lunetu, na které jsou čtyři malé šroubky, vypadá to, ehm, no prostě precizně. Ovšem, co mě dostává totálně, je kaučuk a spona. Viděl jsem už mraky spon a kaučuků, ale tohle je fakt něco - když si vezmu, jak relativně směšný peníz to stojí, není nic lepšího v podobné cenové relaci. Vždycky jsem si myslel, že je správné mít značku, která je povědomá a každému známá. Ne, mýlil jsem se. Nekoukejte na okolí, na to, co je známé a že ta a nebo ona firma má nějakou tradici. Tímto děkuju lolohhovi za pomoc a ochotu, zároveň i pár dalším lidem, kteří tady tyto firmy přivedli a díky kterým jsme si rozšířili obzory o další značky.

 

Sinn mě dostal a všem, kdo uvažuje do budoucna o potápkách, ať už Planet Oceanech a nebo jiných, zvažte tuto možnost, stojí to za to...

 

*závěrem se omlouvám, že jsem ostuda a neudělal jsem vlastní fotky, ale nemám teď v současné době použitelnou zrcadlovku

post-2202-060044200 1292761304.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sinn je pecka. Mne se teda libi mnohem vic U1, ale guma a spona jsou stejny = stejne skvely! Kdyz jsem kupoval rolady, rozhodoval jsem se trochu mezi nima a U1. Ale vzhledem ke svymu beznymu outfitu jsem dal prednost roladam s tim, ze je to i ekonomicky rozumnejsi, kdybych mi jedny z nich nesedly a ja je musel prodat a koupit ty druhy. Od ty doby jsem je jeste jednou zkousel na ruce a braly me uplne stejne. Obcas si rikam, ze je skoda, ze mam ty rolady. Takhle nema smysl si dalsi hodinky kupovat, protoze bych je stejne nenosil :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné mínus jsem zatím našel u luminiscence, ta není úplně ideálně nanesená, tady má třeba zmiňovaná Omega jasně navrch.

 

Prosim mozes to nejako blizsie specifikovat? Myslis tym, ze po nasvieteni je vidno zrnitost nateru len u indexov alebo aj na rucickach? Je viditelne kde je hrubsia a kde tensia vrstva?

 

U2jky su velmi pekne kompozicne. Nic tam nevadi, vsetko ma svoje miesto, plati to hlavne pre datumovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stano, přesně tak. Ihned po nasvícení, je vidět zrnitost nátěru a nerovnost vrstvy. Je to otázka pár sekund... - pak už to není poznat. Ikdyž ihned po nasvícení svítí Omega (PO) více - jasněji, tak po pár hodinách ve tmě, je na tom líp Sinn.

 

Přesně tak, U2 jsou za mě nejhezčí Sinny, přesně proto, jak jsi teď napsal.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle vypadá luminiscence u 857. Myslím, že to jsou stejný ručky jako u U2

Jsem blbej fotograf. Vlastně nejsem žádnej fotograf.

 

post-1551-066450900 1292789940.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se víc líbí U1. Proč? Kvůli absenci GMT. U potápek (ale i vesměs u všech hodinek) se mně líbí jednoduchost a komplikace navíc škodí. Dělají se U2 i bez GMT? Všude na obrázcích je s. No a ještě musím zmínit ručičky u U1, které jsou naprosto božanské a tím pádem je u mě vítěz U1 (jen škoda, že jsou vodotěsné jen do 1000m oproti 2000m u U2; to by mě dost omezovalo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se víc líbí U1. Proč? Kvůli absenci GMT. U potápek (ale i vesměs u všech hodinek) se mně líbí jednoduchost a komplikace navíc škodí. Dělají se U2 i bez GMT? Všude na obrázcích je s. No a ještě musím zmínit ručičky u U1, které jsou naprosto božanské a tím pádem je u mě vítěz U1 (jen škoda, že jsou vodotěsné jen do 1000m oproti 2000m u U2; to by mě dost omezovalo :D

 

U2 jsou jen s GMT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lumi - dik za odpoved. Tak to je myslim klasika - ta zrnitost, trochu ma to aj prekvapuje, i ked popravde by som to kludne prehltol a Sinny si plne uzival :)

 

Teraz nechcem kecat, ale zrnitost som videl zatial len pri zelenej lumi, u modrych (napr.Superluminova Citizen) to tam vobec vidiet nebolo. U Sinn 857, ako pozeram, je tiez modrasta lumi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se víc líbí U1. Proč? Kvůli absenci GMT. U potápek (ale i vesměs u všech hodinek) se mně líbí jednoduchost a komplikace navíc škodí. Dělají se U2 i bez GMT? Všude na obrázcích je s. No a ještě musím zmínit ručičky u U1, které jsou naprosto božanské a tím pádem je u mě vítěz U1 (jen škoda, že jsou vodotěsné jen do 1000m oproti 2000m u U2; to by mě dost omezovalo :D

 

Taky jsem byl názoru, že divery musí být bez GMT. Nicméně, u těch Sinnů to vůbec neruší, GMT ručička je udělená tak šikovně, že si ji člověk skoro nevšimne, ale když potřebuje, tak si ji najde :) Ale vkus má každý jiný, mě připadá právě u U2 ciferník naprosto parádní, krásně rozložený a právě se mi líbí ty ručky, které u U1 mi připomínají "nádraží" :D

 

*rád bych do SZ dostal vzkaz, kde se mi dotyčný přizná, proč má neustálou potřebu mi klikat na mínusy, dík

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem byl názoru, že divery musí být bez GMT. Nicméně, u těch Sinnů to vůbec neruší, GMT ručička je udělená tak šikovně, že si ji člověk skoro nevšimne, ale když potřebuje, tak si ji najde :) Ale vkus má každý jiný, mě připadá právě u U2 ciferník naprosto parádní, krásně rozložený a právě se mi líbí ty ručky, které u U1 mi připomínají "nádraží" :D

 

Baže, ten má rád to, ten zas tohle. Každopádně se jistě všichni shodnem na tom, že všechno ostatní (kromě ciferníku) je výborné :gora:

 

Nedávno jsem se rozhodl, že koupím velké Omegy PO. Nějak se mně ale začínají přestávat líbit ve prospěch Sinnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baže, ten má rád to, ten zas tohle. Každopádně se jistě všichni shodnem na tom, že všechno ostatní (kromě ciferníku) je výborné :gora:

 

Nedávno jsem se rozhodl, že koupím velké Omegy PO. Nějak se mně ale začínají přestávat líbit ve prospěch Sinnu.

 

 

Tady je te těžký, páč PO jsou fakt pěkný a povedený hodinky, naprostá přesnost, univerzální vzhled, ať si každý říká, že to nejsou oblekovky, pořád k němu vypadaj fakt dobře. Bohužel maj leštěné plochy a ty si žádají svou daň, tady má SINN obrovskou výhodu. Člověk se tak nemusí bát pásů od auta, psa, který Tě vítá a je schopen drápky označkovat hodinky, případně dalších nástrah.

 

Každopádně, jsou U2 minimálně rovnocenným soupeřem, každý si musí zvážit, co je pro něj důležité. Zda chce, ať hodinky, které nosí, zná okolí a nebo ne a chce prostě neotřelý vzhled a super vychytávky.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este raz som si presiel fotky na WUS a skutocne su U2jky paradne. Fotky v prirodzenom osvetleni, nic specialne nasvietene, vela povedia, cervena to este viac ozivuje. Mozno kompromisom by bolo U1 s rucickami U2...no, je to dobre podelene ako je.

 

A este jeden dotaz: znacka Ar je reliefna, alebo v sivastom tisku? Podla fotiek asi reliefna s lestenim povrchom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: a Sinn si kup, Rolexky pak prodáš. :D

 

Ja bych si je i koupil, ale rolady by mi zacaly jistojiste chybet. Ja u tech svych hodinek mam vazne pocit, ze uz zadny dalsi nepotrebuju. Sedi mi idealne rozmerove (me tech 34 mm vazne naprosto vyhovovuje), stylem (nenapadne a decentni, ale dokonale, vnitrni MI jako prase) i robustnosti konstrukce. Mam rad rucni natah, datumku maji a plastikovy sklo je diky vystouplosti nad lunetu hezci nez safirovy. Na klasicky oyster tvar stale a porad cucim jak puk a nemuzu ten utilitarni tvar nazdobeny pouze kombinaci lesku a brusu dostat z hlavy. Nedokazu si pomoct, ale ty mrnavy rolady ke mne pasuji ve vsech ohledech a splnuji vsechno, co od hodinek ocekavam!

 

A jeste poznamka k U1. Mne osobne se libi uplne nejvic z cely produkce Sinnu. Hrozne me berou jednoduchy obdelnikovy rucky s malym ctvereckem na konci a jednoduche hranate indexy, ktere davaji vyniknout plose ciselniku k nim naprosto dokonale ladi. Pouzdro je diky tvaru nositelny i pro moji ruku a cely to korunuje guma se sponou. Ja tem hodinkam nemuzu vytknout vubec nic. Naopak U2 u me ztraci body tema spicatyma ruckama (presne tenhle tvar moc nemusim) i grafikou ciselniku. Jednicky jsou pro me proste jednicky :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...