Přejít na obsah

Vojenské PRIM do r.1989


Doporučené příspěvky

Celý rok jsem nosil v hlavě jeden nápad, který jsem se postupně snažil realizovat. A teď před vánoci, kdy už jsem měl vše pohromadě, jsem si za pomoci Kibiho fotek udělal malou vánoční radost. :D

 

Zkusil jsem dát dohromady hodinky PRIM, které do r. 1989 sloužily v armádě (tzn. mají signovány dýnka a je známa jejich služba) a to:

 

1, Prim Orlík

- vyrobeno 300ks v r. 1965, historie byla už rozebrána na foru dost včetně publikace vydané v Eltonu

- o příběhu focených Orlíků už jsem psal ve vláknu http://forum.chronom...__1#entry499720

 

2, Elton Sport 6ATM

- byly jedny z prvních PS I, což potvrzuje první typ korunky a pásek jako Orlíky v černé barvě. Jejich nasazení u potápěčů AČR (datum) zatím myslím nebylo publikováno, pokud někdo máte informace, neváhejte a sem s nimi

 

3, Prim letecké

- r.v. 1977

- více než výborný rozbor od člena Petr_P asi stěží napíšu - http://forum.chronom...acr-cast-druha/

-

4, Prim Sport II sloužící v Polském námořnictvu

- na signovaném pouzdru a dýnku je nápis MW-76-XXX (MW= Marinarka Wojenna, r.v. 1976)

- o jejich nasazení v polském námořnictvu se moc neví, podařilo se mi po několika měsících vypátrat jen 6ks ve 4 zemích. Pokud někdo máte informace, neváhejte a sem s nimi

 

Odkaz na další fotky je u KIBIho zde: http://www.photowatches.eu/thumbnails.php?album=384 - fotky budou postupně přibývat a to jak společné, tak i jednotlivé hodinky 1, - 4, focené i tematicky

post-9970-056217600 1292893419.jpg

post-9970-012710600 1292893437.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkné, jako hodinky, jako fotka. A super jsou i ty autentické gumové pásky...

Eltony mají chromované pouzdro.

A ty polské jsou v tak dobrém stavu, že je nikdo nenosil? O té zakázce pro poláky toho asi moc ještě nevíme, počítám i s variantou šikovného kluka, který koupí pár sportů a v garáži tam to značení vyrazí, čímž hodinky celkem snadno cenově zatraktivní .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasna military sada, u sport 6ATM by melo spravne byt asi nasazeni u potapecu CSSR, jenom mam dotaz a asi uz to zde nekde bylo receno ty sporty 6ATM mely nerezove pouzdro?

 

Elton Sport měl pouze pochromované pouzdro totožné s Prim Sport I - IGEN. Také na všech fotkách na foru nebo aukru byly jen v pouzdru z IGENů.

Jediné nerezové předrevoluční hodinky byly Orlíky, což by potvrdil Accutron.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem dát dohromady hodinky PRIM, které do r. 1989 sloužily v armádě (tzn. mají signovány dýnka a je známa jejich služba) a to:

 

 

Gratuluji - krásná sestava. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

 

Tak teď mne na několik(minut - dní - týdnů - měsíců - ...?) omluvte, jdu slintat nad tím pohledem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkné, jako hodinky, jako fotka. A super jsou i ty autentické gumové pásky...

Eltony mají chromované pouzdro.

A ty polské jsou v tak dobrém stavu, že je nikdo nenosil? O té zakázce pro poláky toho asi moc ještě nevíme, počítám i s variantou šikovného kluka, který koupí pár sportů a v garáži tam to značení vyrazí, čímž hodinky celkem snadno cenově zatraktivní .

 

Zázrak je i v tom, že pásek na Orlíky i Elton Sport jsem získal až dodatečně. Pásek na Orlíky z potápěčského NOS kompasu vyráběného přibližně ve stejné době jako Orlíky, používaný pásek na Elton Sport od jednoho obchodníka, kdy jsem se nebál zeptat. Já to pořád říkám - líná huba holý neštěstí :D.

 

Máš pravdu Mischo - potenciální riziko fejků těch polských tady určité je - vyrazit ale věrohodně a zcela shodně nápisy na pouzdro a dýnko v garáži není určitě tak úplně jednoduché. A pokud by se podvrh objevil, lze ho porovnat s mými hodinkami, klidně je po domluvě i fyzicky ukážu.

Jsou v NOS stavu z polských vojenských skladů, na polské obdobě našeho fóra byly publikovány již před několika lety sběratelem bez snahy je prodat nebo nějak zpeněžit. A navíc se v Polsku objevily dřív než o nich šla první zmínka na chronomagu. Mám fotky i dalších polských a způsob vyražení na pouzdru i dýnku je totožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju, krasna tematicka sbirka! :)

 

a jsem rad, ze jsi dojel v poradku... :)

 

Já děkuji Kibimu za krásné fotky.

Poté co jsem focení viděl, tak už jsem zcela klidný a v pohodě bez stresů - po shlédnutí celého toho ansámblu, přípravy a té piplačky okolo je mi naprosto jasné, že se pořádně fotit nikdy nenaučím anžto na to nemám nervy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na víčku/dýnku je stejné signování MW-76-xxx viz další fotky v odkaze, což vlastně polštinu obsahuje - MW= Marinarka vojenna = vojenské námořnictvo

 

 

Ja jsem mel na mysli "NÁRAZUVZDORNE VODOTESNE"....... atd. :smile_anim: kazdopadne zkusim rozhodit site na PL "nurky"

Upraveno uživatelem diver60
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...